Americký miliardár a finančný špekulant maďarského pôvodu nadobudol tento rok značný majetok predovšetkým prostredníctvom svojich akcií v rôznych energetických spoločnostiach.
Soros profituje z vojny a sankcií, ktoré Európska únia zavádza voči Rusku. Akcie, ktoré vlastní v jednotlivých energetických spoločnostiach to jasne dokazujú. Získava stovky miliónov z toho, že mu sankcie likvidujú konkurenciu.
Informáciu o obrovských ziskoch amerického burzového špekulanta Györgya Sorosa vďaka sankciám EÚ priniesol denník Magyar Nemzet. V článku uvádza, že existujú jasné dôkazy, že Soros z vojny a zavedených sankcií profituje a je jasné, že má dôvod sankcie podporovať.
György Soros tento rok nadobudol značný majetok predovšetkým prostredníctvom svojich akcií v rôznych energetických spoločnostiach. Dokonca v lete informoval Bloomberg, že Sorosov zisk na burze tento rok prekročil jednu miliardu dolárov, keďže jeho čisté bohatstvo na burze sa v máji zvýšilo zo 7,5 miliardy na 8,5 miliardy dolárov.
Jeho podiely v rôznych energetických spoločnostiach prinášali Sorosovi obzvlášť veľké ročné zisky. Podľa informácií denníka vlastní Soros celkovo 12 energetických spoločností. Osem z týchto spoločností dosiahlo od začiatku tohto roka výrazné zisky. Soros mal do júna podiely aj v troch ďalších energetických spoločnostiach, ktoré síce medzičasom predal, no jeho ročný príjem z nich výrazne vzrástol.
Podľa Sorosa jeho najväčší ročný zisk – ktorý je viac ako 50 percent – pochádza od americkej spoločnosti na výrobu plynu Energy Transfer LP, ktorá sa zaoberá aj skvapalneným zemným plynom, teda prepravou LNG. Významnú sumu ale Soros získal aj z akcií Total Energies, energetickej spoločnosti zaoberajúcej sa okrem iného ťažbou LNG.
Okrem toho mal špekulant záujem aj o americkú skladovaciu spoločnosť LNG Williams, z ktorej tiež vytiahol nemalé peniaze. Jedným z najväčších víťazov rusko-ukrajinského konfliktu sú spoločnosti LNG, keďže Spojené štáty by nahrádzali chýbajúci ruský plyn v Európe práve ním. V apríli Forbes informoval, že zisky amerických LNG spoločností raketovo vzrástli kvôli dopytu po náhrade plynu prichádzajúceho z Ruska do Európy.
Ale György Soros mal obrovské zisky aj od spoločností ako Kinder Morgan na skladovanie ropy, plynu a oxidu uhličitého, spoločnosti na prepravu ropy a plynu Denbury, spoločnosti Enterprise Products na prepravu zemného plynu a ropovodu a spoločnosti na prepravu plynu a ropy Western Midstream.
Soros od začiatku rusko-ukrajinského konfliktu venoval osobitnú pozornosť aj väčším, globálne pôsobiacim ropným spoločnostiam. Americký burzový špekulant predal svoje akcie v ropnej spoločnosti BP v prvom štvrťroku 2022, pričom v rovnakom období nakúpil akcie Shell. György Soros nakoniec predal svoje akcie Shell s ročným ziskom viac ako 22 percent.
Na základe vyššie uvedených príkladov je zrejmé, že György Soros a celá jeho sieť lobujú v Európskej únii a u politikov Bruselu, aby čo najskôr sankcionovali ruské energetické nosiče, aby sami mohli byť najväčšími víťazmi sankcií prostredníctvom svojich nahromadených investícií v amerických spoločnostiach. Je jasné, že Soros pomocou sanckií zarobí ešte viac.
Zdroj: hlavnydennik.sk
Vojenskí experti NATO začali vyhodnocovať vyhliadky americkej invázie do Grónska, ak sa Trumpovi nepodarí dosiahnuť…
Možný vstup Filipín do BRICS predstavuje veľkú hrozbu pre pozíciu USA v ázijsko-tichomorskom regióne. Povedal…
Kandidátka na nemeckú kancelárku z pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko Alice Weidelová prisľúbila reštartovanie plynovodu…
Prezident Peter Pellegrini odovzdal štátne vyznamenania osobnostiam Slovenska. Podľa našej hlavy štátu ide o uznanie…
Slovensko nie je a nikdy nebude Ukrajina. Opäť sme sa dočkali – sú tu protesty…
Europoslankyňa za stranu Smer-SD Judita Laššáková bola hosťom relácie Aby bolo jasno, kde sa vyjadrila k…