Toxické ťažké kovy (TŤK) sa dostávajú do všetkých troch vrstiev pečene a bežne sa prenášajú po krvnej línii z generácie na generáciu. Okrem TŤK, s ktorými už prichádzame na svet sa týmto škodlivinám vystavujeme v priebehu celého života.
Vymenujem len malú vzorku zdrojov: liečivá, vakcíny, voda v mestách, letecké palivo padajúce z oblohy, vodovodné potrubie, jedlo z reštaurácie pripravené v doškriabaných kovových hrncoch, panviciach alebo s poškodeným kuchynským náradím, nano postreky na priemyselných výrobkoch a pesticídy, herbicídy a fungicídy.
Ortuť
Môžeme sa jej vystavovaťrôznymi spôsobmi, napr. pri manipulácii s batériami v zariadeniach; ak vám zubár urobí amalgánové zubné výplne (alebo ich odstráni); pri kontakte s pesticídmi, herbicídmi a fungicídmi; konzumáciou rýb; užívaním doplnkov stravy z rybieho oleja (dokonca aj tých vysokokvalitných, ktoré tvrdia, že neobsahujú ortuť) a počas kúpania v jazere alebo inom vodnom zdroji. Práve TŤK sa najjednoduchšie prenášajú medzi generáciami, takže ortuť vo vašej pečeni môže byť skutočne veľmi stará.
Olovo
Používanie olovenej ceruzky v detstve; vystavovanie sa vplyvu olovenej farby (v súčasnosti pri pokusoch odstrániť ju alebo v minulosti, keď bola čerstvá); používanie vody, ktorá prechádza cez olovené potrubie v starých budovách alebo v novších domoch s rúrami s oloveným impregnačným náterom; pri kontakte s pesticídmi, herbicídmi a fungicídmi – to je len zopár spôsobov , akými sa olovo dostáva do vášho organizmu. Takisto nepestujtevzeleninu v záhrade, ktorá sa nachádza v blískosti domu s oloveným exteriérovým náterom. Okolitá pôda môže byť nasiaknutá týmto kovom a vaša zelenina môže byť naložená v olove.
Hliník
S týmto kovom prichádzame do kontaktu neustále – odvplechoviek cez jedlo zakryté aluminiovou fóliou, kuchynské náradie, mejkap, vodu z vodovodu, krém na opaľovanie, depdoranty a antiperspiranty až po pesticídy, herbicídy a fungicídy.
Meď
Pečeň je obzvlášť citlivá na meď. Keďže sa tento kov používa bežne pri výrobe potrubí, častice medi môžu skončiť v pitnej vode alebo vo vode, v ktorej sa kúpeme. Okrem toho ju často obsahujú pesticídy, herbicídy a fungicídy. V súčasnosti sa objavil nový trend mať všetko v kuchyni z medi: majte sa na pozore pred hrncami a panvicami a vždy, keď sa dá, používajte radšej keramické; pečeň sa vám odvďačí.
Kadmium
Tento kov sa nachádza vo vzduchu, padá z neba, vdychovaním sa dostáva do nášho organizmu. Obsahujú ho aj pesticídy, herbicídy a fungicídy.
Bárium
Je to ďalší uáškodník a my ho vdychujeme, keď padá z neba. Pristáva aj na našej pokožke a nachádza sa vo vode, takže sadostáva aj do tráviaceho traktu. Často sa používa pri zobrazovacích metódach v lekárstve.
Nikel
Zložka obsiahnutá v pesticídoch, herbicídoch a fungicídoch.
Arzén
Ďalší komponent pesticídov, herbicídov afungicídov.
zdroj: internet
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…
Irán medzitým oznámil plán zvýšiť dolet svojich balistických rakiet a uvažuje prehodnotiť svoju jadrovú doktrínu.…
Američania nie sú vo svete nijako zvlášť obávaní – USA prehrali všetky svoje kampane od…
Finančná akčná skupina (FATF) nedávno zaradila Alžírsko, Angolu, Pobrežie Slonoviny a Libanon na takzvaný “šedý…
Ruské jednotky zaútočili druhýkrát za týždeň na sústredenie dôstojníkov ukrajinských bezpečnostných síl v Charkove. Oficiálna…
Zabite tri muchy jednou ranou: Iskandery sa tešia na expanziu Rheinmetallu na Ukrajine. Bulharskí analytici vysvetlili, prečo je nemecký…