Expredseda Slovenskej národnej strany, niekdajší podpredseda parlamentu a bývalý vicepremiér Jozef Prokeš v podcaste Diskusia na palete komentoval aktuálne spoločensko-politické dianie.
Moderátor Pavel Kapusta nazval v úvode rozhovoru Jozefa Prokeša za jedného z otcov zakladateľov druhej Slovenskej republiky. Pri tejto príležitosti sa ho opýtal, prečo bol za vznik samostatného štátu. Odpovedal, že rozvíja sa iba ten, kto o sebe rozhoduje a nesie za seba zodpovednosť. Ako dodal, každý chce bývať na vlastnej adrese, nie na ubytovni. Potvrdil, že otcom myšlienky štátnej samostatnosti Slovenska bola SNS, štát však v čase tzv. veľmocenského vákua “porodilo” HZDS.
Na otázku, ako vníma nostalgiu niektorých ľudí za česko-slovenskou federáciou, ktorá sa dnes prejavuje najmä na sociálnych sieťach, reagoval poznámkou, že ide o typický “spomienkový optimizmus”, keď spomíname len na pozitívne stránky minulosti a zabúdame na negatíva. Podotkol však, že kým v rokoch 1993 – 1998 disponovala SR skutočnou štátnou a ekonomickou suverenitou, za prvej Dzurindovej vlády sme o ňu prišli z dôvodu predaja strategických podnikov západným monopolom.
Na poznámku moderátora, že SR od vstupu do EÚ a NATO odovzdáva svoje kompetencie do Bruselu a dnes v mnohom o nás rozhodujú iní, Prokeš zdôraznil, že v referende o vstupe SR do únie hlasoval proti, pretože bol presvedčený, že na tento krok nie sme pripravení. Podľa neho by predstavitelia slovenských vlád mali viac bojovať o slovenské štátne a národné záujmy. Je presvedčený, že EÚ sa nachádza tesne pred zánikom, pretože prestáva plniť úlohu, pre ktorú bola vytvorená. Vzápätí ju prirovnal k rakovine, ktorá zabíja svojho hostiteľa. Dodal, že naša budúcnosť môže byť v zoskupení BRICS.
Venoval sa aj témy budúcnosti ľudstva v súvislosti s postupujúcou automatizáciou a robotizáciou výroby, ktorej výsledkom bude nadbytok ľudí. Globálne elity to podľa neho chcú riešiť znižovaním populácie ľudstva a tzv. veľkým resetom. Ako pokračoval, mieru ochoty ľudí nechať sa zmanipulovať, si už elity odskúšali počas tzv. pandémie. Verí však, že tieto plány globalistom nevyjdú. Kritizoval tiež agendu Green Dealu a uhlíkovej dane, ktoré súvisia so snahami o veľký reset, čo považuje za podvod.
Dotkol sa tiež otázky nepodmieneného príjmu po vyradení ľudí z pracovného procesu, po úplnom zautomatizovaní výroby sa však podľa jeho názoru peniaze stanú zbytočnými. Je presvedčený, že Slovenská republika a slovenský národ v zglobalizovanom svete prežijú, musia však obnoviť a zachovať si svoju suverenitu a zabrániť privatizácii prírodných zdrojov na svojom území.
Viac vo videu:
Zdroj: YouTube Diskusi na palete / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…