Slovanské Noviny

8. apríla 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina drzo vysadila niekoľko stoviek výsadkárov na hranici s Krymom

Ozbrojené sily Ukrajiny pred niekoľkými hodinami neďaleko hraníc s Krymom uskutočnili ďalšiu vážnu provokáciu, ktorá mohla pokojne viesť k útoku ruskej armády.

Podľa informácií, ktoré má tlačová agentúra „Avia.pro“ k dispozícii, niekoľko stoviek ukrajinských výsadkárov pristálo neďaleko hraníc s Krymom, pričom sa kryli pozemnými jednotkami. Ukrajinská strana pritom až následne oznámila, že ide o cvičenia.

„Na pozorovacích stanovištiach umiestnených pozdĺž administratívnej hranice s dočasne okupovaným územím Autonómnej republiky Krym bolo vykonaných niekoľko cvičení za účasti rezervistov. Treba poznamenať, že počas výcviku parašutisti prekonávali rôzne prekážky a zaujali pozície v ťažkom teréne. Ako veliteľ poznamenal, skúsenosti z účasti na protiteroristickej operácii a pôsobení spoločných síl ukázali, že bojová pripravenosť jednotky a zachovanie životov spolubojovníkov závisia od výcviku a osobnej pripravenosti každého vojaka,“ uviedla tlačová služba velenia spoločných síl Ozbrojených síl Ukrajiny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Odborníci poznamenávajú, že provokatívne akcie ukrajinskej armády môžu viesť ku skutočným ozbrojeným stretom, najmä v prípadoch, keď Ukrajina neohlási plánované cvičenia a akékoľvek vystúpenie ukrajinských síl v blízkosti hraníc Ruska možno považovať za pokus o útok.

news-front