… Keď na Slovensku zlikvidovali fungovanie právneho štátu, prenasledovali opozíciu a ľudí s iným názorom a pomocou ÚŠP uniesli demokraciu. Šimečkov podpredseda len bezradne gúľal očami a verklíkoval dezinformácie o Kuciakovi.
Hosťami relácie Téma dňa 11. decembra 2023 boli minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SSD) a podpredseda strany PS Michal Truban. Hlavnou témou diskusie bolo rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry, ktoré vyvolalo podráždenú a hysterickú reakciu progresívno-liberálnych politikov, plne zodpovedných za deštrukciu právneho štátu počas ich vyše 3,5 roka vládnutia, ako aj opätovný pokus o majdanizáciu spoločnosti cez organizovanie protestov prostredníctvom Sorosových politických mimovládok a korporátnych médií, ako to už robili počas kuciakiády v roku 2018.
Rušenie špeciálnej prokuratúry sa stretlo s kritikou viacerých strán. Postup skráteného legislatívneho konania bez širšej analýzy a verejnej debaty kritizujú aj Európska komisia, európska prokuratúra a tiež Rada prokurátorov.
K hlasom kritikov sa pridala aj slovenská opozícia, ktorá to vníma ako marenie vyšetrovania, ktoré by mohlo viesť k menám aktuálnej vlády. „Oni sa snažia zrušiť špeciálnu prokuratúru práve preto, že ona vyšetrovala ich kauzy, či už členov Smeru alebo Hlasu,“ vyjadril sa Truban.
Na otázku moderátora, prečo sa napriek všetkej kritike vláda rozhodla konať v skrátenom procese, Kaliňák odpovedal, že o tomto stave rozprávali už roky.
„Analýzu sme spracovávali tri a pol roka, tri a pol roka sme o nej priebežne informovali. Nie je to nejaký uchopiteľný dokument,“ povedal Kaliňák.
Pripomína, že vláda bola podľa neho svedkom zneužívania trestného práva, neľudského zaobchádzania s ľuďmi, ktorým nehrozili vysoké tresty, a dokonca podľa neho dochádzalo k pravidelným úmrtiam vo väzbách.
„To všetko je absolútne v rozpore s tým, čo slovenská Ústava hovorí. Práve to má byť chránené. Špeciálna prokuratúra nie je v Ústave, nie je tu žiadne ústavné právo, pre ktoré by mala existovať. Mala byť podriadenou organizáciou,“ dodal minister obrany.
Rušenie špeciálnej prokuratúry avizuje vláda najmä pre osobu Daniela Lipšica, s ktorým sa vo funkcii nestotožňuje. „Voľbou Daniela Lipšica proste absolútne zničili špeciálnu prokuratúru,“ kritizuje rozhodnutie predošlej vlády Kaliňák.
Nevinu členov Smeru deklaroval na príklade toho, že Lipšic mal päť a pol roka na to, aby vyšetril všetky podozrenia, ktoré v relácii spomenul Truban. „Mne sa už aj ministerstvo spravodlivosti ospravedlnilo ešte za predchádzajúcej vlády. Ja spím naozaj dobre,“ dodal Kaliňák.
Truban argumentoval, že vláda Smeru robí to isté, čo tá predošlá. Prízvukoval „jedno skrátené legislatívne konanie za druhým“.
Podľa neho ide o kroky, ktoré tvoria v spoločnosti chaos, zároveň prirovnal vládu Smeru k obdobiu, keď vládol Igora Matovič.
Ako argument pridal to, že už po 40 dňoch Ficovho vládnutia sa občania stretli na prvej demonštrácii, ktorú organizovala opozícia. Tá už oznámila, že plánuje ďalšie.
Viac vo videu:
Zdroj: ta3.com / YouTube TA3 / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…