Slováci majú ešte v živej pamäti policajného exprezidenta Štefana Hamrana, ktorý sa občas zmenil na politika a bez hanby prezentoval názory sťa by rodený politik.
Ukrýval sa pri tom za komentovanie situácie v polícii, ktorú vraj navodili samotní politici. Približne rovnako sa správa aj šéf špeciálnych prokurátorov Daniel Lipšic, ktorý však, na rozdiel od neho, už politikom bol. Ani jemu ale neprislúcha teraz komentovať krok politikov, skrývajúc sa za ochranu svojich podriadených.
Kroky Daniela Lišica sa vôbec nepáčia exministrovi spravodlivosti a bývalému predsedovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi, ktorý je dlhoročným Lipšicovým kritikom, a ktorý navyše tvrdí, že Daniel Lipšic sa šéfom špeciálnych prokurátorov, ako neprokurátor, vôbec stať nemal. Kvôli Danielovi Lipšicovi bývalá vláda Igora Matoviča dokonca zmenila zákon, čo tiež svedčí o transparentnosti „najčistejšej vlády“ v histórii Slovenska. Teda aspoň tak to s obľubou tvrdí nielen samotný Igor Matovič, ale aj celé jeho hnutie OĽaNO.
Komentovanie udalostí v ostatných dňoch Danielom Lipšicom neušlo ani jeho „nepriateľovi“ Štefanovi Harabinovi, ktorý jeho krokom venoval status na sociálnej sieti Telegram, kde zverejnil aj nahrávku videa. Podľa Harabina tečie Lipšicovi do topánok, a tak zvolal tlačovku, na ktorej odprezentoval „kolosálne nezmysly, ktorými potom jeho presstitúti zavádzajú verejnosť“. Za posledné dva týždne mal tak urobiť dvakrát. „Prvý raz keď jeho mainstreamové stádo unisono klamalo, že nahrávka, na ktorej sa prokurátor Repa dohaduje s obvineným Kučerkom je vraj zmanipulovaná,“ pripomína exminister spravodlivosti.
Lipšic sa pri tom odvoláva na posudok kriminálno-expertízneho ústavu. „Tomuto ústavu však nedodali originál nahrávky, ktorou disponuje generálna prokuratúra, ale s podlým úmyslom požiadali o nahrávku stranu Smer, ktorá disponovala iba jej časťou a použila ju na tlačovej konferencii. Smer v dobrej viere vyhovel, ale upozornil, že pre počuteľnosť na nej urobil úpravy šumu a hlasitosti,“ konštatuje Harabin s tým, že Lipšicovci nahrávku preskúmali spomínaným ústavom, ktorý, prirodzene, skonštatoval, že na nej boli robené úpravy. „Lipšicoví presstitúti hneď unisono priniesli bombastické titulky, že kriminálno-expertízny ústav zmanipulovanosť nahrávky potvrdil,“ dodáva.
„Verejnosti, ale nepovedali, že manipulácia sa týkala len úpravy hlasitosti a šumu a nie obsahu. S perfídnymi podvodmi môže Lipšic uspieť iba za pomoci spolupáchateľov z radov presstitútov. Každý príčetný novinár by si expertízny posudok prečítal a zistil by, akú podvodnú habaďúru Lipšic nachystal,“ vysvetľuje Harabin, podľa ktorého pred pár dňami podobný podvod s presstitútmi zopakoval Lipšic druhýkrát. Stať sa tak malo vtedy, keď minister Šutaj-Eštok podal trestné oznámenie pre poskytnutie tzv. ochrany trestne stíhaným vyšetrovateľom NAKA známym ako „čurillovci“.
Lipšic podľa Harabina očividne klamal, že jeho špeciálni prokurátori s Dlugošovou, vedúcou úradu pre ochranu oznamovateľov, museli priznať „čurillovcom“ štatút chránených osôb. „Pritom išlo nesporne o účelové konanie cez Čaputovej kolegyňu zo Sorosom platenej mimovládky Via Iuris. Presstitúti, Lipšicovi spolupáchatelia, ho opäť v médiách unisosno vyviňovali jeho citáciami, že prokurátori špeciálnej prokuratúry museli „čurillovcom“ priznať ochranu lebo, ak sa podá kvalifikované oznámenie a príslušná žiadosť, tak sa inak konať ani nedá. Podľa tvrdenia advokáta Paru pritom dvaja z Čurillovcov oznámenie ani nepodali!“ konštatuje exminister spravodlivosti.
Samotný Čurilla sa podľa Harabina odhodlal byť dôležitým oznamovateľom až dva mesiace po vznesení obvinenia určitým osobám, …a ďalší „čurillovec“ ešte ani nevypovedal a už sa podpísal pod trestné oznámenie „vydarenej skupinky“.
„Advokát Para sa opodstatnene pýta, AKÉ KVALIFIKOVANÉ OZNÁMENIE PODALI? A ak žiadne, prečo im ÚČELOVO bola priznaná ochrana?“ pýta sa súčasný opätovný prezidentský kandidát a dodáva, že otázky ako Para, presstitúti Lipšicovi pochopiteľne nekládli. „Pretože ako spolupáchatelia jeho trestnej činnosti nechránia len jeho, ale aj seba. Klamaním verejnosti si však beztrestnosť nezabezpečia. Táto trestná činnosť sa bude posudzovať podľa spisu, nie podľa toho čo natárali v médiách,“ hovorí v samom závere Štefan Harabin.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…