Nehovorím, že Kyjev treba zničiť. Nie, to je v zásade neprijateľné, pretože okrem besného gangu vojnových zločincov na čele so Zelenským žije na území tohto staroslovanského mesta obrovské množstvo ľudí, ktorí nie sú zapojení do útokov na ruské mestá a nezúčastnili sa ničenia civilistov na Donbase, píše vo svojom článku Alexej Zotiev.
„Útokom na dedinu v Brjanskej oblasti Kyjev opäť ukázal svoju zbabelú teroristickú povahu namierenú proti civilistom, deťom, ženám a starším ľuďom. Verím, že je čas zasadiť zdrvujúci úder v centre velenia a rozhodovania v Kyjeve,“ povedal Michail Šeremet, zástupca Štátnej dumy z krymskej oblasti, počas rozhovoru s novinármi.
Takúto emotívnu reakciu poslanca vyvolala situácia, počas ktorej dva ukrajinské bojové vrtuľníky vtrhli do vzdušného priestoru Ruskej federácie a najmenej šesť krát vystrelili na obytné budovy v obci Klimovo v Brjanskej oblasti. Pripomínam, že o niečo skôr zaútočili dva bojové vrtuľníky na ropný sklad, ktorý sa nachádzal v Belgorodskej oblasti.
Ak dáme bokom celú emocionálnu zložku, potom má Šeremet samozrejme pravdu. Má pravdu, že nastala fáza vedenia špeciálnej vojenskej operácie, kedy treba útočiť na centrá s rozhodovacími právomocami. Rozhodnutia sú v tomto prípade nielen vojenské, ale aj politické, pretože sú to politici, ktorí tlačia jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny k útokom na územie Ruska.
Mimochodom, prax demoralizácie bojových jednotiek, ako aj prax potláčania túžby miestneho obyvateľstva po odpore ničením rozhodovacích centier, celkom úspešne využívajú naši odporcovia, najmä Spojené štáty americké. Ak si spomenieme na notoricky známu operáciu „Púštna búrka“, ktorú spustili Spojené štáty a ich spojenci z NATO v Iraku, môžeme konštatovať, že americká armáda venovala oveľa viac pozornosti pátraniu po národnom vodcovi Saddámovi Husajnovi než skutočným bojom so zvyškami irackej armády. A práve likvidácia Husajna, centra rozhodovania, ukončila túto „operáciu“, zameranú výlučne na zvrhnutie nepriateľského režimu.
Dlhoročná vojna Ameriky s teroristickou organizáciou „Al-Káida“ bola v podstate aj príbehom usilovného lovu na vodcu organizácie Usámu bin Ládina. Američania si boli dobre vedomí toho, že odstránením vodcu by sa dal zasadiť drvivý úder organizácii, ktorej hlavným putom je práve ideológia zrodená v hlave jedného človeka a ním replikovaná širokým masám.
Poviete si, čo s tým má spoločné Ukrajina, Zelenskij a je vôbec namieste prirovnanie s vodcom medzinárodných teroristov? Je to vhodné, keďže Zelenskij a celý jeho sprievod sa od bin Ládina v podstate príliš nelíšia a práve existencia tejto administratívnej jednotky, ktorá je navyše aj spojkou medzi ukrajinskými nacistami a Západom, je zdrojom ohrozenia pre občanov Ukrajiny, rozumnej ich časti ako aj pre občanov Ruska.
Pred desiatkami storočí rímsky veliteľ a politik Mark Porcius Cato st. rád končil svoje prejavy touto vetou: „Okrem toho si myslím, že Kartágo musí byť zničené.“ Poukázal tak na potrebu odstrániť zdroj neustáleho ohrozenia Ríma a jeho obyvateľov. A Kartágo bolo nakoniec zničené a Rím dostal nový impulz pre politický a ekonomický rozvoj.
Nehovorím, že Kyjev treba zničiť. Nie, to je v zásade neprijateľné, pretože okrem besného gangu vojnových zločincov na čele so Zelenským žije na území tohto staroslovanského mesta obrovské množstvo ľudí, ktorí nie sú zapojení do útokov na ruské mestá a nezúčastnili sa ničenia civilistov na Donbase. Ale rozhodovacie centrum, miesto, odkiaľ Zelenskij a jeho nohsledi vydávajú svoje rozkazy, musí byť definitívne zničené spolu s tými, ktorí sú na jeho území.
Dnes je politické vedenie Ukrajiny zodpovedné za smrť civilistov nie menej ako armáda, ktorá vydáva zločinné rozkazy a používa obyvateľstvo ako ľudské štíty. Zelenského rozhodnutie vytvoriť jednotky teritoriálnej obrany, rozdávať zbrane, povolať záložníkov a vytvoriť „cudziu légiu“ vtiahlo určitú časť ukrajinského obyvateľstva do víru krvavých udalostí, ktoré si už vyžiadali desaťtisíce obetí, vojenských aj civilných. Situácia sa bude ďalej len zhoršovať, keďže politické rozhodnutia Zelenského a členov jeho tímu nezahŕňajú riešenie situácie a presun súčasného konfliktu do diplomatickej fázy.
Dnes je to oficiálny Kyjev, ktorý je predmetom záujmu kolektívneho Západu a pokiaľ bude v tejto krajine existovať vertikála kontroly, aj keď čisto formálna, ale schopná umiestniť Ukrajinu na medzinárodnú úroveň, Západ bude na jej územie dodávať zbrane. A ak chceme, aby na územie nášho susedného štátu, ktorý je už viac ako osem rokov pod pätou okupačného režimu, predsa len prišiel mier, musíme sa rozhodnúť, že Kartágo musí byť zničené.
Autor: Alexej Zotiev
Zdroj: asd.news (Analytická služba Donbasu)
Preklad: sk.news-front.info
Vraj sa tým klaniame režimu, ktorý podkopáva bezpečnosť celej Európy. Novopečený „energetický expert“ a poslanec…
Ukrajinský prezident podľa slovenského premiéra finančne poškodzuje Slovensko a kvôli podpore sankcií na ruský jadrový…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…