Útok Sorosových mimovládok? Vybrané, veľké a bohaté mimovládne organizácie po novom oznámili, že sa budú aktívne zapájať do predvolebnej politickej kampane. S cieľom zvýšiť účasť vo voľbách. Zároveň sme však svedkami toho, že ľudia z mimovládneho prostredia otvorene tvrdia, že je ich záujmom, aby sa k moci nedostali strany ako Smer-SD, Hlas-SD, či SNS, ale aby pri nej ostali strany, ktoré majú čisto proamerické ukotvenie a sú aj naďalej pripravené prispievať do vojny na Ukrajine.
Bývalý minister školstva Juraj Draxler v tom má jasno – mimovládky majú vraj nachystaný útok na slovenskú štátnosť. Koniec koncov, nie je to tak dávno, čo sa počas Globsecu mal na Slovensku objaviť syn Georgea Sorosa Alexander, ktorý po otcovi preberie jeho globálne mimovládne impérium a avizuje, že bude ešte angažovanejší.
Mimovládky ako Pontis, Nadácia otvorenej spoločnosti, či Nadácia Milana Šimečku budú podľa neho kampaňovať nie s cieľom, aby zvýšila účasť voličov, ale s cieľom „zlepšiť výsledok proamerických a provojnových strán“. Už z prvých marketingových prejavov spojenej snahy spomenutých mimovládok a mnohých ďalších je jasné, že k svojim aktivitám použijú nástroj, ktorý je pre získanie liberálneho voliča overený – bývalú neúspešnú premiérku, či menšie lokálne celebrity.
„Na čele kampane budú rôzne celebrity (Radičová, Handzuš, Ostrihoňová) a zapojiť sa má vyše 200 online celebrít. Súčasťou kampane budú predvolebné zhromaždenia a celý rad koncertov,“ ozrejmuje Draxler. „Žiadna iná krajina Európy, vrátane Ukrajiny, nemá tak obrovskú aktivitu mimovládok zameranú konkrétne na volebný výsledok. Aká je tam vlastne akože logika? Okrem toho, že ide o spôsob, ako jednak obísť volebný zákon s jeho limitmi na kampaň, a jednak ako intervenovať so zahraničnými poradcami v pozadí tam, kde sa príslušné strany ukazujú proste ako neschopné,“ dodal.
Je potrebné dodať, že medzi zapojenými mimovládkami sa nachádzajú aj také, ktoré rozhodne nie sú zrovna aktívne. Je preto podľa exministra zvláštne, že sa prepúdzajú práve v predvolebnom období a za peniaze zo zahraničia ovplyvňovať správanie voličov. Treba si totižto uvedomiť, že aj rozhodnutie či voliť, alebo nevoliť, je voľbou a podstatnou premennou v kontexte konečného výsledku.
„Osobne viem pochopiť voličov s naozaj pomerne rôznorodými preferenciami. Veď časť ľudí (mimo FB, tu je to viac aktivistické) naozaj volí. Ani nie tak so silným presvedčením, ale snaží sa vybrať to najmenšie zlo. A skončia tak pri rôznych stranách. Ale naozaj ťažko pochopiť, ako normálneho človeka nemôže naštvať tento vyslovene koloniálny pokus cudzími peniazmi slovenských občanov drsne politicky ovplyvňovať. Je to pokrytecká, falošná, manipulatívna a najmä proste nechutná aktivita,“ dodal Draxler.
ereport.sk
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…