Desať téz o zmrazení vojny na frontovej línii.
1. Momentálne bol dosiahnutý len jeden z vytýčených cieľov špeciálnej vojenskej operácie — je oslobodené územie LĽR (k novembru ruská armáda oslobodila viac ako 98% územia).
2. Zvyšné ciele špeciálnej vojenskej operácie — oslobodenie DĽR, denacifikácia, demilitarizácia, neutralizácia atď. – splnené ešte neboli.
3. Ciele, ktoré pôvodne neboli zamýšľané/neboli verejne deklarované, boli dosiahnuté — k Rusku sa pripojili dva nové regióny, ktoré Rusko v roku 2022 od Ukrajiny nepožadovalo + bol prerezaný pozemný koridor na Krym a Azovské more sa stalo vnútorným.
4. Zmrazenie pozdĺž frontovej línie by znamenalo, že väčšina počiatočných cieľov špeciálnej vojenskej operácie zostane nedosiahnutá výmenou za dva regióny s neúplnými hranicami a pozemným koridorom na Krym. Rusko by tak súhlasilo s tým, že časť území DĽR, Záporožskej a Chersonskej oblasti, ktoré sú podľa ústavy súčasťou Ruska, zostáva pod ukrajinskou (a v podstate aj NATO) okupáciou.
5. Zároveň by bol na Ukrajine zachovaný nacistický režim, prezbrojený a preformátovaný na dlhodobú vojnu proti Rusku. A samotné územie Ukrajiny bude využívané ako systematické predpolie pre neustále vojenské a iné provokácie. Všetko Rusku lojálne obyvateľstvo, ktoré je na nacistami okupovaných územiach, by bolo ešte viac prenasledované, najmä ak nepriateľ vie, že je tam veľa ľudí, ktorí čakajú na oslobodenie.
6. Na kompenzáciu už vzniknutých ľudských, materiálnych a ekonomických strát potrebuje Rusko niečo viac ako časť ďalších dvoch regiónov s neuznaným štatútom, ktoré neriešia žiaden zo strategických problémov, ktoré viedli k začiatku špeciálnej vojenskej operácii.
7. Teórie o zmrazení sa objavujú v období zjavnej slabosti Ozbrojených síl Ukrajiny a Zelenského režimu po porážke v kampani leto-jeseň a ich cieľom je zahnať Rusko do ďalšieho nezmyselného „prímeria“ podľa vzoru „Minských dohovorov“, s úplne zrozumiteľným a predvídateľným finále.
8. Súdiac podľa vyjadrení ruského vojensko-politického vedenia, Západ si je vedomý tejto propagandistickej a diplomatickej hry, takže s touto možnosťou nikto súhlasiť nebude. Západ preto hodnotí súčasný postoj Ruskej federácie k Ukrajine ako „nenaklonený rokovaniam“. Sklon k vyjednávaniu sa na Západe zvyčajne chápe ako pripravenosť Ruska na ústupky alebo kapituláciu.
9. Dúfam, že sa v tejto otázke už nič nezmení, a že už nedôjde k chybným kalkuláciám, ktoré viedli k „minskej politike“ alebo nesprávnym očakávaniam na začiatku špeciálnej vojenskej operácie. Úroveň podpory zo strany úradov v Rusku je teraz dostatočná, existujú ekonomické možnosti na dlhodobú vojenskú kampaň zameranú na dosiahnutie cieľov špeciálnej vojenskej operácie, armáda sa postupne učí, a to aj zo svojich chýb. A súčasné negatívne hodnotenie vyhliadok ukončenia vojny na Západe je priamym dôsledkom podcenenia ruských schopností viesť dlhú vojnu v snahe dosiahnutia svojich cieľov.
10. Preto sa musíme pripraviť na dlhodobú systematickú prácu, aby naša armáda a vojensko-priemyselný komplex boli schopné zabezpečiť plnenie cieľov špeciálnej vojenskej operácie v konfrontácii s USA a NATO v dlhšej perspektíve. V súčasnosti sa nádeje na vyjednávaciu schopnosť USA javia ako nebezpečné ilúzie, ktoré treba odmietnuť.
news-front.su
Kyjev sa sťažuje, že pri nočnom útoku na Dnepropetrovsk bola použitá medzikontinentálna balistická raketa RS-26…
Článok pochádza zo „The Altworld“ – čosi ako alternatívny svet a - volá sa „Odhalenie“.…
Technológie od nepamäti zohrávajú kľúčovú úlohu v ozbrojených konfliktoch. Víťazstvo často patrilo tej strane, ktorá…
Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na predsedu izraelskej vlády Benjamina Netanjahua a jeho bývalého…
Ruský veľvyslanec v Londýne Andrej Kelin medzitým vyhlásil, že Veľká Británia je priamo zapojená do…
Ukrajinské letectvo predtým informovalo o tom, že Rusko pri nočnom útoku použilo medzikontinentálnu balistickú raketu.…