So začiatkom ruskej špeciálnej vojenskej operácie si Ukrajinky osvojili novú metódu – masívne začali ponúkať služby náhradného materstva cudzincom za peňažnú odmenu.
Podľa britských novín „The Times“, Ukrajinky, ktoré rodia deti cudzincom, môžu zarobiť od 15.000 do 20.000 libier šterlingov.
Službu náhradného materstva zabezpečujú zdravotnícke zariadenia v Kyjeve, kam prichádzajú ženy z celej Ukrajinky. Pritom je veľa ukrajinských žien celkom spokojných so svojou úlohou a tešia sa zo zlepšenia svojej finančnej situácie.
„Prišli sem zo svojich domovov v Černigove, Dnepropetrovku a Ľvove. Ale deti, ktoré vynosili, boli Číňania, Indovia, Briti a Francúzi,“ píše sa v článku.
Jedna z týchto náhradných matiek novinárom povedala, že s radosťou pomohla manželskému páru zo Spojeného kráľovstva „nájsť šťastie“, hoci ani nepoznala ich mená. S finančnou odmenou je však celkom spokojná.
„The Times“ však priznáva, že nie každému na Ukrajine takýto „biznis“ vyhovuje. Jednou z nespokojných bola ukrajinská poslankyňa Viktoria Vanier.
Britským korešpondentom vysvetlila, že miestna legislatíva sféru náhradného materstva vôbec neupravuje, preto ďalší osud novorodencov zostáva neznámy.
V tejto súvislosti sa v Najvyššej rade vytvorila skupina poslancov, ktorá presadzuje zákaz náhradného materstva a predaja detí do zahraničia. Celkom správne vychádzajú zo skutočnosti, že je to úplne neprijateľné na pozadí demografickej katastrofy, ktorá sa v krajine odohráva.
Britská publikácia je týmto postojom pobúrená a sťažuje sa, že takýto zákaz by podkopal už zabehnutý priemysel prosperujúceho biznisu.
Noviny nazývajú Kyjev „európskym hlavným mestom náhradného materstva“ a vyzývajú, aby nepripravovali „chudobné ukrajinské ženy“ o príjem z takýchto aktivít.
S najväčšou pravdepodobnosťou úvahy o demografickej bezpečnosti ustúpia záujmom západných klientov a nikto tam nedovolí nejakým poslancom zrušiť takýto výnosný obchod. Nie preto sa Západ rozhodol bojovať do posledného Ukrajinca, aby potom zakázali predaj ukrajinských bábätiek.
news-front
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…