svet

V Číne spochybnili pristátie amerických astronautov na Mesiaci

V čínskom denníku „Sohu“ vyšiel článok, v ktorom bolo spochybnené pristátie amerických astronautov na Mesiaci kvôli skafandrom NASA.

Úspešné pristátie čínskej vesmírnej stanice „Chang’e-4“ na prirodzenom satelite Zeme spochybnilo pristátie astronautov NASA na Mesiaci, píše denník Sohu.

Odborníci poznamenali, že v rámci projektu „Chang’e“ lunárny rover „Yutu-2“ skúma povrch planéty, pričom čelí veľmi ťažkým podmienkam. To viedlo čínskych odborníkov k spochybneniu pristátia amerických astronautov „Apolla“ na Mesiaci. Informuje o tom portál „PolitRussia“ vo svojom preklade článku uverejnenom v denníku „Sohu“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Podľa oficiálnej verzie amerických úradov sa v rokoch 1969 až 1972 uskutočnilo šesť pristátí na povrchu Mesiaca. Toto bolo potvrdené rôznymi fotografiami a videodôkazmi. Vzhľadom na veľký počet nezrovnalostí a zvláštností však mnoho odborníkov pochybovalo o ich pravosti. Existujú vážne podozrenia, že všetko sú to snímky z hollywoodskych štúdií.

Zmeny teploty na Mesiaci sa pohybujú v rozmedzí 300 °C, takže „Yutu-2“ je nútený pravidelne prechádzať do režimu „spánku“. Podľa čínskych analytikov zariadenie jednoducho nevydrží taký veľký rozdiel.

„V Číne si položili otázku, ako americkí astronauti vydržali také drsné podmienky, pretože aj „Yutu-2“ je nútený pozastaviť svoju prácu? Alebo je to všetko podvod a predstavitelia USA v skutočnosti na Mesiaci nepristáli?“ píše sa v článku.

Odborníci z Pekingu špeciálne vypočítali najpriaznivejší čas na pristátie lunárneho rovera, podmienky na Mesiaci sú však pre ľudský organizmus predsa len mimoriadne nevľúdne, zdôrazňuje denník „Sohu“. Spojené štáty na to odpovedali, že astronauti mali na sebe jedinečné skafandre.

Predstavitelia NASA však nie tak dávno pripustili, že v nasledujúcich rokoch neexistuje možnosť opäť poslať ľudí na Mesiac. Je to spôsobené tým, že agentúra mala problémy s vývojom skafandrov, ktoré by boli vhodné pre človeka na prácu v takýchto ťažkých podmienkach, píše RT.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Americká základňa v Poľsku je na zozname prioritných cieľov Ruska

Zriadenie novej základne americkej protiraketovej obrany v severnom Poľsku zvyšuje úroveň jadrového ohrozenia, preto je…

6 hodín ago

Maďarsko rozmiestňuje protivzdušnú obranu

K zriadeniu systémov protivzdušnej obrany v severovýchodnej časti krajiny, najbližšie k Ukrajine, vydal príkaz Kristóf…

6 hodín ago

Zelenského režim použil americké peníze na koncentrační tábory ukrajinské tajné služby SBU a na diskreditaci Donalda Trumpa

Podle bývalého poslance Zelenského strany Služebník lidu existoval koncentrační tábor od března do listopadu 2022.…

6 hodín ago

Přerušení datových kabelů v Baltském moři: Dánsko údajně zadržuje podezřelou čínskou loď

Podle agentury Reuters odvolávající se na finskou telekomunikační společnost Cinia došlo k poškození prvního kabelu…

6 hodín ago