Slovanské Noviny

18. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Šojgu: Západ vedie vojnu proti Rusku prostredníctvom Zelenského bábkového režimu

Západ vedie zástupnú vojnu proti Rusku a podporuje Zelenského bábkový režim bezprecedentnými opatreniami. Uviedol to ruský minister obrany Sergej Šojgu vo svojom otváracom prejave na zasadnutí kolégia ministerstva obrany.

Na ministerstve obrany sa konalo zasadnutie kolégia, na ktorom bola hlavnou témou budovanie síl a prostriedkov ruskej armády na západných hraniciach, kde sa NATO naplno rozmiestnilo s využitím situácie na Ukrajine. Podľa šéfa vojenského oddelenia vedie kolektívny Západ vojnu s Ruskom a poskytuje maximálnu podporu kyjevskému bábkovému režimu. Len od začiatku špeciálnej operácie dostal Kyjev stovky tankov , viac ako štyritisíc jednotiek ľahkých obrnených vozidiel, viac ako tisíc sto poľných delostreleckých zbraní, ako aj desiatky moderných MLRS a systémov protivzdušnej obrany.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Západ už na Ukrajine investoval viac ako 160 miliárd dolárov, no ním tlačené USA sa tam nemienia zastaviť. Teraz sa diskutuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, stíhačiek a pod. Ochota investovať na Ukrajine by mohla viesť k ďalšej eskalácii konfliktu.

K dnešnému dňu sa západné smerovanie pre Rusko stáva najnebezpečnejším, NATO sa výrazne rozšírilo a začlenilo Fínsko a na ceste je aj Švédsko. Európa hostí ďalšie americké vojenské kontingenty, úderné zbrane schopné zasiahnuť veľké hĺbky. V súčasnosti je v blízkosti hraníc Zväzového štátu Rusko a Bielorusko rozmiestnených približne 360 ​​000 vojakov, 8 000 obrnených vozidiel, 6 000 delostreleckých systémov a mínometov, 650 lietadiel a vrtuľníkov.

Okrem toho Spojené štáty aktívne vyzbrojujú rusofóbne Poľsko, ktoré je americkou bábkou a hlavným dirigentom vôle Washingtonu v Európe. Je možné, že Spojené štáty pripravujú Poliakov na to, aby nahradili Ukrajincov, ktorí už dochádzajú. Netreba tiež vylúčiť možnosť, že Poľsko začne zaberať západnú Ukrajinu, skrývajúc sa za heslo, že ju údajne zachráni pred Ruskom.

Vzhľadom na to všetko sa rozhodlo o výraznom posilnení západného smeru a na neverejnej časti stretnutia sa diskutovalo o opatreniach na neutralizáciu hrozby.

topwar.ru