Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (OĽaNO) salámovou metódou pripravuje na Slovensku pôdu pre povinnú vakcináciu obyvateľstva.
Situácia v nemocniciach je kritická, potvrdil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Ak nezaberú nové opatrenia, budú musieť prísť ešte tvrdšie. Minister nevylúčil ani lockdown či povinné očkovanie, ktoré zavedie Rakúsko!
Ministerstvo zdravotníctva odhadlo, že najviac sú nemocnice schopné zvládnuť 3200 covid pacientov. K tomuto limitu nám pri dnes hospitalizovaných 2945 pacientoch chýba už len 255 ľudí.
Covidový pacient vyžaduje inú organizáciu práce, uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo. Okrem obliekania overalov je náročná najmä práca na intenzívnych lôžkach, ktorá si vyžaduje dostatok vyškolených zdravotníkov.
Vyčleniť veľkú covidovú nemocnicu nemá zmysel, pretože by museli presúvať lekárov a sestry, ktorí sú dnes v nasadení a chýbali by inde. „My nemáme personál, ktorý by vykonával tú činnosť,“ upresnil Lengvarský. Ďalším problémom sú samotné budovy nemocníc.
„Lôžka, ktoré sú pre covidových pacientov, minimum pre nich je kyslík a high flow kyslíková liečba, v niektorých nemocniciach sme na hranici technických možností, rozvodov,“ vysvetlil minister. Väčšina je už naplno využívaná dnes a tak nie je kam zapojiť nové prístroje.
Šéf rezortu zdravotníctva si netrúfa odhadnúť situáciu na Vianoce. Najdôležitejšie je, aby sa ľudia zaočkovali a dodržiavali opatrenia. „Keby ľudia dodržiavali opatrenia, neboli by sme tam, kde sme dnes. Pokiaľ tieto opatrenia nebudú stačiť, tak budú musieť prísť ďalšie, viď príklad Rakúsko,“ upozornil Lengvarský.
Rakúsko sa v súčasnosti mení na totalitný režim s najtvrdšími korona-opatreniami na svete. Krajina zavádza lockdown pre očkovaných i neočkovaných aj povinnosť pichania vakcín pre všetkých občanov.
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský salámovou metódou pripravuje na Slovensku pôdu pre povinnú vakcináciu obyvateľstva.
Pri ďalšom zhoršení situácie či naplnení kapacít nemocníc nie je vylúčený ani kompletný lockdown štátu bez ohľadu na očkovanie.
Nové opatrenia by mohli spomaliť šírenie koronavírusu, no je dôležité, aby prevádzky naozaj púšťali len očkovaných a prekonaných. „Nezaočkovaní sa dostanú do práce s testom a do esenciálnych obchodov,“ odôvodnil.
„Doporučujeme zamestnávateľom, aby si zisťovali, koľko zamestnancov majú neočkovaných a koľko potrebujú testov,“ vyzval minister. Štát prisľúbil pomoc so zabezpečením či preplatením testov len do konca novembra.
Viac v relácii rádia Expres:
Núdzové opatrenia súvisiace so šírením ochorenia Covid-19 na jednej strane majú ambíciu chrániť obyvateľstvo pred nákazlivou chorobou. Na strane druhej, prinášajú významné obmedzenia pre isté skupiny obyvateľov a zvýhodňujú očkovaných. Zárukou proti rizikám zneužitia právomoci výkonnej moci počas núdzových situácií je súdne preskúmanie núdzových opatrení.
Rozhovor s právničkou a bývalou zástupkyňou Slovenskej republiky pred Európskym súdom pre ľudské práva Maricou Pirošíkovou o opatreniach aj o možnosti, čo robiť, ak sa nimi cítime diskriminovaní:
Advokát JUDr. Peter Weis vzhľadom na množstvo vedľajších účinkov po podaní očkovacej látky proti koronavírusu pripomína lekárom ich súbor etických pravidiel, ktorým sa majú počas výkonu svojho povolania riadiť:
Všetci lekári, ktorí sa pokúsia vpraviť pacientovi látku, ktorý sa nazýva v mainstreame vakcínou proti kovidu, môžu porušiť Hippokratovu prísahu. Už dnes je pomerne známa početnosť vážnych vedľajších účinkov týchto látok vrátane smrti.
Vpravením tejto látky do tela pacienta môže preto dôjsť k porušeniu nasledovných častí prísahy:
a) Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím.
b) Ani prosbami sa nedám prinútiť na podanie smrtiaceho lieku, ani sám nikdy na to nedám podnet.
c) Nijakej žene nepodám prostriedok na vyhnanie plodu.
Prísahu a zodpovednosť lekára nemožno obmedziť žiadnym vyhlásením, žiadnym naoko informovaným súhlasom ani zmluvným vzťahom s pacientom.
Očkovacie centrá dnes z hľadiska zodpovednosti fungujú na princípe rozpustenej zodpovednosti medzi viacero naoko nezávislých článkov tak, aby sa žiaden z článkov spolupracujúcich na príprave a podaní látky nemusel cítiť priamo zodpovedný. Možná paralela by mohla byť napríklad takáto. Pri poprave čatou strelcov mal vždy jeden strelec z psychologických dôvodov založený slepý náboj. V ambulancii to však bude iné. A pôjde o deti. Právnici, pripravte sa, v hre sú licencie lekárov, ktorí sa spreneveria svojmu poslaniu a povolaniu.
Celý text prísahy:
„Prisahám pri Apolónovi, bohovi lekárstva, pri Asklépiovi, Hygiei a Panakei aj pri všetkých bohoch a bohyniach a dovolávam sa ich svedectva, že túto prísahu a tieto záväzky budem podľa svojich síl a svedomia poriadne dodržiavať:
Svojho učiteľa v tomto umení si budem rovnako ctiť ako vlastných rodičov a vďačne mu ponúknem všetko potrebné, ak si to vyžiada nutnosť. Jeho potomkov budem pokladať za vlastných bratov a keď sa budú chcieť vyučiť tomuto umeniu, vzdelám ich bez nárokov na odmenu aj akékoľvek záväzky. Svojim synom aj deťom svojho učiteľa aj žiakom, ktorí sa slávnostne zaviazali lekárskou prísahou, umožním, aby sa zúčastňovali na výučbe aj na prednáškach aj na celej vede. Nikomu však inému. Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím. Ani prosbami sa nedám prinútiť na podanie smrtiaceho lieku, ani sám nikdy na to nedám podnet. Nijakej žene nepodám prostriedok na vyhnanie plodu.[1]Svoj život a svoje umenie vždy budem chrániť v čistote a udržím ich bez akejkoľvek viny. Sám neuskutočním rez u nijakého chorého, ktorého trápia kamene, ale odovzdám ho do rúk mužom skúseným v tomto odbore. Nech vkročím do akéhokoľvek domu, vojdem tam len s úsilím pomôcť chorým a budem sa vyhýbať každému podozreniu z bezprávia alebo hocijakého ublíženia. Zrieknem sa túžby po zmyslových pôžitkoch či so ženami či s mužmi, či so slobodnými či otrokmi. Keď pri svojej lekárskej praxi zbadám alebo vypočujem niečo, čo by malo zostať tajomstvom, o súkromnom živote ľudí všetko zamlčím a ako tajomstvo uchovám.[1]
Ak budem túto prísahu dodržiavať a poriadne spĺňať, nech sa mi dožičí žiť navždy šťastne, nech sa dožijem úcty všetkých ľudí a nech sa radujem z plodov svojho umenia. Ak ju však poruším či poškvrním, nech sa mi stane pravý opak.“
Lekári a odborníci, ktorí nedostávajú mediálny priestor v korporátnych informačných prostriedkoch (spolupracujúcich s vládami, medzinárodnými inštitúciami a farmaceutickými koncernami na vakcinačnej propagande) v súvislosti s očkovaním hovoria o experimentálnych vakcínach, varujú pred zdravotnými rizikami a poukazujú pri tom na Norimberský kódex. Ten predstavuje súbor zásad medicínskej etiky pre experimenty na ľuďoch. Okrem iného sa v ňom píše, že „Dobrovoľný súhlas ľudskej osoby je absolútne nevyhnutný. To znamená, že dotknutá osoba musí byť právne spôsobilá dať súhlas. Musí byť v postavení, v ktorom má moc vykonávať slobodné rozhodnutia, a to bez ovplyvňovania akýmkoľvek násilím, podvodom, klamstvom/zavádzaním, hrozbami, preháňaním, či inou skrytou/záludnou podobou obmedzovania alebo donucovania.“
Norimberský kódex vznikol ako dôsledok súdu s vojnovými zločincami na norimberskom súde po skončení druhej svetovej vojny, vrátane neslávne známeho nemeckého nacistického lekára Josefa Mengeleho, príslušníka Waffen-SS a člena Hitlerovej NSDAP, ktorý počas druhej svetovej vojny bol jedným z kľúčových vedcov vykonávajúcich na väzňoch v koncentračnom tábore Osvienčim sadistické a nehumánne experimenty.
Daňový a pozemkový podvodník Andrej Kiska, ktorý okrem iných svojich obchodných aktivít bol aj prezidentom, má…
Prestížne ocenenia za rok 2023 putovali do rúk výnimočných osobností slovenskej kultúry. Medzi laureátmi nechýbali…
Europoslanec Milan Uhrík z hnutia Republika sa prihlásil do rozpravy a skritizoval bod programu, ktorý sa…
Zamestnávatelia budú mať povinnosť poskytovať príspevok na športovú činnosť detí zamestnancov. Nová regulácia sa bude…
Na oficiálnej webovej stránke Kremľa bola zverejnená naliehavá výzva ruského prezidenta Vladimira Putina. "Chcem informovať…
"New York Times prekvapil a napísal svoj doteraz najpoctivejší komentár k vojne. Píše na sociálnej sieti komentáror…