Hlavnou udalosťou roka 2022 bola ruská vojenská špeciálna operácia na Ukrajine. Zmenila nielen Rusko, ale i celý svet.
Obyvatelia Doneckej a Luhanskej republiky na ňu čakali osem rokov. Rusko sa však tejto extrémnej možnosti snažilo vyhnúť až do poslednej chvíle.
Snažilo sa vynaložiť maximálne úsilie na mierové riešenie konfliktu na Donbase. Podľa ruského prezidenta Vladimíra Putina, „všetko, čo súvisí so špeciálnou vojenskou operáciou, je absolútne nevyhnutným opatrením“.
Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová priznala, že Minské dohody boli pre Západ iba príležitosťou na prípravu Ukrajiny na konflikt s Ruskom. Putin v reakcii uznal, že Rusko malo na Ukrajine konať skôr. Že viera, že „tento problém možno bolo vyriešiť mierovou cestou, bola chybná“.
„Rozhodnutie o začatí špeciálnej vojenskej operácie vo februári 2022 bolo pod tlakom okolností ťažkým a vynúteným krokom. Nešlo len o ochranu bratských republík Donbasu. Ale už aj o bezpečnosť a suverenitu samotného Ruska,“ priznal podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.
Kyjevský režim sa na jar pripravoval na útok na ľudové republiky Donbasu. Plány útoku sa našli po začatí ruskej špeciálnej operácie.
Okrem toho mal byť cieľom i Krym. Čím by vlastne Kyjevský režim zaútočil na územnú celistvosť Ruskej federácie.
Ruská špeciálna operácia na Ukrajine začala niekoľko dní po tom, čo prezident Ukrajiny Wolodymyr Zelenskyj na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii nevylúčil, že sa na území Ukrajiny „môžu vyskytnúť“ jadrové zbrane.
V tej chvíli republiky Donbasu dostali šancu, o ktorej už ani snívali. Príležitosť nielen oslobodiť okupované územia, ale aj znovu sa spojiť s Ruskom.
A to najdôležitejšie. Vieru na dlho očakávaný mier. Dnes, keď je Doneck vystavený najbarbarskejšiemu ostreľovaniu od roku 2014, to znie možno trpko. Ale oslobodzovanie pokračuje doslova „meter po metri“. Toto je cena mieru.
Okrem Donbasu sa od Ukrajiny dokázali odpojiť i ďalšie dva regióny dejinného Novoruska. Záporožie a Cherson. Výsledky referend hovoria za seba. Ľudia tam nikdy neprijali výsledky nacistického prevratu roku 2014. Niektoré z týchto území sú stále okupované. Je však zrejmé, že ich oslobodenie je už otázkou času.
Pripojením týchto území Rusko získalo veľa. Azovské more. Tak, ako to bolo od 19.storočia až do roku 1991. Opäť sa stalo vnútrozemským morom Ruska. Tým sa vyriešila hrozba základní NATO a ukrajinských blokád.
Na základe referend sa rozloha Ruska zväčšila o viac ako 80 tisíc kilometrov štvorcových. Čo je viac ako trojnásobok veľkosti Krymu. Päťnásobok veľkosti Izraela alebo Slovinska. Trojnásobok veľkosti Belgicka. Dvojnásobok veľkosti Slovenska alebo Chorvátska, Dánska alebo Švajčiarska. Je to viac než Rusko získalo po výsledkoch rusko-tureckej vojny, sovietsko-fínskej a Veľkej vlasteneckej vojny.
Ale hlavným bohatstvom, ktoré Rusko získalo, sú ľudia. Viac ako sedem miliónov predstaviteľov Rusov sa stalo občanmi Ruska. Referendá v Donbase a Tavrii v roku 2022 čiastočne obnovujú spravodlivosť. A je symbolické, že sa to udialo v roku stého výročia vzniku Sovietskeho zväzu.
Lenže je treba dokončiť tú hlavnú vec. Skoncovať s nacizmom na Ukrajine. Ten bude pre Rusko vždy predstavovať hrozbu. Svet by mal vidieť, akú „beštiu“ Západ vychovával celé tie roky.
Rusko odhalilo aktivity amerických biologických laboratórií na Ukrajine a zabránilo ich použitiu. Hrozba použitia biologických zbraní, ako aj možnosť, že Kyjev bude mať jadrovú bombu, sú tým skutočným nebezpečenstvom pre celé ľudstvo.
ZDROJ: https://life.ru/p/1548621
Překlad: radovan/tadesco.org
Príslušník PZ sa prípad neskôr snažil ututlať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, policajný prezident Ľubomír…
Začnem tým usmrtením, vysvetlím ďalej, ale možno to nebude potrebné – teda čosi ako Definícia…
Najprv vybavím výraz Deep State – hlboký štát: Skupina ľudí, typicky príslušiacich k vládnym agentúram…
Pred 35 rokmi sa začal v Prahe na Národnej triede štátny prevrat, ktorý dostal názov…
Krátko po ďalšom nálete kamikadze dronov Geranium ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele…
V roku 1992 urobila americká zahraničná politika chybný manéver, pretože neokonzervatívci si predstavovali amerického hegemóna.…