Europoslanec Milan Uhrík na facebooku kritizuje vynucovanie opatrení proti vlastným občanov zo strany polície. „Dnes som v médiách zachytil, že vraj prežijú len tradície, ktoré sa prispôsobia. Prispôsobia čomu? Novému politickému poriadku? Policajným kontrolám…?“ napísal.
Tí čo sledujú vyššiu politiku vedia, že súčasná epidémia je záležitosť už menej zdravotnícka a viac politická. Veď za rok lockdownov, zákazov a rúšok sa situácia zdravotnícky takmer vôbec nezmenila.„Zato sa však úspešne mení spôsob života ľudí. Ľudia si zvykajú byť zatvorení doma a držať huby. „Radšej ako zdravý nech je ľud poslušný,“ povedal si vladár. A tak namiesto návalu veselých oblievačov a radosti zažívame už po druhýkrát (čiže opakovane) nával zvýšených zákazov a policajných kontrol. Vraj kvôli tomu, aby sa zabránilo zhoršeniu epidemickej situácie…“ komentuje Uhrík.
Toto však vraj hovoria stále. To hovorili aj na Veľkú noc pred rokom. „Pamätáte si? Keď sa na Veľkú noc obmedzíme, potom sa to zlepší… A zlepšilo sa? Nie, nezlepšilo sa vtedy a nezlepší sa ani teraz… Len nás ťahajú za nos. Vždy si nájdu dôvod, prečo musia zákazy predĺžiť. Raz nová mutácia, potom priveľa hospitalizovaných, inokedy zase priveľa nakazených… potom je síce zase menej nakazených, ale ich počet strmo rastie… Vždy sa nájde dôvod na silnejšie zdrapnutie moci a zavedenie ďalších obmedzení v prospech vlády a neprospech občanov.“
A podľa europoslanca sa Slovensko popri tom mení na policajný štát. Nielen tým, že čoraz viac ľudí vo vláde sú policajti a vojaci (veď najnovšie máme už aj ministra zdravotníctva vo vojenskej uniforme) ale aj tým, že policajné kontroly sa stávajú už priam každodennou súčasťou nášho života. Kedysi boli viac či menej zriedkavosťou. Dnes sú doslova samozrejmosťou.
„Policajti kontrolujú, kto môže ísť mimo okres. Policajti kontrolujú, kto ako dýcha. Policajti kontrolujú, kto sa opovážil vyjsť z domu inak ako za prácou. Robota, obývačka a spálňa. K tomu wifi a potraviny… Náš život sa zmenil na klietkový chov,“ vraví.S kolegami z REPUBLIKY pre zaujímavosť zisťovali, koľko priestupkov a pokút riešili policajti v súvislosti s porušením „protipandemických opatrení“ od začiatku epidémie.
Podľa oficiálnych informácií, ktoré im poskytlo ministerstvo vnútra, riešili policajti od marca minulého roku 42 584 priestupkov a udelili pokuty v celkovej výške 1,799 milióna eur.
„Dobrá štatistika, ale možno na Severnú Kóreu, nie na štát, ktorý sa chce nazývať slobodným… V každom prípade, takéto veľkonočné sviatky by mali byť pre ľudí posledné. Od budúceho roka musia byť opäť normálne, kresťansky vážne aj ľudsky veselé, tak ako sa patrí. Lebo inak sa zo súčasnej politicko-policajnej normy stane nová tradícia, a to bude koniec. To nesmieme dovoliť! Musíme začať znovu normálne žiť,“ dokončil Milan Uhrík.
zdroj: hlavný denník
Predseda Národnej koalície Rudolf Huliak sa zúčastnil konferencie V4 vo Varšave, kde boli všetci predsedovia…
Pred dvomi dňami sme v redakcii HD uverejnili text s titulokm “Zaujímal ich môj odpadkový kôš,”…
Rýchly "prelet" nad statusmi opozičných politikov dňa 17.novembra 2024! Kolíková má novú zbraň hromadného ničenia.…
Politológ z univerzity v kanadskej Ottawe, Ivan Katchanovski, ktorý sa narodil na Ukrajine, prezradil, že…
O preverovaní prinajmenej neštandardných vzťahov medzi šéfkou Európskej komisie Leyenovou a predstaviteľmi farma firmy Pfizer…
Na dobýjaní Pokrovska armádou Ruskej federácie sa účinne podieľajú americké tanky a bojové vozidlá pechoty. Ruská armáda…