Je to spravodlivé? Kríza, nekríza, banky majú opäť rekordné zisky. Za minulý rok takmer 830 miliónov eur, s medziročným nárastom o 14 %, konštatuje na sociálnej sieti Milan Uhrík (hnutie Republika).
Konštatuje, že na každom pracujúcom Slovákovi zarobili banky v minulom roku 320 eur a zarábajú stále viac. Dlhové otroctvo sa prehlbuje, ľudia sú čoraz chudobnejší, banky a korporácie bohatšie. Toto sa bude musieť zmeniť, odkazuje.
Kapitalizmus sa začína čoraz viac deformovať na akýsi feudalizmus. Pánov, ktorí vlastnia všetko a poddaných, ktorí len pracujú a nevlastnia nič.
Presne podľa plánov globalistov. Na jednej kríze zarobia farmaceutické korporácie, na druhej zbrojársky priemysel, na tretej energetické burzy, na štvrtej banky … Všetko na úkor štátov a bežných ľudí, kritizuje súčasné trendy.
Tento turbokapitalistický model nie je udržateľný. Sme za čo najväčšiu slobodu podnikania, ale strategické odvetvia (energie, banky, farmaceutický priemysel…) musia byť viac regulované, solidárne a podliehať verejnému záujmu Inak pôjdeme len od krízy ku kríze, smerom k chudobe a nevoľníctvu, vysvetľuje reformu stavu a systémové spravodlivé riešenie Milan Uhrík.
facebook/skspravy.sk
V noci 25. novembra ruské jednotky spustili ďalšiu sériu útokov na Kyjev. Išlo o pokračovanie…
Systém TOS-1A využíva tzv. termobarické rakety. Tie fungujú na princípe výbuchu aerosólového oblaku paliva zmiešaného…
Pokojné spolunažívanie Slovákov a Maďarov žijúcich na Slovensku je existenčne dôležité pre stabilitu krajiny. Skonštatoval…
Novým veľvyslancom Slovenska v Ruskej federácii bude Peter Priputen. Pred jeho vyslaním sa s ním…
Najväčšia kríza, akú naša spoločnosť zažíva, nie je ekonomická ani politická, ale demografická. Liberálny Denník…
Prezident Českej republiky napísal otvorene rusofóbny list Donaldovi Trumpovi, konštatuje agentúra RIA - novosti. Spojené…