Americké ministerstvo financií oznámilo rekordný nárast amerického verejného dlhu, ktorý po prvýkrát prekročil hranicu 30 biliónov dolárov.
Americké ministerstvo financií poznamenalo, že v kolónke „celkový verejný dlh“ je uvedená suma 30,012 bilióna dolárov, čo je rekordný ukazovateľ verejného dlhu krajiny za celú dobu jej existencie.
Americkí experti predpovedali rast amerického štátneho dlhu, no pri oveľa pomalšom tempe sa súčasné čísla mali dosiahnuť až o niekoľko rokov. Tento rast sa vysvetľuje biliónmi federálnych výdavkov, ktoré Spojené štáty poslali na boj proti pandémii, 5 biliónov dolárov bolo pridelených na vyplácanie rozšírených dávok v nezamestnanosti, finančnú podporu pre malé podniky a stimulačné platby financované z požičaných peňazí, píše „The New York Times“.
Je vhodné dodať, že proces dedolarizácie prebieha v mnohých krajinách sveta kvôli pochybnostiam o spoľahlivosti americkej meny a stále naberá na obrátkach. Analytici z americkej Kongresovej výskumnej služby tiež predtým uviedli, že krajiny, na ktoré sa vzťahujú sankcie Washingtonu, sa snažia minimalizovať používanie dolára pri zúčtovaní, čo by mohlo negatívne ovplyvniť pozíciu meny v globálnej ekonomike.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…