„Musel som si vypočuť názor„ odborníkov“ lingvistov na slovansko-árijské runové písmo. Keď vidia podobnosť slovansko-árijských rún s čínskymi a egyptskými hieroglyfmi, títo „odborníci“ okamžite prehlasujú o falšovaní slovansko-árijských rún. Také „závery“ sú mierne povedané zvláštne.
Podobnosť slovansko-árijských rún nemusí nutne naznačovať ich falošnosť, prinajmenšom v tomto prípade by bolo namieste tvrdenie, že čínske aj egyptské hieroglyfy sú zmenené, skreslené slovansko-árijské runy. Ale „z nejakého dôvodu“ sa táto možnosť neberie do úvahy.
Okrem toho, existencia určitej podobnosti medzi čínskymi, egyptskými hieroglyfmi a slovansko-árijskými runami naopak hovorí o ich prvotnosti. A ak sa človek trochu zamyslí, tento záver sa stane logickým a jediným možným.
Slovansko-árijské runy obsahujú niekoľko úrovní informácií, z ktorých každá sa „otvára“, podľa toho, ktoré runy sa nachádzajú predtým a potom. Preto sa význam textu po preložení do hovorového jazyka mení v závislostí od polohy tejto runy v rukopise. Je jednoducho nemožné vybrať niečo z čínskych a egyptských hieroglyfov a z tohto „gulášu“ vyrobiť runovú abecedu, a to z dôvodov uvedených vyššie.
Význam slovansko-árijských rún je veľmi odlišný od významov čínskych a egyptských hieroglyfov. A okrem toho je potrebné pamätať na tri (ak ma pamäť neklame) „revízie“ čínskych znakov, keď sa všetky napísané knihy „starými“ hieroglyfmi úplne ničili a všetko kultúrne dedičstvo historickej Číny sa písalo nanovo. A to všetko sa opakovalo trikrát!
V tejto súvislosti sa vynára otázka: kto a prečo „vyčistil“ históriu Číny?!
Prečo bolo potrebné zničiť staré knihy a čo bolo v týchto knihách, aby sa to riešilo trikrát a viac a viac sa to vzďaľovalo od pôvodného vzhľadu prvotných hieroglyfov? Neboli náhodou pôvodné čínske hieroglyfy slovansko-árijské runy? A nie je to tak aj preto, že aj po troch zmenách sa čínske znaky naďalej podobajú slovansko-árijským runám, keďže tieto runy boli základom pre čínske znaky?
A skutočnosť, že staré knihy boli trikrát úplne zničené a všetko bolo prepísané nanovo v novom vydaní a so zmenenými hieroglyfmi, len potvrdzuje skutočnosť, že slovansko-árijské runy sú prvotné a čínske znaky sú druhoradé. Podobná situácia je aj s egyptskými hieroglyfmi.
A opäť nie je potrebné unáhliť sa s obvinením „v priťahovaní“ faktov za uši. Želajúcich je potrebné poslať na štúdium histórie starovekej Číny.
Podľa čínskej (a nie mojej) legendy sa začala čínska civilizácia skutočnosťou, že k nim zo severu priletel na nebeskom voze BIELY BOH menom Huang Di, ktorý ich naučil všetkému: od obrábania ryžových polí a stavania priehrad na riekach, až po hieroglyfické písmo. Ukazuje sa, že čínske znaky nevymysleli Číňania, ale odovzdal im ich biely muž vysoko rozvinutej civilizácie ležiaci severne od starej Číny. A teraz – malé vysvetlenie. JUAN je staré árijské meno, ktoré je v španielsky hovoriacich krajinách stále dosť rozšírené. Di – kmeň bielej rasy, ktorý žil severne od starej Číny. Kmeň Di – Dinlinov- bol obyvateľom starovekej Číny dobre známy.
Ťažkosti s vyslovovaním slova „dinliny“ pre Číňanov viedli k jeho skrátenej verzii – Di. V starých čínskych kronikách je veľa odkazov na kmene Di, ktoré sa Číňania dôkladne pokúsili vykoreniť zo svojej krajiny (s najväčšou pravdepodobnosťou z ich vlastnej krajiny). Ešte v III. tisícročí pred naším letopočtom boli kmene Di v čínskych letopisoch považované za domorodých obyvateľov krajiny. Počas tritisíc rokov boli niektorí z Dinlinov vyhladení Číňanmi, niektorí utiekli a niektorí sa zmiešali s Číňanmi. A nezdá sa to ako zvláštna „zhoda okolností“, že posledný štýl písma – Kajšu, prežil dodnes bez väčších zmien a nakoniec sa sformoval v období Troch kráľovstiev (220 – 280 n. l.) takmer súčasne, keď Číňania konečne „vyriešili“ problém s kmeňmi Di na svojom území?
Je to veľmi podobné prejavu hlbokej „vďačnosti“ k národu, ktorý priniesol pre Číňanov svetlo poznania a kultúry…“
Nikolaj Levašov, z článku „Posledná noc Svaroga“
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…