Dávne indické mesto prešlo jadrovým útokom? …
Radiácia je dodnes taká silná, že je veľmi nebezpečné zdržiavať sa na tomto mieste. Hrubá vrstva rádioaktívneho popola v indickom Rádžastane, 16 kilometrov západne od Jodhpuru, sa rozkladá na ploche 5 kilometrov štvorcových. Vedci skúmajú túto oblasť.
Ľudia žijúci v tejto oblasti majú vysokú mieru vrodených defektov a rakoviny. Úroveň radiácie je na tomto území taká, že indická vláda musela nastálo oblasť ohraničiť. Vedci tu vykopali dávne mesto, kde podľa prevedených výskumov došlo k jadrovému výbuchu, ktorý zničil väčšiu časť budov a mnoho ľudí. Jeden výskumník sa domnieva, že bola použitá jadrová bomba rovnakej hmotnosti, akú zhodila americká armáda na Japonsko v roku 1945.
Mahábhárata popisuje katastrofický výbuch, ktorý je podobný jadrovému. „Jeden náboj, nabitý všetkou silou Vesmíru … Stĺpec dymu a plameňa, jasný ako 10 000 sĺnk, vystúpil v celej svojej veľkoleposti… Toto bola zbraň podobná úderu železného blesku, obrovský posol smrti, ktorý zmenil všetko živé na prach. Telá boli spálené na nepoznanie. Hlinená keramika sa bez akéhokoľvek zjavného dôvodu rozbila, vtáky zbledli. Po niekoľkých hodinách bolo otrávené všetko jedlo. Aby vojaci unikli z tohto ohňa, vrhali sa do rieky.“
Komentáre historika
Historik K. Ganguly hovorí, že indické sväté písma sú plné takýchto pasáží, ktoré popisujú jadrové výbuchy. Cituje odkazy na záznamy o bojoch s použitím nebeských vozov a zbraní hromadného ničenia. Dávna bitva je opísaná napríklad v Drona Parva, časti Mahábháraty.
„Tam sa hovorí o boji, kde výbuchy smrtiacich zbraní ničili celé armády, čo spôsobilo, že davy bojovníkov s koňmi, slonmi a zbraňami boli zmetávané, akoby išlo o suché lístie stromov,“ – hovorí Ganguly. – „Namiesto popisov hríbovitých oblakov sa spomínajú kolmé výbuchy s rozširujúcimi sa oblakmi dymu, akoby niekto otváral obrovské dáždniky. Sú komentáre o kontaminácii potravín, vypadávaní vlasov.“
Archeologický výskumy
Archeológ F. Taylor predpokladá, že na rytinách v niektorých blízkych chrámoch sú vyryté modlitby za oslobodenie od veľkého svetla, ktoré sa snažilo mesto zničiť. „Je ťažké si to predstaviť, ale civilizácie pred nami mali jadrové technológie. Prítomnosť rádioaktívnych zón potvrdzujú staroindické písma, ktoré opisujú atómové vojny.“
Existujú dôkazy o tom, že Rámova ríša (teraz India) bola zničená jadrovou vojnou. Údolie Indu je teraz púšťou Thar a zóna s rádioaktívnym popolom objavená západne od Jodhpuru, rozložená približne v tejto oblasti.
Pri vykopávkach Harappa a Mohenjo-Daro sa našli kostrové pozostatky na uliciach miest. Mnohé z nich boli v pozíciách, ktoré môžu naznačovať náhlu smrť. Ľudia jednoducho ležali nepochovaní na uliciach mesta. Čo by mohlo spôsobiť takúto situáciu? Prečo neboli kosti roznesené divými zvieratami? Okrem toho nie sú viditeľné nijaké stopy po násilnej smrti. Tieto kostry patria k tým najrádioaktívnejším, aké sa kedy našli. Na jednom mieste vedci našli kostru, ktorá mala hladinu rádioaktivity 50-krát vyššej ako je norma.
Taktiež aj v severnej Indii sa našli ďalšie mestá, ktoré si zachovali príznaky veľmi silných výbuchov. Jedno také mesto, nájdené medzi riekou Gangou a pohorím Rajmahal, bolo zrejme vystavené zdroju vysokého tepla. Obrovské masy múrov a základov starobylého mesta sú navzájom zliate, doslova ako sklo. A keďže v Mohendjo-Daru ani v iných mestách nie sú žiadne stopy po sopečnej erupcii, roztavené hlinené nádoby je možné vysvetliť predpokladom, že došlo k jadrovému výbuchu alebo bola použitá iná neznáma zbraň. Tieto mestá boli úplne zničené.
Je zaujímavé, že hlavný vedec Manhatanského projektu jadrových skúšok Dr. R. Oppenheimer bol oboznámený so sanskrtskou literatúrou. Keď sa ho pýtali počas rozhovoru na univerzite v Rochesteri, sedem rokov po jadrovom teste Alamogordo, či išlo o prvý výbuch jadrovej bomby, odpovedal: „Staroveké mestá, ktorých tehlové a kamenné múry sú doslova roztavené ako sklo, je možné nájsť v Indii, Írsku, Škótsku, Francúzsku, Turecku a ďalších mestách. Pre tieto javy neexistuje žiadne logické vysvetlenie, iba ako pôsobenie jadrového výbuchu.“
Gigantické krátery
Ďalším zaujímavým znakom dávnej jadrovej vojny v Indii je gigantický kráter neďaleko Bombaja. Takmer kruhový kráter s priemerom 2 154 metrov, nachádzajúci sa 400 kilometrov severovýchodne od Bombaja, môže byť spájaný s minulou jadrovou vojnou.
V blízkosti sa nenašli žiadne stopy meteoritov, aj keď tento kráter v čadiči vznikol výbuchom. Nárazový tlak presahoval 600 000 atmosfér a bol sprevádzaný intenzívnym prudkým teplom, čo viedlo k vytvoreniu sklenených gúľ v čadiči.
autor: Michal Zelensky
zdroj: Slovanské Noviny
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar“
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Vraj sa tým klaniame režimu, ktorý podkopáva bezpečnosť celej Európy. Novopečený „energetický expert“ a poslanec…
Ukrajinský prezident podľa slovenského premiéra finančne poškodzuje Slovensko a kvôli podpore sankcií na ruský jadrový…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…