Antivirotikum, takzvaný anticovidový liek Paxlovid, je už dlho terčom kritiky. Teraz dokonca aj výskumníci platení spoločnosťou Pfizer zistili, že liek – okrem vedľajších účinkov – je jednoducho úplne zbytočný. Napriek tomu zdravotnícki politici na celom svete (vrátane Karla Lauterbacha) agresívne propagovali tento produkt a vyhodili naň obrovské sumy peňazí daňových poplatníkov.
Treba pripomenúť, že nielen experimentálna génová injekcia Pfizer/BioNTech proti Covid-19 zďaleka nie je to čo sľubovali, ale teraz už aj Paxlovid, ktorý farmaceutická spoločnosť predáva ako proticovidový prípravok. To dokonca zašlo tak ďaleko, že americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vydali varovanie a americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) začal vyšetrovanie. Téme sa venuje portál Report24.
Aj vedci platení farmaceutickou spoločnosťou prišli na to, že Paxlovid je jednoducho úplné zlyhanie, pokiaľ ide o Covid-19. Je neúčinný a stovky tisíc dávok museli byť zničené kvôli nízkemu dopytu po lieku, ktorý bol do značnej miery zbytočný, ale spojený s mnohými vedľajšími účinkami.
V randomizovanej štúdii fázy 2-3 lieku uskutočnenej medzi 25. augustom 2021 a 25. júlom 2022 dostalo 654 z 1 296 pacientov najmenej jednu dávku 300 mg Paxlovidu plus 100 mg inhibítora proteáz ritonaviru v porovnaní so skupinou, ktorá dostala placebo. Výsledky ukázali, že medián času do konca príznakov Covid-19 do 28. dňa bol 12 dní v liečenej skupine oproti 13 dňom v skupine s placebom. Podľa autorov výsledok lieku „nebol nijako významný“.
„Podobné výsledky boli pozorované vo vysoko rizikovej podskupine (tj. účastníci, ktorí boli očkovaní a mali aspoň jeden rizikový faktor závažného ochorenia) a v podskupine so štandardným rizikom (tj. jedinci, ktorí nemali žiadne rizikové faktory pre závažné ochorenie a neboli očkovaní alebo neboli očkovaní počas predchádzajúcich 12 mesiacov),“ dodali autori.
A hoci 0,8 percenta skupiny Paxlovid utrpelo „hospitalizáciu alebo smrť“ v porovnaní s 1,6 percentami príjemcov placeba, autori dospeli k záveru, že to tiež nie je štatisticky významné. Podľa štúdie financovanej spoločnosťou Pfizer mali príjemcovia placeba dlhšie priemerné pobyty v nemocnici a s väčšou pravdepodobnosťou boli prijatí na jednotky intenzívnej starostlivosti. Podľa autorov však „prínos nirmatrelviru-ritonaviru (Paxlovid) nebol stanovený u pacientov, ktorí nie sú vystavení vysokému riziku závažného ochorenia Covid-19“. Zničujúci výsledok, vzhľadom na to, že tieto štúdie zvyčajne zúfalo preukážu presvedčivú účinnosť.
To tiež ukazuje, že tvorcovia zdravotnej politiky a orgány na celom svete odporučili tento liek, aj keď neexistujú žiadne skutočné dôkazy o jeho prínose. Vlády po celom svete minuli miliardy na nákup Paxlovidu, plnili pokladnice spoločnosti Pfizer na náklady daňových poplatníkov – okrem nákupu experimentálnych génových injekcií, ktoré majú tiež katastrofálnu rovnováhu medzi poškodením a prínosom.
hlavnydennik.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…