Taraba pomenoval reakciu ministra Naďa na Mazureka a Kotlebu „nepríčetnou“. Naď podáva trestné oznámenie kvôli tomu, čo poslanci napísali o projekte MOVIR. Taraba upozornil, že minister obrany neponúkol žiadne vysvetlenie, na čo teda systém je.
„To ako nepríčetne reaguje ministerstvo obrany na Kotlebu s Mazurekom ohľadom monitorovacieho systému na selektovanie obyvateľstva, je z môjho pohľadu len dôkazom, že nevedia tento systém, resp. zmysel jeho použitia racionálne ani vysvetliť ani obhájiť. Vlastne jediná výčitka ktorej sa Kotleba mal dopustiť je, že projekt realizuje Technická univerzite v Košiciach a výcvikové stredisko Lešť len poskytlo priestory a nerealizuje ho armáda,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti Tomáš Taraba.
Potom už poslanec NRSR prechádza k podstate: „Slovensko testuje systém, ktorý ako je na webstránke projektu znázornené, dáva osoby za nejaký plot. Dávať ľudí za plot robili pred desaťročiami, dnes výdobytok doby má byť, že netreba stavať fyzický plot ale virtuálny, senzorický.“
Taraba upozorňuje, že Naď nevysvetlil, v čom sa teda poslanci Kotleba a Mazurek mýlia. „Je priam úchylné dať človeka s plotom na webstránku projektu a potom sa tváriť, že ste pohoršený, že niekto v tom vidí prípravu selektovania ľudí za plotom. Je to ako keď dáte na obrázok slnko a ste pohoršený, že človek si myslí, že je tam teplo. Navyše popis toho projektu čo to prezrádza aj negramotnému,“ upozornil Taraba.
Následne kladie ministrovi obrany otázky. „Kto bude tento systém potrebovať? Kto ho bude používať? Pre koho je presne určený? Viem, že je pre túto totalitnú vládu veľmi nepríjemné, že sa dopracovala za necelé dva roky pošliapavania základných ľudských práv a slobôd do polohy, že nikoho normálneho nič normálne pri tejto vláde nenapadne,“ píše poslanec za stranu Život.
„Áno, po skúsenostiach s touto vládou som hlboko presvedčený, že takýto systém v rukách tejto vlády by neznamenal nič dobré a môže sa ministerstvo obrany pohoršovať koľko chce. Ak tu niekto môže byť pohoršený, tak je to slovenský národ. A ich reakcia je skôr trápna snaha odpútať od podstaty,“ uzavrel Tomáš Taraba.
Na sociálnych sieťach sa objavila informácia, že sa v spolupráci s ministerstvom obrany a Technickej univerzity v Košiciach chystá niekoľkomiliónový projekt, ktorý bude sledovať ľudí. Prirovnáva sa to k moderným koncentračným táborom.
Ľudia budú pomocou techniky virtuálne segregovaní. Okrem iných túto informáciu uviedol na svojom profile Milan Mazurek z hnutia Republika.
„Pozor! Vláda pre vás chystá moderné koncentráky,“ uvádza video Mazurek. Vo výcvikovom tábore Lešť sa má testovať „koncentračný tábor 21. storočia“. Bude vytvorený z mobilných senzorických zariadení, ktoré budú nezávislé na elektrickej sieti. Budú monitorovať napríklad osoby uvrhnuté do karantény, či neprekročia miesto, ktoré majú zakázané prejsť. Vtedy sa pomocou sledovacích zariadení zaznamená neželaný pohyb a zašle sa informácia o ňom. Mazurek sa domnieva, že po zistení takéhoto pohybu bude osoba prenasledovaná, príp. inak potrestaná.
„Skrátka a jasne – koncentračný tábor 21. storočia. Bez mreží, plotov a strážnych veží. Len s využitím moderných technológií, tým najhorším a zvráteným spôsobom. Vyčlenila (vláda – pozn. redaktora) na to 3,7 milióna eur z eurofondových projektov,“ rozčuľuje sa Mazurek.
Vláde nestačí, že občanov špehuje cez mobilné aplikácie. Vymyslela si teda vlastný koncentračný tábor. Ide o tzv. MoVir – „mobilný monitorovací systém určený na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení alebo opačne na ochranu obyvateľstva pred izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika,“ uvádza stránka projektu https://movir.lf.tuke.sk/. Mazurek virtuálne sledovanie prirovnáva k ohrade, v ktorej je dobytok. Tú takisto nemôžu zvieratá prekročiť.
Keď sa projekt aplikuje, pokojne môžu izolovať nezaočkovaných proti covidu 19 od zvyšku spoločnosti. V projekte sa uvádza, že ide o monitorovanie rizikových skupín. V súvislosti s tým, čo sa deje, si ľahko dosadíme za rizikovú skupinu nezaočkovaných proti covid 19. Súčasná vláda neraz hovorí o nebezpečenstve, ktoré môžu spôsobiť takíto nezaočkovaní.
„Priatelia, takto vyzerá totalita, vláda takto získa do rúk nepredstaviteľnú moc,“ hovorí Mazurek. Bude vedieť vytvoriť nejakú zónu, za ktorú sa pod hrozbou trestu sledovaná skupina nedostane. Mazurek tento nápad považuje za myšlienku psychopata a vraví, že ak by sa po budúcich voľbách stali súčasťou moci, okamžite by projekt zrušili.“
Pripomíname, že sa za posledný rok publikovalo množstvo správ, ktoré predpovedali segregáciu spoločnosti. Pred časom boli ich šíritelia označení za konšpirátorov. Dnes sa však ukazuje, že sa pomalými, no premyslenými krokmi stávajú fantastické obavy niektorých občanov a alternatívnych médií realitou. Vládou podporované sledovanie ľudí existovalo v čase socializmu.
hlavný denník/ Slovanské Noviny
„Za naše peniaze nás obrali o bezpečnosť“ Darovanie vlastných obranných systémov pri prebiehajúcom vojenskom konflikte u…
Hosťami relácie Král na ťahu boli za koalíciu Roman Michelko a Tomáš Taraba (SNS) a…
Rusko môže použiť zbrane proti vojenským zariadeniam krajín, ktoré proti nemu používajú svoje zbrane, povedal…
Prezident Ruska nečakane oslovil personál ozbrojených síl a občanov, partnerov krajiny a tých, ktorí „stále…
Bývalý vrchný veliteľ ukrajinskej armády má na vojnový stav pochmúrny pohľad, píše portál Politico Bývalý…
"Myšlienka, že Ukrajina vyhrá, je úprimne povedané pre vtáky." Líder reformného Spojeného kráľovstva hovorí, že…