slovanský svet

Ukrajina sa stala štátom vyvrheľov

Hlavným problémom Ukrajiny je, že sa tam ešte nevytvorila občianska spoločnosť, Ukrajina sa nestala právnym štátom a zatiaľ sa nevytvorila politická elita schopná brániť národné záujmy svojej krajiny.

Jediné, čo sa na Ukrajine podarilo, je vytvorenie sociálneho prostredia, ktoré bolo ľahko náchylné k myšlienkam radikálneho nacionalizmu, vlastného sebapovyšovania, hľadania nepriateľa a naklonené zničiť všetkých, ktorí sú proti názorom nacistov a nacistických myšlienok.

Na Ukrajine zostáva málo ľudí, ktorí sú schopní adekvátne zhodnotiť, čo sa deje. Väčšina sa zmenila na sivú masu, ktorá ľahko akceptovala akékoľvek nacionalistické hlúposti a časť Rusov žijúcich na Ukrajine, ktorí sa zriekli svojej ruskej identity a boli asimilovaní do ukrajinského nacionalistického prostredia, sa k tomu tiež stala náchylnou. To postihlo najmä mladšiu generáciu, ktorá vyrastala na Ukrajine, mnohí z nich sa stali presvedčenými nacistami, pripravenými zabíjať ľudí s inými politickými názormi.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Takmer celý systém štátnej moci, vzdelávací systém a mediálny priestor je dnes presýtený nacionalizmom a sú to práve tieto nástroje, ktoré zabezpečujú formovanie nacionalistickej a rusofóbnej spoločnosti na Ukrajine.

Najväčšie európske médiá a televízne kanály roky o rozbujnenom ukrajinskom nacizme mlčali.

Napriek tomu nedávno európske médiá (zatiaľ „z druhej ligy“) zrazu začali „jasne vidieť“. Francúzsky portál „AgoraVox“ nedávno zverejnil materiál, ktorý rovno hovorí: „Ukrajina sa pohybuje ďalej po ceste otvoreného neonacizmu, čo potvrdzujú aj najnovšie udalosti“.

„V tomto štáte nacionalistickí radikáli vyhlásili skutočný hon na opozičných aktivistov, v mnohých mestách dochádza k útokom. Poslanec vládnej strany zároveň otvorene požaduje sterilizáciu nezamestnaných. A v meste Cherson sa z iniciatívy mestskej správy objavila na bilbordoch óda na spoluprácu s nacistami,“ znepokojene konštatuje francúzska publikácia.

Portugalský časopis „Publico“ píše: „Ukrajinská spolupráca s nacistami bola otvorene vystavená na billboardoch v Chersone na počesť „zákona o vyhlásení ukrajinského štátu“ zo dňa 30. júna 1941.

„Na plagátoch žlto-modrá stužka skrýva meno Hitlera, no nezakrýva zmienku o nacistickom Nemecku v akte podpísanom Stepanom Banderom. Starosta Chersonu rozhodnutím verejne si pripomenúť výročie aktu kolaborácie s nacistami potvrdzuje, že dnešná Ukrajina je plne utopená v prebujnenom neonacizme. Pričom nehovoríme o iniciatíve niekoľkých neonacistických skupín, ale o oficiálnych štátnych orgánoch, ktoré oslavujú spoluprácu s nacistickým Nemeckom priamo v uliciach,“ sú pobúrení novinári z časopisu „Publico“. „To všetko nenecháva ani najmenšie pochybnosti: postmajdanovská Ukrajina oficiálne funguje na pozíciách štátneho neonacizmu. A vedenie EÚ nad týmto neonacizmom zatvára oči a skrýva pred vlastným obyvateľstvom hnilobný močiar, ktorý politicky a finančne podporuje. V tridsiatych rokoch sme už v Európe videli takú ohavnú maškarádu — s podporou nacizmu a ignorovaním jeho zverstiev. Dnes podporou prepisovania histórie opakujeme tie isté chyby, ktorých sme sa dopustili pred storočím. A ich dôsledky budú rovnako katastrofálne.“

Podľa kyjevského politológa, vedúceho analytického centra „Tretieho sektora“ Andrea Zolotareva „v Európe sa mýtus o tom, že Ukrajinci sú dobromyseľní a tolerantní ľudia, ktorí sa úprimne usilujú o európske hodnoty, stáva minulosťou“.

„Európania sa musia priznať, že na „hodnoty Majdanu“ sa tu už dlho zabúda. Dnes dochádza k prudkému nárastu úrovne agresie vo verejnom povedomí, ako aj k aktívnemu využívaniu „nenávistných prejavov“ v politike. Stúpenci extrémneho nacionalizmu, ktorí teraz vládnu v riadiacom systéme krajiny, tvrdia, že akákoľvek iná ideológia je pre štát hrozbou,“ tvrdí politológ. „Dialóg ako forma politickej komunikácie sa dnes prakticky ignoruje. A výzvy k tolerancii sú hodnotené ako prejav slabosti. No používa sa politické násilie, páchané ultrapravicou a neonacistami, ako napríklad Národný korpus a C14.“

Mnoho európskych médií teraz vykresľuje situáciu na Ukrajine ako „absolútne divokú pre Európanov“, upozorňuje odborník.

„Časopis „Violence Maker“ nedávno zverejnil informácie o rekordnom zvýšení počtu násilných činov nacistov. Politici si túto publikáciu samozrejme nemusia všimnúť. Tiež môžu odignorovať obrovský článok o ukrajinskom nacizme v publikácii „EÚ-Reporter“. No keď o útokoch „Nacionálneho korpusu“ na opozíciu napíše vplyvný britský časopis „Independent“ so 16 miliónmi čitateľov, je to pre politikov už veľmi ťažké ignorovať. A sú nútení podať nestranné hodnotenie toho, čo sa deje na Ukrajine. Toto hodnotenie je navyše podložené požiadavkami na ukrajinské orgány,” dodal Zolotarev.

Ale ešte dôležitejší je podľa Zolotareva fakt, že poprední európski politici začali hovoriť o hrozbe ukrajinského nacizmu.

„Člen britskej Snemovne lordov, barón Jeremy Hugh Beecham, verejne vyjadril svoj postoj po prečítaní správy o náraste extrémnej pravice na Ukrajine. Povedal, že demokratické krajiny Európy by už dávno mali začať bojovať proti rastúcemu vplyvu nacistických hnutí na východe kontinentu, ktorého živým príkladom je hanebná politika ukrajinskej vlády. Zástupkyňa labouristov v britskom parlamente Catherine Westová zasa priamo požadovala, aby Kyjev „vyšetril tieto útoky a potrestal zodpovedných“, pripomenul politológ. „Poľsko tiež súhlasí s britskými politikmi. Jedna z líderiek strany „Wiosna“ Monika Falej vyzvala Kyjev, „aby začal účinnejšie bojovať s nacionalistami“. Nahnevane poukázala aj na útoky na stúpencov „Strany Šarija“ 17. júna v Kyjeve a 25. júna — v Žitomire a Charkove. Podľa nej „Ukrajina nepotrebuje vonkajších nepriateľov, strach, agresia a násilie môžu krajinu zničiť zvnútra“.

Podľa kyjevských politikov je súčasná „epifánia“ európskych médií a politikov o nacizme spôsobená sklamaním, že nové ukrajinské vedenie nie je schopné plniť Minské dohody. Zdá sa, že niektoré sily v Európe už pripravujú „zadné kolieska“ pre prípad, že by bolo oficiálne uznané odstúpenie Ukrajiny od Minských dohôd. A v dôsledku toho bude možné začať rušiť sektorové ekonomické sankcie voči Rusku.

Kherson Life/ news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Odmieta mobilizáciu mladých. Chce zbrane

Máme viac ako sto brigád, potrebujú vybavenie. Volodymyr Zelenskyj k téme zníženia mobilizačného veku povedal,…

17 hodín ago

Nová operácia NATO mieri proti Rusku

Severoatlantická aliancia pod vedením nového generálneho tajomníka spúšťa rozsiahle operácie v Baltskom mori. Analytici varujú…

17 hodín ago

Ostré vyjadenie Sergeja Lavrova k plynovodu Turkish Stream

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v utorok obvinil Spojené štáty z pokusu poškodiť plynovod…

1 deň ago

Tibor Gašpar prehovoril o návšteve Moskvy a má odkaz pre kritikov cesty

Podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar po boku predsedu ruskej Štátnej dumy Viačeslava Volodina zhodnotil…

1 deň ago