Samozvaný odborník na pandémiu sa počas covid-hystérie verejne tešil, že odporcovia vakcín budú dávaní „dole“ z internetu a z bežného života a nútení chodiť v rúškach a na testy, ktoré jeho firma vyrába a ako psychopat sa im vysmieval
Táto patrónka rozvoja demokracie na Slovensku oslavuje tento rok už 30 rokov od svojho založenia a vždy v ťažkých časoch našej krajiny zohrala dôležitú úlohu, komentuje Sorosovu nadáciu pri príležitosti svojho kariérneho postupu biochemik Pavol Čekan vo svojom statuse na sociálnej sieti.
Prečítajte si celý status „covidového vedca“ Pavla Čekana:
Nie je mi to jedno, že značná časť našej spoločnosti je otrávená nenávisťou, strachom a oklamaná dezinformáciami. Vo verejnom priestore má často navrch neslušnosť, arogancia, netolerancia, urážky, vyhrážky, či dokonca násilie. Naša spoločnosť je polarizovaná, frustrovaná, naštvaná a v poslednom čase vidíme, kam to dospelo – vraždy z nenávsti, z arogancie, atď.
Nemôžem a nechcem sa len tak na to pozerať. Aj kvôli mojim trom malým synom, pre ktorých chcem zanechať lepšiu spoločnosť. Lepší otvorený svet, v ktorom vládne demokracia, tolerancia, slušný dialóg, vzájomná úcta a rešpekt, akceptácia, slobodná voľba, zodpovednosť, atď.
Preto som neváhal, keď prišla ponuka stať sa členom a neskôr padla voľba aj na predsedu správnej rady Nadácia otvorenej spoločnosti. Táto patrónka rozvoja demokracie na Slovensku oslavuje tento rok už 30 rokov od svojho založenia a vždy v ťažkých časoch našej krajiny zohrala dôležitú úlohu, napr. pri porážke mečiarizmu.
Vždy stála na strane demokracie a pravdy a a aj dnes sa snaží medzi nami šíriť hodnoty otvorenej spoločnosti, ktoré sú esenciálne pre demokraciu a preto, aby sme všetci bez výnimky mohli žiť dobrý, slušný a pokojný život na Slovensku.
Vôbec sa nečudujem, že presne pre toto je Nadácia otvorenej spoločnosti tŕňom v oku autoritatívnych politikov, či politikov, ktorí sa neštítia šírením nenávisti a klamstiev naháňať lacné politické body.
Čaká nás veľa práce. Za posledné roky ľudia na Slovensku stratili dôveru v samých seba, v lepšiu vládu, v lepšie časy. O to viac majú strach z nového, o to viac su nahnevaní a frustrovaní zo zlej sociálnej situácie, zo svojich neúspechov, zlého zdravotného stavu, atď. Ale verím, že spolu s mojim dobrým kamarátom Fedor Blaščák, novým správcom nadácie a jeho tímom, ale aj s celou správnou radou nadácie, sa nám podarí zastaviť tento celospočensky v mnohom degradačný proces.
Rovnako ako v minulosti, aj dnes je na Slovensku dôležité budovať otvorenú spoločnosť. Je neakceptovateľné, aby sa dnes na Slovensku hocikto z nás bál žiť len preto, lebo má iný názor, identitu, vierovyznanie, orientáciu, národnosť, pohlavie ako väčšina.
Ako predseda Nadácie otvorenej spoločnosti sa budem snažiť, aby naša nadácia silne podporovala ochranu práv a slobôd všetkých bez výnimky, aby naďalej slúžila ako patrónka rozvoja demokracie, aby cez mnohé svoje mimovládne projekty zlepšovala náš život na Slovensku.
Počin dosadiť do vedenia Sorosovej nadácie jedného z hlavných aktérov prenasledovania „neopichaných“ a „netestovaných“ komentovali v rádiu InfoVojnamoderátori Dopoludnia na InfoVojne s Adrianom a Norbertom:
Šokujúca debata tzv. odborníkov na pandémiu so znakmi trestného činu apartheidu a diskriminácie skupiny osôb, ako aj z prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, sa uskutočnila v januári 2021:
Biochemik Pavol Čekan vyštudoval vysokú školu v zahraničí. Robil odborného asistenta na Rockefellerovej univerzite v New Yorku. V nej sa venoval RNA biológii a molekulárnej patológii a tiež spolupracoval na vývoji nových patentovaných diagnostických metód. Neskôr pracoval v americkom Národnom onkologickom inštitúte ako výskumný pracovník. Po návrate na Slovensko založil v roku 2016 biotechnologickú spoločnosť MultiplexDX. Počas pandémie Čekan participoval na projekte výroby PCR testu na detekciu nového koronavírusu, na ktorom zarába obrovské peniaze.
V júni roku 2021 získal cenu Krištáľové krídlo v kategórii Medicína a veda za významný príspevok v boji proti pandémii COVID-19 na Slovensku prostredníctvom vývoja série certifikovaných PCR testov na detekciu vírusu SARS-CoV-2, za aktívnu účasť v kontrole šírenia vírusu pomocou testovania a darovania testov pre spoločnosť a za významný podiel na odbornom informovaní verejnosti o problematike pandémie.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová v ten istý mesiac udelila tejto osobe štátne vyznamenanie – Rad Ľudovíta Štúra II. triedy – za zásluhy pri zvládaní pandémie na Slovensku.
Zdroj: InfoVojna / Facebook Pavol Čekan
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…