privádzajú jej obyvateľov do šialenstva. Smutné je, že kým ľudia sú z cien energií, ktoré pôjdu zrejme ešte vyššie, už na prášky, politici sú v pohode a pomoc ľuďom riešia pomalšie ako pretekajúce sa slimáky. Žiaľ, slovenská vládna „elita“ je v tomto v absolútnom popredí. Vie to aj poslanec nášho parlamentu a šéf Život Národná strana Tomáš Taraba, ktorý to v kritickom statuse vyjadril dosť jasne.
Mnohí si pri tom čo sa u nás v súčasnosti deje iba bezmocne povzdychnú so slovami „Dobre už bolo!“. A majú pravdu, pretože zatiaľ nikto ani len netuší čo sa na nás priženie od začiatku budúceho roka, respektíve po zime, keď ľuďom, ale aj rozličným organizáciám, začnú chodiť faktúry za teplo a energie. To bude ešte len harmatanec. Chceli sme byť súčasťou globalizácie Európy a staneme sa jej obeťou. Či sa toto tvrdenie niekomu páči, alebo nie. Politici v EÚ, ktorých sme si (ne)zvolili nás vedú do katastrofy, z ktorej sa len tak skoro nepozviechame. A čo na to politici a bežní ľudia? Kým tí prví iba mlátia ústami prázdnu slamu a oblbujú nás ničnehovoriacimi frázami, lebo v ich prípade skutek-utek, tí druhí sú bezmocní, pretože sú rozhádaní a vôbec nechápu, že spoločne by dokázali zmeniť aspoň niečo.
„Jediné riešenie energetickej krízy na Slovensku nespočíva v úspore spotreby, ako presadzuje Budaj, ani v kompenzáciách, ako presadzuje Sulík, ale v zabránení tomu, aby sa elektrina, ktorú vyrábame za 30 eur, predávala za 950 eur,“ píše v statuse Taraba, podľa ktorého kto tomuto nechápe, tak je buď hlúpy, alebo je kúpený tými, čo na tejto zlodejine zarábajú. „Ja v tom mám úplne jasno a chcem veriť, že v tom bude mať jasno aj väčšina v parlamente, keď príde na program zoštátnenie produkcie elektriny a zastropovanie ceny pre Slovensko na cenách tohto roku a názor bruselských úradníkov, ktorí svojimi rozhodnutiami vyprodukovali najväčšiu krízu v povojnovej Európe, nás v takto vitálnej otázke nemá čo zaujímať,“ dodal Tomáš Tarana na záver svojho krátkeho statusu.
A čo diskutujúci Slováci? Tí majú na vec jasný názor. „Treba sa vrátiť k pôvodnému! Doma si vyrobiť, doma si predať a prebytok predať zo ziskom! Fakturovať len presnú spotrebu podľa elektromera v kWh! A nie navymýšľaných ďalších poplatkov, že sa v tom nevyzná ani divá sviňa!!!!“ skonštatoval Marian Batala. „Ďalší dôkaz o zbytočnosti až škodlivosti bruselských úradníkov,“ myslí si Paťo Panzer Velčický. „Je čas prejsť z globalpatriotizmu k lokalpatriotizmu. Zoštátniť elektrárne a chrániť vodné zdroje,“ myslí si Adriana Žabenská. „Mám otázku. Načo máme na slovenskú vládu, či regulačný úrad? Vláda odporúča šetriť, a čo keby tak konečne buchla do stola a povedala nenažrancom, že im nedovolí zvyšovať tak ceny elektriny, ktoré idú do nenormálnych výšin? Ak vláda nevie zabezpečiť občanom lacnejšie energie, tak nech tiahnu do kelu. Takých pánov tam nepotrebujeme. Za čo ich platíme?“ položil niekoľko zásadných otázok Miroslav Daniel
„Tí, čo z toho profitujú, nikdy nedovolia aby došlo k zoštátneniu týchto strategických podnikov. Spôsoby, ako tomu zabrániť, si nájdu… a vy to dobre viete. Kedysi bol aj Krajniak „hrdina“, keď v parlamente zo seba zhadzoval najskôr kabát, potom sako a nakoniec (tuším) aj košeľu, aby ukázal, koľkí sa nabaľujú na cene elektriny. Dnes už o tom čuší… a tak je to s každým politikom, keď príde ku korytu. Aj smeráci teraz mudrujú, a keď budú vo vláde, zas budú pokračovať tam, kde prestali! Hlavne… hurá k svetlejším zajtrajškom s EÚ a NATO a so všetkými Agendami!“ čertí sa Isabella Divékyová.
„Tento celý humbuk je vytvorený preto, že uhlíková stopa je Schwabov nezmysel a to, že Rusko buchlo päsťou o stôl nad rozpínaním USA, je načase a je to v poriadku. USA už okupujú Slovensko. Právom koho a čoho? Zradcov národ potrestá, a USA bude musieť Slovensko opustiť. Až národy utnú rozpínavosť vlastných politikov, ich amorálnosť, spupnosť a aroganciu moci, musia národy zabezpečiť, aby krajiny riadili len skutoční lokálpatrioti, skutoční odborníci. No na začiatku zmien zdokonaliť, opraviť a upraviť zákonodarstvo,“ prízvukuje Katarína Mitevová. „Ani Bruselu a ani našej vláde nezáleží na ľuďoch, ktorým vraj vládnu, hlavne aby im bolo dobre!“ pridala Marta Cesnaková.
hlavnydennik
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…