Politici a sympatizanti sociálnoliberálneho (ľavicovo liberálne) parlamentného politického hnutia Progresívne Slovensko sú presvedčení, že práve niečo také na Slovensku chýbalo.
Do popredia na našej politickej scéne ich tlačia nielen bohatí mecenáši zo zahraničia, ale aj spriaznené médiá, ktoré im robia nielen PR, ale aj pozitívnu reklamu. O tú negatívnu sa im iba pred pár dňami postaral atentátnik Juraj Cintula, ktorý sa pokúšal zastreliť premiéra Roberta Fica.
Z Progresívneho Slovenska vzišla aj prezidentka Zuzana Čaputová a tiež viacerí europoslanci, ktorí chodia do Bruselu a Štrasburgu na svoju krajinu žalovať, ohovárať ju a za „neposlušnosť“ žiadajú pozastavovanie vyplácania eurofondov. V Progresívnom Slovensku sú však aj politici, ktorí volajú ľudí do ulíc, kde nadávajú na koalíciu, žiadajú ich postaviť sa voči nej a aj takto sa postarať o to, aby docielili predčasné voľby a v nich víťazstvo PS. Zatiaľ sa im ale nepodarilo vyhrať ani predčasné parlamentné voľby a ani prezidentské, v ktorých zvíťazil nominant koalície. A zatiaľ to vyzerá tak, že progresívci neuspejú ani vo voľbách do europarlamentu.
Sme presvedčení, že niektoré z týchto aktivít a postojov môžu predstavovať vážne riziko pre stabilitu a hodnoty nášho demokratického štátu.Organizátori petície
Progresívnemu Slovensku, jeho politikom a priaznivcom sa teda zatiaľ nielenže nedarí poraziť súčasnú trojkoalíciu, ale po atentáte na premiéra Roberta Fica, ktorý spáchal zrejmý priaznivec progresívcov sa na ich hlavu valí jedna vlna kritiky za druhou. A aby toho nebolo málo, internetom sa šíri petícia (TU), ktorej organizátori požadujú zrušenie hnutia Progresívne Slovensko. K dnešnému dňu ju podpísalo viac ako 15-tisíc Slovákov. Internetom sa šíri aj video v ktorom je vidieť, že progresívci nie sú až takí mierumilovní ako to o sebe všade vyhlasujú.
„Vážení občania, s hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. Sme presvedčení, že niektoré z týchto aktivít a postojov môžu predstavovať vážne riziko pre stabilitu a hodnoty nášho demokratického štátu,“ píše sa v úvode petície, ktorej obavy organizátorov sú založené na nasledujúcich bodoch:
1 – Protištátna Činnosť: Existujú podozrenia, že činnosti strany Progresívne Slovensko môžu mať podvratný charakter voči našej demokracii a právnemu poriadku.
2 – Ohrozenie Morálky a Mravov Mládeže: Výroky a program strany môžu mať negatívny vplyv na morálny a etický rozvoj mladej generácie.
3 – Šírenie Dezinformácií: Opakované šírenie neoverených alebo zavádzajúcich informácií stranou Progresívne Slovensko môže podkopávať dôveru verejnosti v naše demokratické inštitúcie.
4 – Aktivity Považované za Vlastizradu: Niektoré medzinárodné aktivity a vyjadrenia tejto strany môžu byť vnímané ako konanie proti záujmom a bezpečnosti našej krajiny. Myslíme si, že bola naplnená skutková podstata trestného činu vlastizrady, podľa § 311 o Vlastizrade, kde sa uvádza: „Občan Slovenskej republiky, ktorý v spojení s cudzou mocou alebo s cudzím činiteľom spácha trestný čin úkladov proti Slovenskej republike, teroru, záškodníctva alebo sabotáže, potrestá sa odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.“
Cieľom tejto petície nie je podľa jej organizátorov potláčanie politického pluralizmu alebo slobody prejavu, ktoré sú základnými kameňmi našej demokracie. „Naším zámerom je poukázať na potenciálne riziká a požiadať príslušné štátne orgány, aby tieto obavy starostlivo preskúmali a zabezpečili, že všetky politické subjekty v našej krajine dodržiavajú zákony a princípy, ktoré chránia našu spoločnosť a jej hodnoty,“ vysvetľujú organizátori, ktorí na záver dodávajú: „Ak sa stotožňujete s našimi obavami a podporujete túto výzvu na zodpovedné preskúmanie činností strany Progresívne Slovensko prosím, pridajte svoj podpis k tejto petícii.“
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…