Ako USA vedú vojny v mene „mieru“.
Americkí vojaci sú teraz na Ukrajine. Údajne tam majú len monitorovať, čo sa deje s dodávkami zbraní z USA a krajín NATO.
Ako už bolo uvedené, nie všetky z obrovského množstva ťažkých zbraní, ktoré poslal Západ, končia na bojisku. Namiesto toho si niektorí nájdu cestu na trh so zbraňami, kde sa predávajú komu a pre čí zisk? To isté s peniazmi, z ktorých veľká časť končí v neúmyselných vreckách.
Vysvetlenie ministerstva zahraničných vecí USA je, že americké jednotky nie sú na Ukrajine preto, aby bojovali, ale aby „pomáhali vláde Ukrajiny pri vybavovaní bezpečnostnej pomoci USA“. Inými slovami, identifikovať a zastaviť krádež zdrojov určených na vojnu proti Rusku.
Ale prečo je toto úlohou uniformovaných jednotiek? Je toto spôsob, ako prepašovať amerických uniformovaných vojakov na Ukrajinu a vmanévrovať ich do boja?
Len ľudia v mojom veku, vtedajší študenti, si pamätajú, ako CIA vmanévrovala Kennedyho Biely dom, aby zapojil USA do vojny vo Vietname. Prezident Kennedy sa toho chytil a chcel sa stiahnuť, ale CIA ho zabila skôr, ako to stihol.
Prezident Johnson, ktorý si uvedomil, že juhovietnamská vláda prehráva vojnu, využil údajnú paľbu na dva americké torpédoborce v Tonkinskom zálive na eskaláciu vojny. 7. augusta 1964, hlúpy Kongres, ktorý bol porazený vlasteneckým zápalom, prešiel rezolúciou v Tonkinskom zálive.
To oprávňovalo prezidenta Johnsona prijať akékoľvek opatrenia, ktoré považoval za potrebné na podporu mieru a bezpečnosti v juhovýchodnej Ázii. Toto
bezduché uznesenie dalo Johnsonovi právny základ pre americkú vojnu vo Vietname, čo je úplný opak „mieru a bezpečnosti“
Vzhľadom na mimoriadny počet útokov pod falošnou vlajkou uskutočnených Washingtonom, mali by sme na Ukrajine očakávať ďalší útok, ktorý zapojí USA do vojny proti Rusku? Je 30 000 vojakov USA a NATO umiestnených na ukrajinskej hranici v očakávaní falošnej vlajky?
Putin, ktorý je vo svojom názore liberál, nie je schopný pochopiť zlo, ktorému čelí. Stále si myslí, že ide len o nedorozumenie, ktoré sa dá vyriešiť diplomaticky. V dôsledku toho nepoužije sily, ktoré má k dispozícii, na ukončenie konfliktu, pretože si myslí, že demonštrácia ruskej sily by zabránila diplomatickému riešeniu.
Tým, že Putin odmieta ukončiť konflikt vojenským víťazstvom, poskytuje Washingtonu čas, ktorý potrebuje na ďalšie rozširovanie vojny a základní okolo Ruska.
Obmedzená pomalá vojna sa pre Kremeľ ukázala ako strategická chyba. Ak vypukne širšia vojna, obmedzená mobilizácia Kremľa zanechá Rusku nedostatočné jednotky na ochranu hraníc krajiny, čo si vynúti použitie jadrových zbraní.
Keďže sa zdá, že Washington je viac odhodlaný zvíťaziť nad Ruskom (a Čínou), ako sa vyhnúť jadrovej vojne, vyhliadky (na mier) sú tristné.
Paul Craig Roberts
O autorovi: Paul Craig Roberts je renomovaný autor a akademik, predseda Inštitútu pre politickú ekonómiu, kde bol tento článok pôvodne publikovaný. Dr. Roberts bol predtým pridruženým redaktorom a publicistom pre The Wall Street Journal. Počas Reaganovej administratívy bol námestníkom ministra financií pre hospodársku politiku. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
Vraj sa tým klaniame režimu, ktorý podkopáva bezpečnosť celej Európy. Novopečený „energetický expert“ a poslanec…
Ukrajinský prezident podľa slovenského premiéra finančne poškodzuje Slovensko a kvôli podpore sankcií na ruský jadrový…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…