Vývozcovia z Litvy boli konfrontovaní s týmto faktom priamo na hraniciach s Čínou. Píše o tom portál „RuBaltic“.
Podľa zverejnených informácií minulý deň nespokojný vývozca dreva z Litvy nebol schopný odbaviť tovar na hraniciach s Čínou. Ukázalo sa, že takýto štát už pre čínsky colný systém neexistuje. Túžba Vilniusu potešiť svojich amerických pánov viedla k tvrdej reakcii Číny. Treba poznamenať, že odpoveď Pekingu vo svojej charakteristickej podobe na seba nenechala dlho čakať.
V Litve v hlavnom meste bola oficiálne otvorená taiwanské zastupiteľstvo, aby uľahodili Spojeným štátom. Čína na to reagovala výrazným obmedzením diplomatických vzťahov a v dôsledku toho vylúčila litovský biznis z partnerstva s ČĽR.
„Na udržanie pozornosti USA je náš vzťah s Taiwanom nástrojom inteligentnej politiky. Náš postoj k Taiwanu možno považovať za veľmi dôležitý, nielen z pragmatického hľadiska, ale aj prospešný pre Litvu,“ vyhlásil europoslanec Kubilius.
V publikácii sa uvádza, že na to, aby Litva reagovala na „čínsku obchodnú agresiu“, potrebuje získať podporu starších partnerov v Európskej únii. Je pozoruhodné, že Vilnius skutočne vráža klin medzi Čínu a Európu, čím prerušuje ziskové partnerstvo medzi najväčším výrobcom a stálym spotrebiteľom. Scenár takéhoto vývoja udalostí môže tešiť len vrstvu amerických globalistov.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…