Slovanské Noviny

5. januára 2026

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Stíhačka ruských Vzdušných a kozmických síl sprevádzala americké prieskumné lietadlo nad Tichým oceánom

Národné obranné kontrolné stredisko Ruskej federácie zdôraznilo, že let ruskej stíhačky sa uskutočňoval v prísnom súlade s medzinárodnými pravidlami pre využitie vzdušného priestoru.

Ako informuje agentúra TASS odvolávajúc sa na Národné kontrolné centrum obrany Ruskej federácie, stíhačka MiG-31 vyštartovala k strategickému prieskumnému lietadlu amerického letectva RC-135, smerujúceho k hraniciam Ruska zo smeru Tichého oceánu.

„10. apríla 2021 ruské radary nad neutrálnymi vodami Tichého oceánu detekovali vzdušný cieľ blížiaci sa k štátnej hranici Ruskej federácie. Na identifikáciu vzdušného cieľa a zabránenie narušenia štátnej hranice Ruskej federácie vyštartovala stíhačka MiG-31 z Východného vojenského okruhu,“ píše sa v správe.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Posádka ruskej stíhačky identifikovala vzdušný cieľ ako strategické prieskumné lietadlo amerického letectva RC-135 a sprevádzala ho ponad Tichým oceánom.

„Potom, čo sa zahraničné vojenské lietadlo odvrátilo od štátnej hranice Ruskej federácie, sa ruská stíhačka bezpečne vrátila na domáce letisko,“ uviedlo Centrum kontroly obrany RF.

Zdôraznili, že let ruskej stíhačky sa uskutočňoval v prísnom súlade s medzinárodnými pravidlami pre využitie vzdušného priestoru.

„Narušenie štátnej hranice Ruskej federácie nebolo povolené,“ píše sa v správe.

zdroj: news-front