V čínskom denníku „Sohu“ vyšiel článok, v ktorom bolo spochybnené pristátie amerických astronautov na Mesiaci kvôli skafandrom NASA.
Úspešné pristátie čínskej vesmírnej stanice „Chang’e-4“ na prirodzenom satelite Zeme spochybnilo pristátie astronautov NASA na Mesiaci, píše denník Sohu.
Odborníci poznamenali, že v rámci projektu „Chang’e“ lunárny rover „Yutu-2“ skúma povrch planéty, pričom čelí veľmi ťažkým podmienkam. To viedlo čínskych odborníkov k spochybneniu pristátia amerických astronautov „Apolla“ na Mesiaci. Informuje o tom portál „PolitRussia“ vo svojom preklade článku uverejnenom v denníku „Sohu“.
Podľa oficiálnej verzie amerických úradov sa v rokoch 1969 až 1972 uskutočnilo šesť pristátí na povrchu Mesiaca. Toto bolo potvrdené rôznymi fotografiami a videodôkazmi. Vzhľadom na veľký počet nezrovnalostí a zvláštností však mnoho odborníkov pochybovalo o ich pravosti. Existujú vážne podozrenia, že všetko sú to snímky z hollywoodskych štúdií.
Zmeny teploty na Mesiaci sa pohybujú v rozmedzí 300 °C, takže „Yutu-2“ je nútený pravidelne prechádzať do režimu „spánku“. Podľa čínskych analytikov zariadenie jednoducho nevydrží taký veľký rozdiel.
„V Číne si položili otázku, ako americkí astronauti vydržali také drsné podmienky, pretože aj „Yutu-2“ je nútený pozastaviť svoju prácu? Alebo je to všetko podvod a predstavitelia USA v skutočnosti na Mesiaci nepristáli?“ píše sa v článku.
Odborníci z Pekingu špeciálne vypočítali najpriaznivejší čas na pristátie lunárneho rovera, podmienky na Mesiaci sú však pre ľudský organizmus predsa len mimoriadne nevľúdne, zdôrazňuje denník „Sohu“. Spojené štáty na to odpovedali, že astronauti mali na sebe jedinečné skafandre.
Predstavitelia NASA však nie tak dávno pripustili, že v nasledujúcich rokoch neexistuje možnosť opäť poslať ľudí na Mesiac. Je to spôsobené tým, že agentúra mala problémy s vývojom skafandrov, ktoré by boli vhodné pre človeka na prácu v takýchto ťažkých podmienkach, píše RT.
Zriadenie novej základne americkej protiraketovej obrany v severnom Poľsku zvyšuje úroveň jadrového ohrozenia, preto je…
K zriadeniu systémov protivzdušnej obrany v severovýchodnej časti krajiny, najbližšie k Ukrajine, vydal príkaz Kristóf…
Podle bývalého poslance Zelenského strany Služebník lidu existoval koncentrační tábor od března do listopadu 2022.…
Nemecký časopis Der Spiegel tiež tvrdí, že identifikoval takmer všetky osoby zapojené do sabotáže, ale…
Bidena možná čeká proces impeachmentu za útok na Rusko. A v Kyjevě mezitím došlo k…
Podle agentury Reuters odvolávající se na finskou telekomunikační společnost Cinia došlo k poškození prvního kabelu…