Celoplošné testovanie avizoval premiér Igor Matovič (OĽANO) po pondelkovom rokovaní vlády. Absolvovanie testu má byť podmienkou na uplatnenie si výnimky zo zákazu vychádzania vrátane cesty do práce či pobytu v prírode.

V celoplošnom testovaní na území celého Slovenska nevidí SaS zmysel. Naopak, je to podľa predsedu strany Richarda Sulíka mrhanie personálnymi, organizačnými a materiálnymi zdrojmi. Na pondelkovom (11. 1.) zasadnutí vlády sa podľa jeho slov nedohodlo nič konkrétne v súvislosti s celoplošným testovaním. Predbežne SaS súhlasí s plošným testovaním v najzamorenejších okresoch.
„V prvom rade treba povedať, že sa včera na vláde nedohodlo nič konkrétne v súvislosti s celoplošným testovaním. Predbežne súhlasíme s tým, že by bolo plošné testovanie najbližší víkend v najzamorenejších okresoch, ako sme to navrhovali v novembri v našom Semafore zdravia. V celoplošnom testovaní na území celého Slovenska však nevidíme žiaden zmysel, ale, naopak, v ňom vidíme mrhanie personálnymi, organizačnými a materiálnymi zdrojmi,“ uviedol Sulík v reakcii, ktorú TASR zaslal hovorca SaS Ondrej Šprlák.
Celoplošné testovanie avizoval premiér Igor Matovič (OĽANO) po pondelkovom rokovaní vlády. Opakovať sa má v okresoch až dovtedy, kým úroveň incidencie neklesne pod 0,5 percenta. Pretestovanie sa má zrealizovať o necelé dva týždne. Samosprávy v najpostihnutejších regiónoch premiér vyzval, aby, pokiaľ majú na to kapacity, uskutočnili testovanie už najbližší víkend.
Absolvovanie testu má byť podmienkou na uplatnenie si výnimky zo zákazu vychádzania vrátane cesty do práce či pobytu v prírode.
Matovič: Ľudia brániaci ľudské práva tu budú. Dajme ich ńa dva mesiace do karantény a kašlime na ich názory
Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) sociopatickým spôsobom odôvodňoval svoje opätovné chúťky plošne testovať Slovákov, keď sabotovanie jeho plánu bude mať podľa jeho názoru nárast koronavírusu.
„Ľudia brániaci ľudské práva tu budú. Dajme ich ńa dva mesiace do karantény a kašlime na ich názory,“ vyhlásil šokujúco Matovič.
Zdroj: dnes24.sk / InfoVojna
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Robert Fico ide do Bruselu s bombou: Greendeal zabil fabriku v Žiari!
Slovensko sa ozvalo kvôli Grónsku: Blanár telefonoval do Dánska
Putinov odkaz Francúzom a Britom: Prídete? Toto vás čaká
Pod rúškom obrany: Ako sa USA a NATO pripravujú na agresiu v kyberpriestore
Vyhlásenie MZV RF ohľadne násilného zaistenia ropného tankera „Marinera“
„Aspoň sa skús správať ako chlap,“ reagoval Kadyrov na Zelenského výzvu, aby ho Američania zajali ako Madura
Ruské útoky ponorili Ukrajinu do tmy: Mestá bez elektriny!
Eurofarmári vo štvrtok zas traktormi proti Leyenovej miliardovým škrtom a Mercosuru
Ruské válečné lodě a ponorka se během zabavení nacházely v blízkosti tankeru, ale nijak nezasáhly. Co se stalo?
VIDEO: Ficov odkaz opozícii- Koalícia ochotných? Žiadni slovenskí vojaci na Ukrajinu nepôjdu!
Cesta Zelenského na Cyprus neveští nič dobré
Trump podpísal nariadenie o vystúpení USA z medzinárodných organizácií
Donald Trump spochybnil oddanosť spojencov v NATO, v prípade, že by USA potrebovali ich pomoc. Dodal, že jedinou krajinou, ktorú Čína a Rusko rešpektujú a obávajú sa, sú Spojené štáty americké pod jeho vedením
USA by si podľa Marca Rubia chceli kúpiť Grónsko. Francúzsko spoločne s európskymi partnermi chystá reakciu, ak by sa Spojené štáty ostrova zmocnili
O nástrahách zatiahnutia sa do vojny. Vojenské scenáre. Venezuela, Irán, Rusko, „Prečo chce Európa vojnu“?
USA vydali dôležité oznámenie o mierovej dohode na Ukrajine
Farebné revolúcie už nie sú aktuálne – USA majú nové know-how
“Anjuška už vyliala maslo”: Ruský raketový úder zasiahol továreň s ropnými produktmi pre Britániu
Spustili prevrat aj v Iráne? USA presúvajú ťažkú leteckú techniku do Európy
Video: Americkí “mariňáci” prepadli tanker plávajúci pod vlajkou Ruskej federácie
zo sekcie
Sulík nevidí v Matovičovom celoplošnom testovaní žiaden zmysel, práve naopak
Sulík nevidí v Matovičovom celoplošnom testovaní žiaden zmysel, práve naopak
Sulík nevidí v Matovičovom celoplošnom testovaní žiaden zmysel, práve naopak