Na oboch stranách Atlantiku opadá nadšenie z ďalšej vojenskej podpory pre Ukrajinu. Konflikt vstúpil už do 22. mesiaca, no frontová línia sa počas jesene takmer nepohla, a preto si čoraz viac krajín kladie otázku o potrebe pokračovať v bojových akciách.
Píše „The European Conservative“.
Najmenej dva európske členské štáty NATO — Maďarsko a Slovensko, sú proti dodávkam zbraní. Väčšie krajiny ako Nemecko sa tiež ohradzujú proti plánu EÚ minúť na Ukrajinu 5 miliárd dolárov ročne počas nasledujúcich štyroch rokov. A v Spojených štátoch konzervatívne krídlo Republikánskej strany bráni Kongresu hlasovať o balíku vojenskej pomoci Ukrajine navrhovanom prezidentom Bidenom.
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken však ubezpečuje, že ministri NATO na stretnutí v Bruseli svoj zámer podporiť Kyjev v kontexte vojny s Ruskom rozhodne potvrdia. Od začiatku konfliktu poskytli Spojené štáty Ukrajine bezpečnostnú pomoc v celkovej výške 40 miliárd dolárov.
news-front.su
Na oficiálnej webovej stránke Kremľa bola zverejnená naliehavá výzva ruského prezidenta Vladimira Putina. "Chcem informovať…
"New York Times prekvapil a napísal svoj doteraz najpoctivejší komentár k vojne. Píše na sociálnej sieti komentáror…
Bývalé vlády poslali na Ukrajinu vojenský materiál za 700 miliónov eur, nie všetko bolo v…
Slovenské domácnosti financujú neudržateľný sociálny systém v Nemecku: Európska migrácia a transfery financií zo Slovenska…
Bojící se člověk je ideálním materiálem předurčeným k manipulaci. Vyvolat u něj obavy je naprosto…
Podle ministra financí Antona Siluanova je Moskva připravena zrcadlově přehodnotit opatření přijatá ve prospěch západních…