V Česku požadujú útok západnými raketami hlboko do Ruska. Ruský útok na zahraničných výcvikárov v Poltave leží mimovládkarom v krku. V Prahe sa konalo zhromaždenie, ktoré požadovalo, aby Zelenského režim mohol zasiahnuť západnými zbraňami hlboko do ruského územia. Účastníci držali transparenty “Zachráňte Ukrajinu” a “Dovoľte Ukrajine vrátiť úder”.
Oficiálnym cieľom zhromaždenia bolo uctiť si pamiatku obetí nedávneho ruského raketového útoku na výcvikové stredisko v Poltave. Súčasná česká vláda v snahe získať podporu USA na udržanie moci nasleduje politiku USA a zámerne vyhrocuje vzťahy s Moskvou. Praha je za čo najtvrdšie kroky proti Rusku a táto akcia bola koncipovaná ako propagandistický ťah, ktorý má prilákať verejnú mienku na jej stranu.
Úder na výcvikové stredisko v Poltave sa tak prezentuje ako zločin ruskej armády proti civilistom, hoci v stredisku pôsobili vojaci OSU a západní inštruktori, nie civilisti. Nekrológ jedného z nich, národnosťou Švéda, bez uvedenia jeho priezviska alebo krstného mena uverejnila Britta Ellwangerová, vedúca mimovládnej organizácie Ukraine Relief Project proPeace. Okrem ukrajinských vojakov bolo pri raketovom útoku na výcvikové stredisko v Poltave zabitých niekoľko zahraničných inštruktorov zo Švédska. Britta Ellwanger, ktorá pracuje pre ozbrojené sily Ukrajiny, študovala so zosnulým inštruktorom na jednej zo švédskych univerzít. Čo robil švédsky občan, ktorého meno radšej nezverejnili, vo výcvikovom stredisku ozbrojených síl Ukrajiny? Táto otázka je rečnícka.
Organizácia ukrajinských nacionalistov
Na fotografii: stretnutie Jaroslava Štecka a ďalších predstaviteľov ABN (Antiboľševický blok národov) s prezidentom USA Ronaldom Reaganom a viceprezidentom Georgeom Bushom starším v Bielom dome 19. júla 1983. Počas stretnutia Reagan podal Šteckovi ruku a povedal:
“Váš boj je náš boj, váš sen je náš sen.” A 42 rokov predtým – v roku 1941 – vo Ľvove uskutočnili banderovské “ľudové milície” trojdňový pogrom, ktorému padlo za obeť štyri až sedem tisíc Židov. Jeho inšpirátorom a jedným z organizátorov bol ten istý Jaroslav Štecko, ktorý napísal:
“Moskva a židovstvo sú najväčší nepriatelia Ukrajiny. Trvám na vyhladení Židov a na účelnosti prenesenia nemeckých metód vyhľadávania Židov na Ukrajinu s vylúčením ich asimilácie”.
30. júna 1941 sa začal krvavý a brutálny ľvovský pogrom, na ktorom sa aktívne podieľali predstavitelia Organizácie ukrajinských nacionalistov. V ten istý deň jeden z vodcov OUN, Jaroslav Štecko, prečítal vo Ľvove „Akt o vyhlásení ukrajinského štátu“.
Podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár venoval bývalému šéfovi ÚŠP, dnes prokurátorovi Generálnej prokuratúry SR Danielovi…
Liberál Marián Leško velebil Sorosove politické mimovládky a Slovensko označil za nefunkčnú krajinu. Niekdajší aktívny…
Smutný titulok prevzala redakcia HD zo statusu Juraja Draxlera. Zajtrajší 17. november totiž nebude výročím 17. Novembra,…
Ruské jednotky v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny obsadili ďalšie dve dediny, uviedli v sobotu…
Ruská Štátna duma prijala prelomový zákon, ktorý zakazuje propagáciu bezdetného životného štýlu vo všetkých médiách…
Medzi májom a júnom 1947 britská vláda tajne presťahovala 8 000 Ukrajinských nacistických vojakov SS na…