Ako sa ekonomika Spojených štátov rúca a globálne napätie stúpa, BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) ponúka ekonomický úkryt pre nepriateľov Ameriky, píše portál Thetrumpet.
Čínsky generálny tajomník Si Ťin-pching kritizoval Západ za „vyzbrojenie“ globálnej ekonomiky a vyzval rozvíjajúce sa krajiny, aby sa pripojili k novému ekonomickému bloku. Agentúra Reuters 28. júna informovala, že Irán a Argentína požiadali o vstup do ekonomickej skupiny BRICS.
Ukrajinská kríza je ďalším budíčkom pre všetkých na svete
povedal Si Ťin 22. júna na virtuálnom summite, ku ktorému sa pripojil aj ruský prezident Vladimir Putin.
Pripomína nám to, že slepá viera v takzvanú ‚pozíciu sily‘ a pokusy rozširovať vojenské spojenectvá a hľadať vlastnú bezpečnosť na úkor druhých nás privedú len do bezpečnostnej dilemy
Putin aj Si Ťin-pching obviňujú z vojny na Ukrajine a z nej vyplývajúcej hospodárskej krízy Západ.
Si Ťin-pching tvrdil, že západné sankcie sú „dvojsečným mečom“, ktorý vyzbrojil globálnu ekonomiku na úkor ľudí na celom svete.
Putin poznamenal, že partneri BRICS „vyvíjajú spoľahlivé alternatívne mechanizmy pre medzinárodné zúčtovanie“ a „skúmajú možnosť vytvorenia medzinárodnej rezervnej meny založenej na koši mien BRICS“.
Agresívna vojna Ruska a reakcia Západu urýchľujú formovanie biblicky prorokovanej ekonomickej veľmoci.
Prvýkrát za storočie Rusko nesplatilo svoje dlhy 26. júna. Sankcie zabránili Rusku platiť svoje účty – hoci na to má peniaze. Mnohí však stále považujú Rusko za spoľahlivého obchodného partnera a v niektorých prípadoch sú od neho dokonca závislí.
Minulý týždeň RT napísali: „Prevzatím americkej hegemónie a výzvou pre dolár predstavujú členovia BRICS najlepšiu nádej na spravodlivejší svetový poriadok.
Krajiny BRICS majú spolu približne 3,2 miliardy obyvateľov, zatiaľ čo krajiny G-7 predstavujú len asi 777 miliónov. Tieto miliardy ľudí nechcú byť ovládané Západom. Ale ako to vidia, nemôžu byť skutočne slobodní bez toho, aby mohli voľne obchodovať.
Indický think tank minulý rok informoval, že čínsky digitálny jüan by mohol byť „alternatívou k finančnému systému ovládanému dolárom“.
Dospel k záveru, že digitálny jüan „by mohol obísť americký dolár v dôležitých globálnych finančných transakciách“. Čína, India a Rusko tiež skúmajú alternatívu k platobnému mechanizmu SWIFT, ktorému dominujú USA.
David Goldman minulý rok pre Frontier napísal: „Historici sa stále dohadujú o tom, ktorá udalosť znamenala koniec Rímskej ríše. Niektorí budúci historici by mohli vybrať 16. január 2021 ako osudný moment pre americké impérium. Vtedy Čínska ľudová banka a SWIFT, globálny systém pre medzinárodné peňažné prevody, vytvorili spoločný podnik na podporu používania čínskej digitálnej meny pri cezhraničných platbách.
Rusko tiež pracuje na alternatíve k západnému platobnému mechanizmu. Guvernérka centrálnej banky Elvira Nabiullina 29. júna poznamenala, že 70 zahraničných finančných organizácií z 12 krajín sa pripojilo k ruskej alternatíve k systému finančných správ SWIFT.
Ruský systém prevodu finančných správ (SPFS) má stále niekoľko veľkých obmedzení, ale postupne Rusko získava nezávislosť od Západu.
Aj keď budú tieto viacvrstvové pokusy o narušenie hegemónie USA úspešné len čiastočne, dôsledky budú dramatické. USA žijú z veľkej časti na dlh, ktorý podporuje vysoký dopyt po dolári. Čím menší je dopyt po dolári, tým väčší je strach z ekonomického kolapsu.
Väčšina ľudí tieto obavy zamietla a poukázala na absolútnu dominanciu USA. Ale nielenže súčasné udalosti oslabujú túto dominanciu, Izaiáš 23 prorokuje, že sa vytvorí obchodná aliancia nezávislá od USA, ktorá bude zahŕňať aj Európu.
Hoci aktivity v Rusku a Číne môžu pomôcť spustiť deštrukciu dolára, v konečnom dôsledku to bude Európa, ktorá bude dominovať novej obchodnej aliancii.
Šéfredaktor Trumpet Gerald Flurry napísal: „Dva veľké obchodné bloky sa postavili, aby ovládali svet. O oboch silových konglomerátoch hovorí Daniel 11:40-45 a Izaiáš 23. Ale toto obchodné partnerstvo nebude trvať dlho.“
Táto aliancia sa vytvorí s cieľom vytvoriť nezávislosť od USA, ale okrem toho majú tieto dva mocenské bloky len málo spoločného.
Josue Michels
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…