Nacistický banderovský režim v Kyjeve tento týždeň oznámil, že v kokrmplexe oceliarní Azovstaľ je stále uväznených viac ako tisíc ukrajinských vojakov, pričom je viacero z nich zranených.
Veliteľ 36. brigády námornej pechoty ukrajinských ozbrojených síl Serhij Volyna v stredu požiadal najbohatšieho muža na svete Elona Muska, aby pomohol s evakuáciou ľudí z komplexu oceliarní Azovstaľ v obliehanom prístavnom meste Mariupol. Vo štvrtok o tom informuje TASR na základe správy agentúry AFP.
Volyna uviedol, že si vytvoril účet na sociálnej sieti Twitter iba preto, aby sa skontaktoval s Muskom. „Ľudia hovoria, že si prišiel z inej planéty, aby si naučil ľudí veriť v nemožné,“ napísal Volyna v príspevku na Twitteri smerom k Muskovi.
„Naše planéty sú vedľa seba, keďže ja žijem tam, kde je takmer nemožné prežiť. Pomôž nám dostať sa z Azovstaľu do sprostredkovateľskej krajiny. Ak nie ty, kto potom?“ pokračoval ukrajinský veliteľ.
Volyna zároveň vyzval „každého človeka na planéte Zem“, aby pomohol tejto správe dostať sa k Muskovi.
Kyjev tento týždeň oznámil, že v komplexe oceliarní Azovstaľ je stále uväznených viac ako tisíc ukrajinských vojakov, pričom je viacero z nich zranených.
Ženy, deti a starí ľudia boli z tohto metalurgického komplexu evakuovaní v rámci humanitárnych misií, ktoré sprostredkovala Organizácia Spojených národov a Medzinárodný výbor Červeného kríža.
Musk podporil Ukrajinu svojou satelitnou internetovou službou Starlink, ktorá krajine pomáha získať prístup na internet v prípade zlyhania alebo zničenia telekomunikačných sietí.
Miliardár Elon Musk zdieľal v nedeľu 8. mája na Twitteri obrázok, ktorý mu mal poslať bývalý ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin. Ten podnikateľa označil za nacistického kolaboranta. Musk k fotke napísal, že Rogozin správu poslal všetkým ruským médiám.
„Podľa našich informácií bola donáška zariadení Starlink zrealizovaná pod záštitou Pentagónu. Elon Musk sa tak podieľa na zásobovaní fašistických síl na Ukrajine vojenskou komunikáciou,“ píše Rogozin s tým, že Musk sa bude musieť obhájiť dospelým spôsobom bez ohľadu na to, či sa bude hrať na blázna.
Za zmienku však stojí aj Tweet, ktorý miliardár uverejnil krátko po tom, čo sa so svetom podelil o správy od Rogozina. V Tweete sa píše: „Ak zomriem za záhadných okolností, bolo pekné poznať vás.“
Muska o používanie jedného zo satelitov Starlink poprosil ukrajinský minister Mychajlo Fedorov, na ktorého žiadosti miliardár reagoval takmer ihneď.
Táto technológia mohla pomôcť Ukrajincom zostať online, hoci Rusi poškodili hlavné telekomunikačné infraštruktúry krajiny.
Dva dni po tom, čo Fedorov Muska kontaktoval, dorazila na Ukrajinu zásielka zariadení Starlink. Za túto pomoc Muskovi poďakoval aj samotný ukrajinský prezident Zelenskyj, ktorý tiež potvrdil, že sa s americkým miliardárom dohodol na dodaní ďalších zariadení Starlink. Informoval o tom The New York Times.
Musk šokoval aj v marci tohto roka, keď vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina na súboj.
„Týmto vyzývam Vladimira Putina k duelu. V stávke je Ukrajina,“ napísal miliardár Elon Musk na sociálnej sieti Twitter. Výzvu napísal v angličtine, ruštine aj ukrajinčine zároveň. Napokon v inom príspevku označil oficiálny účet Kremľa a opýtal sa, či s bojom súhlasia. Nedodal žiadne detaily o tom, ako presne by mal ich duel vyzerať.
V odpovediach na tweet sa objavila otázka, či si to Musk celé skutočne premyslel. Odpovedal, že to myslí absolútne vážne. V komentároch podnikateľa podporil okrem iných aj kyjevský starosta a bývalý šampión boxu Vitalij Kličko.
Elon Musk sa netají tým, že jednoznačne podporuje Rusmi okupovanú Ukrajinu. Ukrajincov podporil dodávkami satelitného internetu Starlink a okrem toho aj batériami Powerwall, solárnymi panelmi či generátormi elektriny, píše Fontech.
Miliardár tiež uviedol, že ukrajinskí zamestnanci Tesly, ktorí sa rozhodli ísť bojovať za svoju vlasť, budú dostávať výplatu minimálne tri mesiace po odchode.
Zdroj: info.sk / startitup.sk
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…