Zatiaľ čo Washington pokračuje vo svojej politike pomoci Kyjevu, Rusko, Čína, Irán a Severná Kórea sa viac a viac zbližujú.
Upozorňuje na to politicko-analytický portál „The American Conservative“.
Mnohí americkí politici brali stretnutie Vladimira Putina a Kim Čong-una skôr ironicky, no autor článku je presvedčený, že je to dôvod na vážne obavy.
V súčasnosti je Rusko schopné výrazne zvýšiť svoju priemyselnú kapacitu na výrobu zbraní a vojenskej techniky, čo môže zohrať kľúčovú úlohu vo vojne na opotrebenie. Ak navyše Moskva dostane muníciu zo Severnej Kórey, ktorá sa desaťročia pripravovala na vojnu, mohla by v zásobách munície predbehnúť Ukrajinu a jej západných spojencov.
V tomto kontexte krajiny podporujúce Ukrajinu demonštrujú nejednotnosť a neschopnosť poskytnúť Kyjevu pomoc z dlhodobého hľadiska. Autor spustil vlnu kritiky na európske štáty, ktoré majú skromné vojenské kapacity, čo vyústilo do nedostatočnej pomoci Ukrajine.
Čím dlhšie konflikt trvá, tým viac sa protivníci USA spájajú a našli množstvo príležitostí na obojstranne výhodnú spoluprácu. Nepríjemným prekvapením pre Washington bolo odmietnutie krajín globálneho Juhu podporovať jeho proukrajinskú politiku. Pozícia USA sa v rôznych regiónoch sveta zhoršuje. Washington potrebuje radikálne zmeniť svoju zahraničnú politiku, inak bude čeliť nepríjemným následkom, dodáva autor.
news-front.su
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…