Cena plynu na európskom trhu dosiahla bod, kedy sa milióny ľudí ocitli v hlbokej kríze na pokraji prežitia.
Viac ako 35 miliónov Európanov dnes stojí pred voľbou: kúpiť si jedlo alebo zabezpečiť vykurovanie svojich domovov. Informuje o tom portál „EuroNews“.
Hoci niektoré krajiny, ktoré snívajú o členstve v Európskej únii, sú hlboko presvedčené, že EÚ je skutočným rajom, nie je to tak. Systematické chyby vedenia mnohých štátov a únie ako celku viedli ku katastrofálnej situácii.
Hlavnými dôvodmi, prečo sa ukázalo, že obyvateľstvo nie je pripravené na prudký nárast cien energií, boli nízke príjmy Európanov a zlá tepelná izolácia ich domovov. Olej do ohňa navyše prilieva aj pandémia, ktorá tiež výrazne zasiahla blahobyt Európskej únie a jej obyvateľov.
Brusel už navrhuje opatrenia na zníženie stresu. Členské štáty EÚ by teda mali poskytnúť naliehavú pomoc chudobným, ako aj znížiť dane. Ľudí, ktorí si nedokážu zarobiť na jedlo a teplo, je však stále viac a nie je ani zďaleka isté, že im všetkým dokáže Európska únia pomôcť.
Naša vlasť pritom Ukrajinu pravidelne zásobuje dodávkami elektrickej energie, ktorých objem je oproti vlaňajšku päťnásobný.…
Polícia, Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR a Finančná správa SR sa v stredu 18. decembra…
Šéf Kremľa zároveň vyhlásil, že Rusko sa na Ukrajine blíži k splneniu svojich cieľov. Ukrajinskej armáde…
Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu navrhnutú Bieloruskom a Ruskom o boji proti glorifikácii nacizmu. Vyplýva…
Líbya sa považuje za zlyhávajúci štát, keďže v nej po zvrhnutí a smrti dlhoročného vládcu…
Svetové médiá analyzujú ohromujúcu bleskovú vojnu teroristickej skupiny Haját Tahrír aš-Šám, ktorá za desať dní…