príroda

Šungitová voda – voda s liečebným účinkom

Šungit je unikátny materiál, ktorý je možné využiť vo všetkých oblastiach života ľudí.

Šungitová voda je vysoko účinný preventívny a liečebný prostriedok, ktorý je možné pripraviť z vody a šungitu. Šungitová voda sa aktívne používa nielen v domácich podmienkach, ale aj v mnohých zdravotníckych zariadeniach.

Šungit odstraňuje z vody mechanické nečistoty, ťažké kovy, škodlivé organické látky, ničí pachy, chute a filtruje mútnu vodu na priezračnú. Odstáta voda so šungitom sa stáva nielen kvalitnejšou, ale aj nadobúda liečivé vlastnosti. Šungitové „nálevy“ sú veľmi užitočné a súčasne sa ľahko pripravujú, preto je prínosom mať ich v každej domácnosti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Spôsob prípravy šungitovej vody

Do sklenenej alebo smaltovanej nádoby nalejte 3 litre pitnej vody a ponorte do nej premyté kusy šungitu alebo šungitovej drťe (300 – 350 gramov). Kusy šungitu by nemali mať leštený povrch, pretože pri technológii leštenia sa používa chémia a leštený povrch uzatvára jemné póry na kameni. Už po 30 minútach voda, v ktorej sa nachádza šungit, začína meniť svoje vlastnosti. Pre kompletnú úpravu vody sú potrebné 2 – 3 dni. Táto doba je dostatočná na to, aby všetky škodlivé organické prímesi boli neutralizované a voda získala všetky prínosné vlastnosti pre náš organizmus. Hotovú vodu opatrne bez miešania prelejte do inej nádoby tak, aby na dne s kameňmi zostala vrstva vody, asi 0,5 l. Tento zbytok vody buď prefiltrujte alebo vylejte, pretože obsahuje znečistené prímesy. Šungit je potrebné premyť a môže sa znovu použiť na novú vodu. Po 6 mesiacoch používania je potrebné šungit vymeniť. Pokiaľ sa nepoužíva drť, ale veľké kusy šungitu, je možné ho používať neobmedzene. Po čase je dobré prebrúsiť plochy na veľkých kusoch šungitu brúsnym papierom, tým znovu otvoriť zanesené póry a aktivovať vlastnosti šungitu.

Použitie šungitovej vody

Šungitová voda sa používa ako pitná voda, na varenie, v kozmetike, na inhalácie, do kúpeľov a sáun. Šungitovou vodou sa tiež môžu polievať kvety a používať ako pitnú vodu pre zvieratá.

Pitnú šungitovú vodu sa odporúča piť pri gastritíde, anémií, dyspepsii, otitíde, rôznych druhoch alergií, astme, diabetu, zápale žlčníka, žlčových kameňoch, iných ochoreniach žlčníka, pri oslabenej imunite, chorobách pečene, obličiek, pankreatitíde, ochoreniach slinivky brušnej, pri prechladnutí, kardiovaskulárnych chorobách, ochoreniach obehového a nervového systému, pohybového aparátu a urogenitálneho systému.

Pri používaní šungitovej vody sa v organizme aktívne znižuje obsah histamínu, ktorý je zodpovedný za vývoj alergických reakcií, opuchov a ďalších symptómov. Pre efektívnu liečbu daných ochorení a prevencie, sa odporúča denne vypiť najmenej 3 poháre šungitovej vody. Obzvlášť známy účinok šungitovej vody je pri neutralizácií účinkov stavu po konzumácií alkoholu.

Pri pravidelnom umývaní šungitovou vodou sa koža čistí, stáva sa hladkou a pružnou, jemné vrásky miznú rovnako aj akné, vyrážky, svrbenie a podráždenie kože. Zlepšuje sa stav vlasov, posilňujú sa ich korene, miznú lupiny.

Zohriata šungitová voda, ale nie vriaca, je veľmi užitočná pri ochoreniach hrdla a dýchacích ciest, pri nádche, prechladnutí, zápalu ďasien, stomatitíde, angíne, paradentóze. Inhalácia pomocou šungitovej vody je efektívna najmä počas nachladnutia, bolestiach hrdla a zápalu priedušiek. Zohrejeme šungitovú vodu na teplotu 90°C, zakryjeme hlavu chorého uterákom a necháme ho vdychovať pary šungitovej vody niekoľko minút.

Šungitová voda sa dá používať aj vo forme obkladov. Na prípravu obkladu jednoducho namočíme kus gázy alebo iného tkaniva v šungitovej vode a priložíme k chorému miestu tela na 1,5 – 2 hodiny. Obklady dezinfikujú, uľavujú od bolesti, urýchľujú hojenie rán, popálenín, zápalov, modrín a mozoľov. Taktiež sa obklady používajú pri liečbe artritídy, artrózy a kŕčových žíl.

Šungitové kúpele sú veľmi užitočné pre zlepšenie celkovej pohody. Upokojujú, zmierňujú stres a únavu, posilňujú organizmus, normalizujú spánok, zlepšujú krvný obeh. Šungitové kúpele pomáhajú hojiť trhliny a rany na koži, eliminujú lúpanie kože, exémy a hubové ochorenia. Tieto kúpeľe sa obzvlášť odporúčajú po ťažkej fyzickej a psychickej záťaži, po náročnom dni rovnako aj po pooperačnom období.

Na prípravu šungitového kúpeľa ponorte na 10 minút, pri teplote vody 36 – 37ºC, do vody vrecúško so šungitovou drťou (okolo 300 g na jednu vaňu), opláchnite ho a vyžmýkajte. Odporúča sa kúpeľ v tejto vode po dobu 10 – 20 minút.

Šungitovú vodu je potrebné uchovávať v sklenenej alebo smaltovanej nádobe pri izbovej teplote alebo v chladnejšej miestnosti. Neodporúča sa vodu držať v chladničke. Je žiaduce použiť šungitovú vodu najviac do 3 dní.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

ďakujeme

zdroj a preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Václav Klaus o „faktickej likvidácii Európy migrantmi“ (homo bruxelarum)

Niekdajší prezident Václav Klaus vystupuje na mnohých prednáškach vo svete. Zo svojho jesenného turné si…

5 hodín ago

6 mŕtvych v Rumunsku, 4 v Poľsku a 1 v susedných Čechách. Taká je smutná bilancia záplav, ktoré zasiahli strednú Európu

Mohutné záplavy, ktoré zasiahli v pondelok strednú Európu si vyžiadali životy štyroch ľudí v Poľsku…

5 hodín ago

Vláda operatívne reaguje na hrozbu povodní

Dnes o 15:30 sa v priestoroch Úradu vlády SR v Bratislave uskutoční mimoriadne rokovanie vlády…

5 hodín ago

Zlodeji rabujú domovy evakuovaných Ostravčanov

V čase, keď Moravskosliezsky kraj zápasí s ničivými následkami povodní, objavili sa prví bezcharakterní jedinci,…

7 hodín ago

Minister Raši: Vláda má 3 mesiace na žiadosť o miliardovú pomoc z Bruselu

V prípade splnenia podmienok veľkosti škôd by bolo na zvládanie dôsledkov súčasných povodní na Slovensku…

7 hodín ago