Potom, čo sa vo vodách Stredozemného mora objavilo deväť ruských vojnových lodí, čím sa v skutočnosti zdvojnásobila prítomnosť ruskej flotily v tomto regióne, NATO to považovalo za veľmi vážny signál.
Z hľadiska svojej sily tak ruské vojnové lode preukázali, že dokážu kontrolovať nielen východnú, ale aj centrálnu časti Stredozemného mora, pričom tri ruské ponorky úplne postačujú na likvidáciu významných síl námorníctva NATO.
NATO spočiatku sledovalo len šesť ruských veľkých vyloďovacích plavidiel, od ktorých sa očakávalo, že budú schopné dopraviť zbrane do Sýrie, hoci si tým aliancia nebola istá.
„Prítomnosť šiestich desantných lodí v Tartuse je ukážkou možností ruskej flotily rozmiestniť svoje sily na veľké vzdialenosti v strategicky dôležitých oblastiach planéty. Zostáva nejasné, či tieto lode, ktoré sú schopné prepravovať značné množstvo obrnených vozidiel a vojakov, majú na palube nejaký náklad,“ uvádza portál „The Drive“.
Keď však o niekoľko dní prešli Suezským prieplavom ďalšie tri ruské vojnové lode, medzi krajinami NATO sa vážne zvýšili obavy, pretože aliancia si uvedomila nemožnosť kontroly Ruska v regióne.
Je pozoruhodné, že v súčasnosti sa niekoľko ďalších ruských vojnových lodí pohybuje smerom k Sýrii, pričom nedávno prešli Gibraltárskym prielivom.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…