Je to spravodlivé? Kríza, nekríza, banky majú opäť rekordné zisky. Za minulý rok takmer 830 miliónov eur, s medziročným nárastom o 14 %, konštatuje na sociálnej sieti Milan Uhrík (hnutie Republika).
Konštatuje, že na každom pracujúcom Slovákovi zarobili banky v minulom roku 320 eur a zarábajú stále viac. Dlhové otroctvo sa prehlbuje, ľudia sú čoraz chudobnejší, banky a korporácie bohatšie. Toto sa bude musieť zmeniť, odkazuje.
Kapitalizmus sa začína čoraz viac deformovať na akýsi feudalizmus. Pánov, ktorí vlastnia všetko a poddaných, ktorí len pracujú a nevlastnia nič.
Presne podľa plánov globalistov. Na jednej kríze zarobia farmaceutické korporácie, na druhej zbrojársky priemysel, na tretej energetické burzy, na štvrtej banky … Všetko na úkor štátov a bežných ľudí, kritizuje súčasné trendy.
Tento turbokapitalistický model nie je udržateľný. Sme za čo najväčšiu slobodu podnikania, ale strategické odvetvia (energie, banky, farmaceutický priemysel…) musia byť viac regulované, solidárne a podliehať verejnému záujmu Inak pôjdeme len od krízy ku kríze, smerom k chudobe a nevoľníctvu, vysvetľuje reformu stavu a systémové spravodlivé riešenie Milan Uhrík.
facebook/skspravy.sk
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…