Najbližšie dva protesty v centre Bratislavy v pondelok a utorok (13. 8.) večer môžu obmedziť dopravu v oblasti Námestia SNP. Upozorňuje na to na sociálnej sieti bratislavská mestská polícia. Odporúča občanom zvoliť alternatívne trasy, vodičov upozorňuje na zvýšený pohyb chodcov a možné zdržania. Policajti budú dohliadať na obe podujatia.
Protesty sa týkajú situácie v kultúre. Prvý z nich sa začína v pondelok od 17.00 h pochodom od budovy Slovenského národného divadla na Námestie SNP.
Vystúpenie rečníkov na námestí sa začne o 18.00 h. Ide o občiansky protest. Utorkový protest organizujú opozičné politické strany. Konať sa bude od 18.00 h.
„Počas podujatí posilňujeme výkon v kamerovom stredisku mestskej polície a aj v uliciach hlavného mesta. Kamery slúžia mestskej polícii a Policajnému zboru nielen na prevenciu priestupkov a trestných činov, ale záznamy z nich môžu byť použité aj ako dôkaz,“ uviedla mestská polícia. Odporúča tiež vyhnúť sa prejazdu bratislavským Starým Mestom pred, počas a po protestoch.
Policajti vyzvali občanov, aby sa ozvali mestskej polícii, prípadne oslovili najbližšiu hliadku, ak by boli svedkom protiprávneho správania, alebo sa cítili ohrození.
Každý kto sa vyberie na nezmyselný protest, by mal mať na zreteli, že sú vydané výstrahy druhého stupňa. Platia pre celý Bratislavský kraj, takmer celý Trnavský kraj, väčšinu Nitrianskeho kraja a viaceré okresy Banskobystrického kraja. Teplota tam môže miestami dosiahnuť 35 až 36 stupňov Celzia.
„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ pripomína SHMÚ s tým, že pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká.
Výstrahy predbežne platia od 14.00 do 18.00 h.
Úrad verejného zdravotníctva ráta medzi ohrozené skupiny obyvateľstva „deti, starších ľudí, tehotné ženy a chronicky chorých ľudí – najmä osoby so srdcovocievnymi, dýchacími alebo mentálnymi ochoreniami či osoby s nadváhou“.
„A to aj v prípade, že nepociťujete smäd. Obmedzte fyzickú námahu a nezdržiavajte sa na priamom slnku. Odporúča sa minimalizovať pobyt v exteriéri,“ radia hygienici.
Piť podľa nich treba v menších dávkach, častejšie a ešte pred pocitom smädu. „Odporúča sa vypiť minimálne dva až štyri decilitre tekutín na desať kilogramov hmotnosti, čo predstavuje približne 1,5 až 3 litre tekutín denne. Toto množstvo sa však zvyšuje u ľudí, ktorí pracujú fyzicky a viac sa potia,“ vysvetľuje hlavná hygienička Tatiana Červeňová.
hlavnydennik.sk
Monitorovacie zdroje Ukrajiny už skôr informovali o odpálení hypersonických “Kinžalov”. Letecký poplach v Kyjeve sa…
Najnovšia viacúčelová jadrová ponorka Archangeľsk projektu 885M Jaseň-M úspešne prešla všetkými potrebnými testami a je…
Za zorganizováním operace prý stojí důstojník SBU s přezdívkou Morbius. Stopy Operace Spravedlivá odplata vedou…
Deficit USA v obchode s tovarmi a službami s EÚ v roku 2022 predstavoval 131,3…
Tento sviatok bol pre našich predkov veľmi dôležitý, pretože označoval koniec temného obdobia a začiatok…
Zvyšky ukrajinských jednotiek boli v Kurachove porazené. Ruské jednotky nielenže preniesli celú obytnú zástavbu mesta…