Na celej planéte bolo objavených viac ako 100 kráterov, ktorých priemerná veľkosť je 2-3 km, avšak existujú dva obrovské krátery: jeden s priemerom 40 km v Južnej Amerike a druhý 120 km v Južnej Afrike. Ak vznikli v paleozoickej ére, t.j. pred 350 miliónmi rokov by z nich podľa niektorých výskumníkov už dávno nezostalo nič, keďže vietor, sopečný prach, zvieratá a rastliny zväčšujú hrúbku povrchovej vrstvy zeme v priemere o meter za sto rokov.
Preto by sa za milión rokov hĺbka 10 km rovnala povrchu zeme. A lieviky sú stále neporušené, t.j. za 25 tisíc rokov znížili svoju hĺbku len o 250 metrov. To nám umožňuje odhadnúť silu jadrového úderu spred 25 000 až 35 000 rokov. Ak vezmeme priemerný priemer 100 lievikov na 3 km, dostaneme, že v dôsledku vojny s asurmi bolo na Zemi odpálených asi 5000 Mt „bozónových“ bômb. Nesmieme zabúdať, že biosféra Zeme bola v tom čase 20 000-krát väčšia ako dnes, takže dokázala zniesť také obrovské množstvo jadrových výbuchov. Prach a sadze zakryli Slnko, nastala jadrová zima.
V.Shemshuk
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…