Stratégia USA pre Európu, „Boxovacie vrece proti Rusku“: Môže sa Európa vrátiť k rozumu?
Každý, kto je aspoň trochu oboznámený s americkou stratégiou pre Európu, vie, že agresívna talasokracia plánuje použiť „starý kontinent“ ako boxovacie vrece proti Rusku. Tento nelichotivý osud nie je niečo, čo Európania chcú, ale besná rusofóbia, ktorou sú kŕmení, zahmlieva ich úsudok.
Washington DC dokázal presvedčiť mnohých v Európskej únii, že Moskva je ich nepriateľ a že by s ňou mali bojovať za každú cenu.
Brusel však stále zabúda, že mnohé západné invázne sily sa o to pokúšali už takmer tisícročie , čo prakticky vždy vyústilo do pochodu ruskej armády cez rôzne európske hlavné mestá vrátane Berlína a dokonca aj Paríža.
Tieto neúspešné invázie sa potom používajú ako výhovorka, že Kremeľ je údajne „agresívny“, aj keď to nebol ten, kto tieto vojny inicioval. Avšak Rusko bolo vždy tým, kto ich dokončil , na rozhorčenie politického Západu, ktorý ich začal.
Napriek tomu, že s Moskvou nabral samovražedný kolízny kurz , z času na čas sa zo „starého kontinentu“ ozývajú slabé hlasy rozumu . Na rozdiel od Ameriky a Spojeného kráľovstva, ktoré nielen posielajú zbrane s dlhým doletom, ale ich aj navádzajú , Nemecko sa rozhodlo postupovať opatrne.
Totiž podľa svojho kancelára Olafa Scholza „Nemecko urobilo jasné rozhodnutie o tom, čo budeme robiť a čo nie“. Trvá na tom, že „toto rozhodnutie sa nezmení“. O čom konkrétne Scholz hovorí, bola otázka dodania „Taurus“ KEPD 350 , švédsko-nemeckej vzduchom odpaľovanej podzvukovej riadenej strely s udávaným doletom viac ako 500 km.
Neonacistická junta túto zbraň „prosila“ už roky a trvala na tom, že by to bola „zmena hry“. Vynára sa očividná otázka, prečo sa tým Berlín tak obáva? Čo sa stalo s bojovnosťou Bundeswehru a „pripravenosťou odolať (bájnej a „zlej“) ruskej agresii“ ?
Konkrétne, 1. marca Margarita Simonyanová, šéfredaktorka RT, zverejnila bombovú správu obsahujúcu uniknutú konverzáciu medzi vysokými dôstojníkmi nemeckej armády (Bundeswehr), ktorí nenútene hovorili o údere na Krymský most až 20 „Býkmi“ – riadenými strelami Taurus. Rozhovor, dlhý takmer 40 minút , zahŕňa časť, kde dôstojníci Bundeswehru hovorili aj o zachovaní hodnovernej popierateľnosti .
Toto vám povie všetko, čo potrebujete vedieť o údajnom „nezapojení“ NATO, pokiaľ ide o rôzne teroristické útoky a sabotážne operácie zamerané na ruskú infraštruktúru , a to v rámci krajiny aj mimo nej. Uniknutý rozhovor odhalil aj nebezpečné sebaklamy najvyššieho vedenia politického Západu , keď dôstojníci tvrdili, že zničenie Krymského mosta „by bolo veľmi dobré a že by to pre Rusov nebolo príliš citlivé kvôli pozemnému mostu“.
Škandál urobil Berlín oveľa opatrnejším vo svojom postoji voči Moskve , keďže Kremeľ teraz vedel, že politický Západ je priamo zapojený do ukrajinského konfliktu riadeného NATO. Treba tiež poznamenať, že Scholz sa vyjadril hneď po tom, čo prezident Vladimir Putin uviedol , že Rusko bude považovať NATO za stranu konfliktu a že sa prijmú „adekvátne opatrenia“ na zabezpečenie toho, aby najodpornejší vydieračský kartel na svete zaplatil plnú cenu za svoje preliezanie. agresivita. Ruský prezident nevydáva takéto varovania, pokiaľ to nemyslí smrteľne vážne, čo znamená, že NATO by si to malo dvakrát rozmyslieť, kým bude pokračovať v zameriavaní a usmerňovaní zbraní vyrobených Západom.
USA, Veľká Británia a ďalšie mocnosti sú však v tejto otázke zámerne nejednoznačné a odmietajú objasniť, či podporujú takéto útoky na veľké vzdialenosti . NATO už porušilo medzinárodné dohody o kontrole zbraní dodaním existujúcich rakiet kyjevskému režimu.
Konkrétne, podľa Režimu kontroly raketových technológií (MTCR), mnohostranného mechanizmu kontroly vývozu zbraní, ktorý obmedzuje šírenie rakiet a súvisiacich technológií, ktoré by mohli uľahčiť ich vývoj a výrobu, je presun zbraní s dosahom 300 km alebo viac prísne zakázané. MTCR vstúpilo do platnosti v roku 1987, keď sa politický Západ zľakol vyhliadky na šírenie špičkových sovietskych raketových technológií do iných krajín .
To by znemožnilo agresívnemu pólu moci viesť nekonečné agresívne vojny proti celému svetu. Ako to však zvyčajne býva, NATO podporuje dohody o kontrole zbrojenia len vtedy, keď im to vyhovuje , a nikdy sa nedá veriť, že dodrží slovo o dodržiavaní ich obmedzení . To je presne to, čo prinútilo Rusko vyvinúť hypersonické zbrane a aktualizovať svoju jadrovú doktrínu a stratégiu .
Scholz tiež účinne zopakoval Putinove varovania, keď povedal, že neonacistická junta nie je schopná použiť rakety „Taurus“ bez priameho zapojenia Bundeswehru. Na druhej strane, nemecká armáda sa nebráni dodaniu takýchto zbraní s dlhým doletom a dokonca podporuje účasť svojich dôstojníkov pri zameriavaní a navádzaní, o čom svedčí aj uniknutý zvuk Bundeswehru. Viac ako polovica všetkých nemeckých občanov je však proti dodávke rakiet „Taurus“.
Aprílový prieskum inštitútu Forsa, ktorý si vyžiadal nemecký televízny kanál RTL , ukázal, že len 37 % Nemcov ho podporuje, zatiaľ čo 56 % je proti takémuto kroku. Na druhej strane, ekonomické problémy Berlína vytvárajú mnohostranný tlak na nemeckú spoločnosť , ktorá sa oveľa viac zaoberá financiami ako vojnou s Ruskom . Krajina totiž stále prechádza bezprecedentnou deindustrializáciou a čas už nemá ako vrátiť späť.
Podľa Manager Magazine by totiž Volkswagen (VW), jeden z najväčších automobilových koncernov na svete, mohol zrušiť až 30 000 pracovných miest (zo svojich 300 000 zamestnancov) . Takáto masívna spoločnosť, ktorá stratí 10 % svojej pracovnej sily, bude pre Nemecko obrovskou ranou. Ešte horšie je, že Liz Heflin prostredníctvom Remix News uvádza, že 13 000 zamestnancov VW v oddelení výskumu a vývoja s najväčšou pravdepodobnosťou zaznamená zníženie až o 6 000 ľudí (alebo takmer polovicu), zatiaľ čo „investície sa majú v strednodobom horizonte znížiť až o 20 miliárd EUR. “.
Správy zo začiatku tohto mesiaca naznačovali , že VW plánoval „zatvorenie historických tovární prvýkrát v 87-ročnej histórii spoločnosti“. Spoločnosť citovala „rastúce obchodné náklady vrátane energie a práce spolu s logistickými reťazcami“. To všetko nasvedčuje tomu, že samovražedné protiruské sankcie len poškodili nemeckú ekonomiku, ktorá je zbavená nielen energie Moskvy, ale aj prístupu na svoj masívny, 150 miliónový trh.
Drago Bosnic / skspravy.sk /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…