Americký prezident Joe Biden v súvislosti so zverejnenými e-mailmi vyhlásil, že Faucimu dôveruje.
Skupina republikánskych poslancov amerického Kongresu v utorok vyzvala na odvolanie poradcu Bieleho domu Anthonyho Fauciho. Ako dôvod kongresmani uviedli nezvládnutie pandémie vyvolanej infekčným ochorením COVID-19.
Návrh zákona, ktorý žiada Fauciho odvolanie, predstavila Trumpova kongresmanka Marjorie Taylorová Greeneová, ktorá poukázala na to, že „Dr. Fauci nebol zvolený Američanmi“, ani na „riadenie našej ekonomiky. Nevybrali ho, aby rozhodol o vzdelávaní detí ignorovaním rodičov, a napriek tomu Dr. Fauci prakticky už rok riadi náš život“.
Republikáni chcú, aby Biely dom Fauciho odvolal z funkcie.
Americký imunológ pôsobil v Bielom dome za vlády siedmich prezidentov – demokratov i republikánov. Na konci volebného obdobia Donalda Trumpa sa však stal „čiernou ovcou“ a terčom jeho častej kritiky.
Táto kritika sa vystupňovala začiatkom júna po tom, čo viaceré médiá dostali tisíce Fauciho e-mailov, pričom niektoré z nich priniesli ďalšie otázky týkajúce sa pôvodu koronavírusu SARS-CoV-2.
Podľa televízie CNN v jednom z e-mailov zaslanom Faucimu minulý rok v apríli sa šéf EcoHealth Alliance, globálnej neziskovej organizácie, ktorá pomohla financovať niektoré výskumy vo virologickom ústave v čínskom meste Wu-chan, poďakoval Faucimu za verejné vyhlásenie, že vedecké dôkazy podporujú prirodzený pôvod koronavírusu, a nie únik z laboratória.
Podľa niektorých Fauciho kritikov práve toto ukazuje, že má príliš úzke vzťahy s ľuďmi, ktorí stoja za laboratórnym výskumom vo Wu-chane. Fauci to považuje za nezmysel.
Americký prezident Joe Biden v súvislosti so zverejnenými e-mailmi vyhlásil, že Faucimu dôveruje.
Fauci sa ešte za Trumpovej éry v Bielom dome stal dôveryhodným stelesnením vládnej reakcie na COVID-19. Konzervatívci ho však obvinili, že Američanov zavádzal a poskytoval im navzájom si protirečiace rady v otázkach nosenia rúšok a fyzického rozstupu.
Z najnovších údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa, o ktorých v utorok informovala agentúra AFP, vyplýva, že na ochorenie COVID-19 zomrelo v USA už viac ako 600.000 ľudí.
Prezident Biden si v utorok pripomenul tento „smutný míľnik“ vývoja pandémie v USA a opätovne vyzval Američanov, aby sa dali zaočkovať, ak to ešte neurobili.
Biden si stanovil dátum 4. júla – teda sviatok Deň nezávislosti – ako termín, dokedy bude aspoň prvou dávkou vakcíny zaočkovaných 70 percent z vyše 300 miliónov obyvateľov USA. Podľa posledných prognóz sa však tento cieľ zrejme nepodarí splniť, dopĺňa AFP.
Zdroj: info.sk / YouTube
Na kauzu upozornil Erik Kaliňák. Ministerstvo školstva pod velením Branislava Gröhlinga podpísalo zvláštnu zmluvu. Na…
Igor Matovič u Braňa Závodského v relácii tvrdil, že nenesie žiadnu vinu za 20 000…
J. Hrabko zhodnotil súčasnú politickú situáciu na Slovensku. Podľa neho, problémom vládnej koalície nie je…
Sťažnosť na ÚPN vo veci selektívnej prezentácie dejín na „Festivale slobody 2024“ Združenie slovenskej inteligencie…
Bývalý policajný prezident pred súdom. Petra Kovaříka posadila prokuratúra na lavicu obžalovaných za epizódu v…
Prípad, o ktorom médiá mlčia Tento týždeň vydal Ústavný súd dôležité rozhodnutie, ktoré akoby prešlo…