Musí platiť ústava! Osoba Štefana Hamrana začína byť v rezorte vnútra vážnou témou, na ktorej prekonanie bude pravdepodobne potrebný jeho odchod. Podozrenia z porušovania zákona, manipulácie trestných konaní, či prenasledovania opozície, sú také silné, že sa Hamranovi dnes už jednoznačne trasie stolička.
Jedným z jeho hlavných kritikov bol doteraz exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), ktorý priniesol napríklad proti niektorým príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) aj konkrétne dôkazy. K Hamranovej kritike sa však, ako už vieme, pridal aj súčasný minister vnútra Ivan Šimko, ktorého do pozície navrhla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Ten vyzýva Hamrana, aby konal v medziach zákona. A to prekvapilo aj samotného Kaliňáka.
„Je najvyšší čas tento absolútny bordel zastaviť. Musíme urobiť poriadok, aby na Slovensku znova platila ústava a nie Matovičova vkladná knížka,“ uviedol exminister vo svojom najnovšom videu, na ktorom je aj podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák. „Priatelia až sem za tri roky dopracovali Slovensko. Keď minister vnútra vyzve políciu, aby konala podľa zákona a na základe ústavy, skorumpované OĽaNO ho chce odvolať a Denník N bije na poplach, že Šimko spustil vojnu proti polícii,“ uviedol E. Kaliňák.
Hlavnými strojcami systému, ktorého hlavným zámerom je podľa opozície jej zničenie, mal byť podľa Kaliňákovcov bývalý premiér Igor Matovič, jeho minister vnútra Roman Mikulec (obaja OĽANO), či špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Matovič dnes namiesto odstúpenia Hamrana žiada odstúpenie Šimka, lebo sa podľa neho snaží politizovať políciu. Bol to však Matovič a jeho vláda, kto zrušil odpolitizovanie polície, aby na miesto policajného prezidenta mohol dosadiť Hamrana.
Zdroj: yt/smersd
„Kým za vlád Smeru volali po odpolitizovaní výberu policajného prezidenta, čo SMER aj naplnil. Hneď ako sa dostali k moci, otočili o 180 stupňov a spravili z policajného prezidenta čistého politického nominanta,“ uviedol R. Kaliňák. „Práve ich policajný prezident Kovařík sa priznal k zneužívaniu právomoci verejného činiteľa a mareniu spravodlivosti, keď otvorene povedal, že na Mikulcov pokyn zastavil policajnú akciu, lebo išli po ich kajúcnikoch,“ dodal E. Kaliňák.
Podľa predstaviteľov Smeru platí, že na spoluprácu polície a konkrétne NAKA s Matovičom a jeho ľuďmi existujú konkrétne dôkazy. Pripomenuli napríklad video televízie JOJ, na ktorom si„idú k Matovičovi po politické pokyny. Pár hodín po zadržaní Čurillovcov.“ Nemalo sa pritom jednať o jediné takéto stretnutie. „Skrátka, vždy keď niečo vyviedli, museli sa stretnúť, podať politický report a dostať nové pokyny,“ dodal R. Kaliňák.
Snaha o odvolanie Hamrana teda ani náhodou nemusí byť postavená na vode. Ak by sa preukázalo, že Hamran cez silu svojej funkcie nechal konkrétnych politikov ovplyvňovať činnosť polície. V neprospech svojich politických súperov, trestnoprávne problémy by mal pravdepodobne aj Matovič, aj Mikulec, aj Hamran. Nehovoriac o tom, že by to znamenalo, že za posledné roky bola naozaj na Slovensku ohrozená demokracia či spravodlivosť.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…