Situácia v Holandsku a USA smeruje k naplneniu „predpovede“ Rockefellerovej nadácie o veľkej potravinovej kríze, ktorá príde do šiestich mesiacov.
Holandsko a Spojené štáty, dvaja najväčší svetoví vývozcovia potravín, čelia nepriaznivým podmienkam, ktoré by mohli mať veľký vplyv na budúcnosť poľnohospodárstva a v konečnom dôsledku na obrovskú krízu v potravinárskom priemysle. Problémy sú – zdá sa – rôzneho charakteru, ale vedú k spoločnému výsledku, ktorý navyše predpovedajú „vizionári“ nového svetového poriadku.
V Holandsku sa už niekoľko dní konajú masové demonštrácie poľnohospodárov proti rozhodnutiu úradov zatvoriť desiatky poľnohospodárskych podnikov vrátane fariem na chov dobytka pod zámienkou zníženia emisií dusíka. Poľnohospodári okupujú cesty vrátane diaľnic v blízkosti nemeckých hraníc, aby upozornili verejnosť na katastrofu, ktorá ohrozuje ich odvetvie. Zhromažďujú sa pred sídlami verejných orgánov – radnicami alebo budovami ministerstiev.
Na jednom z prvých veľkých protestov sa 22. júna zišli tisíce vodičov traktorov na ceste do centra mesta Stroe. V meste Epe farmári zapálili oheň pri vchode do radnice. V nedeľu sa okrem iného konali demonštrácie na podporu poľnohospodárov v Eindhovene. Rybári z Lauwersoogu zablokovali miestny prístav.
Na pondelok 4. júla bola vyhlásená celoštátna blokáda strategických miest, ako sú letiská, prístavy a sklady potravín. V reakcii na to úrady zmobilizovali poriadkové sily s obrnenými vozidlami.
Poľnohospodári už od rána blokovali niekoľko poľnohospodárskych distribučných centier. Svoje traktory rozmiestnili na prístupových cestách a objavili sa aj na kľúčových dopravných uzloch v celom Holandsku. Už ráno spravodajské služby odhadovali počet účastníkov na desaťtisíce. Popoludní boli okrem iného hlásené blokády 40 distribučných centier a reťazcov supermarketov.
Dôvodom celonárodného povstania je oznámenie vlády z 10. júna o pláne znížiť emisie dusíka až o 70 %. Ide o 131 vymedzených oblastí, predovšetkým v blízkosti prírodných rezervácií a iných chránených oblastí. Podľa oficiálnych plánov sa má táto klimatická idea realizovať do roku 2030. Holandské médiá uvádzajú, že v dôsledku toho budú tamojší poľnohospodári nútení zbaviť sa približne 30 % svojich hospodárskych zvierat.
– Uvedomujeme si, že to bude mať obrovský vplyv na poľnohospodárov. Toto odvetvie sa zmení. Žiaľ, nemáme inú možnosť, ako znížiť emisie dusíka,“ povedal po oznámení plánu premiér Mark Rutte. Podľa úradov sú poľnohospodári zodpovední za 16 % národných emisií skleníkových plynov. Jednotlivé provincie sú povinné prísť s vlastnými spôsobmi znižovania v živočíšnej výrobe, ako aj v stavebníctve a doprave v budúcom roku.
– Máme dvoch ministrov poľnohospodárstva. Jeden pre prírodu a dusík a druhý pre poľnohospodárstvo vo všeobecnosti. Obaja hovoria, že nemusíme vyrábať vlastné potraviny, môžeme ich jednoducho kúpiť odinakiaľ,“ hodnotí Sieta van Keimpema z predstavenstva organizácie Farmers Defence Force na poľskom portáli ŚwiatRolnik. Podľa nich potravinová bezpečnosť vôbec nie je problém. A nepozerajú sa na to, čo sa deje vo svete. Dodáva, že majú len svoj vlastný program, ktorým je vyhnať poľnohospodárov z Holandska a využiť ich pôdu na vlastné účely.
Vláda počíta s tým, že poľnohospodári sa dohodnú na podiele z viac ako 24 miliárd eur vyčlenených na zmiernenie klimatickej revolúcie. Prečo bolo Holandsko stanovené ako prvý európsky cieľ? Táto relatívne malá, ale veľmi husto osídlená krajina – čo znie možno prekvapivo – je druhou krajinou na svete pokiaľ ide o hodnotu poľnohospodárskeho exportu.
Vlna požiarov ničí potravinárske prevádzky
Líder spomínanej klasifikácie, Spojené štáty, zaznamenal v posledných mesiacoch problémy iného druhu. Nevídanou zhodou okolností sa krajinou šíri vlna požiarov, ktoré ničia potravinárske závody, sklady a ďalšie rôzne podniky zaoberajúce sa súvisiacimi činnosťami.
V apríli požiadal tvorca amerického podcastu Black Conservative Patriot svojich poslucháčov, aby nahlasovali informácie o požiaroch v potravinárskych závodoch. Vznikol zoznam viac ako 20 prípadov za prvé štyri mesiace tohto roka. Závod na spracovanie zeleniny a orechov v Dufure v štáte Oregon, závod na spracovanie mäsa v Conway (New Hampshire), továreň na výrobu šalátov Taylor Farms v Salinas v Kalifornii, popredný štátny výrobca ovocia a zeleniny Rio Fresh v San Juane v Texase… Mnohé požiare sprevádzali výbuchy. Koncom mája 2022 silný požiar v oblasti Howard Lake v Minnesote zachvátil jednu z budov patriacich k veľkej hydinárskej farme, v dôsledku čoho uhynuli desaťtisíce kusov hydiny. Rodinná spoločnosť Forsman Farms, ktorá pôsobí od roku 1918, predáva denne viac ako 3 milióny vajec popredným maloobchodníkom v krajine.
Autor You Tube kanálu Poplar Preparedness zverejnil a diskutoval o analogickom zozname už koncom júna – obsahoval takmer 30 položiek, navyše zdokumentovaných odkazmi na podrobné mediálne pokrytie požiarov.
„Samozrejme, aj za normálnych okolností dochádza k požiarom s určitou frekvenciou, ale taký veľký počet požiarov v toľkých potravinárskych zariadeniach v takom krátkom čase je zarážajúci,“ upozorňuje.
Poukazuje na to, že opísané nehody korešpondujú s ďalšími incidentmi, ktoré by mohli viesť k obrovským problémom s prístupom k potravinám v Spojených štátoch. Železničná spoločnosť Union Pacific, ktorú vlastnia obrovské globálne investičné fondy Blackrock a Vanguard, čiastočne zastavila prepravu hnojív a obilnín. Pod zámienkou vtáčej chrípky sa masovo vybíjali kurčatá a morky; vláda zaviedla dotácie pre poľnohospodárov za to, že sa vzdali úrody.
Kybernetická sekcia FBI vydala varovanie pred zvýšenou hrozbou kybernetických útokov na potravinárske podniky.
„Výrazné narušenie produkcie obilia by mohlo ovplyvniť celý potravinový reťazec, keďže obilie sa nespotrebúva len ľuďmi, ale používa sa aj ako krmivo pre zvieratá… Okrem toho by výrazné narušenie produkcie obilia a kukurice mohlo ovplyvniť obchod so surovinami a zásobami,“ uvádza sa v správe.
– Čo hodiť na gril? Američania majú ťažkú úlohu,“ informovala stanica TVP Info niekoľko dní pred štátnym sviatkom obyvateľov Spojených štátov 4. júla. Ceny hamburgerov, hotdogov a dokonca aj zemiakov stúpajú.
Podľa odborov poľnohospodárov bude vianočná grilovačka o 20 % drahšia. Hovädzie mäso, kuracie krídla dosiahli rekordné ceny. – Možno sa budete musieť zaobísť bez neho,“navrhol komentátor.
– Túto vojnu vyhráme, len Haag o tom ešte nevie,“ hovoria holandskí farmári, ktorí zorganizovali jednu z blokád. Sú presvedčení, že ich podporuje väčšina obyvateľstva, a zatiaľ neustupujú policajtom, ktorí požadujú odblokovanie ciest. Americkí poľnohospodári majú ešte ťažšiu úlohu, pretože bojujú proti „neviditeľnému“ súperovi.
Obe bitky smerujú k naplneniu „predpovede“ Rockefellerovej nadácie o veľkej potravinovej kríze, ktorá príde do šiestich mesiacov.
Autor: Roman Motola
Zdroj: christianitas.sk
„Za naše peniaze nás obrali o bezpečnosť“ Darovanie vlastných obranných systémov pri prebiehajúcom vojenskom konflikte u…
Hosťami relácie Král na ťahu boli za koalíciu Roman Michelko a Tomáš Taraba (SNS) a…
Rusko môže použiť zbrane proti vojenským zariadeniam krajín, ktoré proti nemu používajú svoje zbrane, povedal…
Prezident Ruska nečakane oslovil personál ozbrojených síl a občanov, partnerov krajiny a tých, ktorí „stále…
Bývalý vrchný veliteľ ukrajinskej armády má na vojnový stav pochmúrny pohľad, píše portál Politico Bývalý…
"Myšlienka, že Ukrajina vyhrá, je úprimne povedané pre vtáky." Líder reformného Spojeného kráľovstva hovorí, že…