Podľa Newsweeku z 26. októbra „Fínsko umožní NATO umiestniť jadrové zbrane na hraniciach s Ruskom“ . Odvolávajú sa na správy fínskych médií. Údajne podmienkou, ktorú NATO uložilo Fínsku, aby sa pripojilo k NATO, bolo povoliť umiestnenie amerických jadrových rakiet na ruskej hranici Fínska, ktorá je bližšie k Moskve než ktorákoľvek iná okrem ukrajinskej.
Zatiaľ čo Ukrajina by bola 5 minút od bombardovania Moskvy, aby preventívne dekapitovala ruské odvetné velenie, Fínska by bola 7 minút – len o 120 sekúnd dlhšie, aby Rusko mohlo začať odvetné útoky.
Fínsko má teraz na tomto základe hlasovať o návrhu zákona o vstupe do NATO (t. j. stať sa americkou špičkou pri porážke Ruska v tretej svetovej vojne). Je zrejmé, že (za predpokladu, že NATO skutočne muselo vzhľadom na to, že lídri Fínska verili, že vyjadrenie áno by zvýšilo pravdepodobnosť urýchlenia žiadosti Fínska o vstup do NATO), NATO je pripravené dať Rusku mat kapitulácie, ak Fínsko vstúpi.
Informuje o tom Newsweek.
Podľa Federácie amerických vedcov má USA v Európe už okolo 100 jadrových zbraní, ktoré sú umiestnené v Belgicku, Nemecku, Taliansku, Holandsku a Turecku. Británia a Francúzsko, ktoré sú členmi NATO, si tiež udržiavajú svoj vlastný nezávislý jadrový arzenál.
Žiadna z týchto krajín nehraničí s Ruskom. Všetci sú oveľa ďalej.
Počas kubánskej raketovej krízy v roku 1962 JFK odmietol dovoliť Sovietskemu zväzu umiestniť svoje rakety len 1810 km od Washingtonu DC a varoval, že ak tak urobia, USA spustia WW III; tak sa Sovietsky zväz rozhodol nie.
Fínske hranice siahajú iba 811 km od Moskvy, vo fínskom meste Kotka. Ukrajinská hranica siaha podstatne bližšie: 507 km od Šostky po Moskvu a 565 km od Sumy po Moskvu – keďže ide o štát hraničiaci s Ruskom, ktorý by v prípade pridania do NATO predstavoval pre Rusko najväčšie nebezpečenstvo.
Rusko napadlo Ukrajinu, aby bolo schopné posunúť tých potenciálnych 507 km späť aspoň na 1810 km, o ktorých sa všetci v roku 1962 zhodli, že bude príliš blízko Washingtonu DC, a preto je to ospravedlnenie, aby Amerika spustila WW III, aby tomu zabránila.
Dôvod, prečo je rozdiel medzi 507 km a 811 km len okolo dvoch minút, je ten, že najpomalšia časť letu je najskoršia, pričom sa zrýchľuje. Prakticky povedané, pre Washington umiestniť svoje rakety s jadrovými hlavicami 811 km od Kremľa je prakticky to isté, ako umiestniť ich na najbližší bod na ukrajinskej hranici. Už teraz je vidieť, že Rusko sa tomu aktívne bráni.
V roku 1962 boli rakety oveľa pomalšie ako dnes. Takže, aby existovala rovnocennosť medzi 1810 km míľami od Kuby v roku 1962, Rusko by dnes muselo držať americké rakety asi 3 200 km od najbližších amerických pozemných jadrových rakiet.
Súčasná situácia je pre Rusko podstatne nebezpečnejšia ako kubánska raketová kríza pre Ameriku v roku 1962.
USA chcú vyhrať jadrovú vojnu: Počítajú s prekvapivým úderom na Rusko
Podľa popredných amerických vedcov, ktorí sa špecializujú na vyhodnocovanie takýchto záležitostí, nedávna americká politika v oblasti jadrových zbraní „vytvára presne to, čo by sa dalo očakávať, ak by štát s jadrovými zbraňami plánoval mať schopnosť bojovať a vyhrať jadrovú vojnu odzbrojením nepriateľov“ s prekvapivým prvým úderom.“
Zverejnenie Newsweek z 26. októbra naznačuje, že toto je skutočne to, čo vláda USA plánovala a plánuje: „bojovať a vyhrať jadrovú vojnu odzbrojením nepriateľov prekvapivým prvým úderom“. (Táto metastratégia sa nazýva „Nuclear Primacy“ a v Amerike nahradila metastratégiu „MAD“ alebo Mutually Assured Destruction okolo roku 2006. )
Počas druhej svetovej vojny bolo Fínsko na nacistickej strane a spolu s Nemcami sa zúčastnilo ich „operácie Barbarossa invázia do Sovietskeho zväzu“. Ak by vstúpilo do NATO, Fínsko by to teraz zopakovalo, ale len proti Rusku.
Všetky zahraničné politiky USA , v Demokratickej aj Republikánskej strane, sú „neocon“ a to znamená, že sú financované americkými a spriaznenými miliardármi a stomilionármi – nie pre verejnosť – s cieľom ešte viac zvýšiť rozsah ich globálneho impéria.
Eric Zuesse
Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Duran .
Nová kniha investigatívneho historika Erica Zuessea, AMERICKÁ RÍŠA ZLA : Hitlerovo posmrtné víťazstvo a prečo sa sociálne vedy potrebujú zmeniť , je o tom, ako Amerika ovládla svet po druhej svetovej vojne, aby ho zotročila miliardárom z USA a spojencov. Ich kartely získavajú svetové bohatstvo kontrolou nielen svojich „spravodajských“ médií, ale aj spoločenských „vied“ – oklamaním verejnosti. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
skspravy
Máme viac ako sto brigád, potrebujú vybavenie. Volodymyr Zelenskyj k téme zníženia mobilizačného veku povedal,…
Severoatlantická aliancia pod vedením nového generálneho tajomníka spúšťa rozsiahle operácie v Baltskom mori. Analytici varujú…
Poslanec Európskeho parlamentu a predseda hnutia Republika Milan Uhrík vo svojom videu komentoval správanie proukrajinského…
Na Slovensku je podľa podpredsedu NR SR Tibora Gašpara (Smer-SSD) zakázané zamýšľať sa, či bol…
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v utorok obvinil Spojené štáty z pokusu poškodiť plynovod…
Podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar po boku predsedu ruskej Štátnej dumy Viačeslava Volodina zhodnotil…