Ktorí prišli podporiť konzervatívneho amerického biskupa Stricklanda odvolaného pápežom Františkom. Bezprecedentnú ukážku toho, ako v praxi prebieha toľko ospevovaný a pápežom Františkom neustále propagovaný „dialóg“ v rámci synodálnej cesty, zakúsili na vlastnej koži dvaja vyslaní redaktori portálu Christianitas a youtubového kanálu Fatima TV – Anna a Anton Kulanovci.
Pápež František odvolal biskupa Josepha Stricklanda, jedného zo svojich najostrejších kritikov medzi americkými katolíckymi konzervatívcami, oznámil 11. novembra 2023 Vatikán.
Je veľmi zriedkavé, aby bol rímskokatolícky biskup úplne zbavený svojich povinností. Zvyčajne sú biskupi, ktorí majú problémy s Vatikánom, požiadaní o odstúpenie ešte pred podaním demisie, ktorú pápež prijme. Pápeži robia takéto kroky, ktoré sa považujú za drastické, keď biskup odmietne žiadosť o odstúpenie.
Strickland má 65 rokov, čo je o desať rokov menej, ako je obvyklý vek odchodu do dôchodku pre biskupov.
Strickland, aktívny používateľ sociálnych médií, ktorý bol biskupom Tylerskej diecézy v Texase od roku 2012, začiatkom tohto roka na vtedajšej sociálnej sieti Twitter napísal, že odmieta pápežov „program podkopávajúci depozitum viery“.
Odvolanie nasledovalo po vatikánskom vyšetrovaní vedenia Tylerskej diecézy, ktoré zahŕňalo aj preskúmanie Stricklandovho vybavovania finančných záležitostí.
Jeho odvolanie oznámila súčasne aj Konferencia katolíckych biskupov Spojených štátov (USCCB). Vatikán ani konferencia však konkrétny dôvod odvolania neuviedli. Strickland na svoje odvolanie bezprostredne nereagoval. František za dočasného správcu diecézy vymenoval austinského biskupa Joea Vásqueza.
Bezprecedentnú ukážku toho, ako v praxi prebieha toľko ospevovaný a pápežom Františkom neustále propagovaný „dialóg“ v rámci synodálnej cesty, zakúsili na vlastnej koži dvaja vyslaní redaktori portálu Christianitas.sk a youtubového kanálu Fatima TV – Anna a Anton Kulanovci.
Skupina našich spolupracovníkov sa rozhodla včera, 19. novembra 2023, na Námestí sv. Petra prispieť k „dialógu“ a k požiadavke pápeža Františka, aby v Cirkvi zaznel každý hlas, každý bol prijatý a nikto nebol vylúčený.
Pri tomto synodálnom „dialógovaní“ sa však akosi pozabudlo na požiadavku – aby nikto nebol zadržaný políciou. Pretože práve túto formu dialógu predviedla našim redaktorom talianska polícia, inštruovaná pravdepodobne telefonátom z vatikánskych kancelárií.
Cieľom našich redaktorov bolo rozvinúť na námestí transparent s nápisom Slovensko stojí za biskupom Stricklandom, na ktorom, okrem nápisu, bola ešte jeho fotografia a slovenský znak. Nič viac. Žiadne nemravnosti, žiadny bozkávajúci sa homosexuáli, ani dragqueen, alebo azda nejaké banálne heterosexuálne prostitútky alebo herečky v striedmych opaľovacích úboroch, či bez nich. Nebol na ňom ani Putin, ani Orbán, ani Trump ba ani Fico, aby sme vymenovali aspoň zopár základných „zloduchov“ súčasných žurnálov stredného prúdu.
A čuduj sa svete, talianskej polícii prekážal práve obsah pútača. Kým nepoznali jeho obsah, nemali s pútačom a jeho prenesením na námestie najmenší problém. Akonáhle sa však dozvedeli o jeho obsahu, začali telefonáty. Nie je ťažké uhádnuť kam. Po chvíľkovom synodálnom telefónnom dialógu medzi príslušníkmi talianskej polície a neznámym činiteľom na druhom konci aparátu, dostali naši redaktori zákaz zaniesť pútač na námestie, pretože to nie je vhodné.
Teraz trochu odbočme. Spomínate si občania, čo sa odohrávalo na Slovensku, keď bol odvolaný arcibiskup Bezák? Ako priamo pred arcibiskupským palácom protestovali jeho fanúšikovia s desiatkami pútačov urážajúcimi Cirkev, pápeža Benedikta XVI., slovenských biskupov atď.? Ako okolo Trnavy svietili kolosálne pútače s portrétmi arcibiskupa Bezáka s textom „Navždy náš arcibiskup“? Ako sa v Bratislave pred kostolmi (napr. pred jezuitským na Hlavnom námestí) konali koncerty na podporu Bezáka? Spomínate si, ako jeho slovenskí priaznivci priniesli jeho portréty a pútače s heslami o ňom na Námestie sv. Petra v Ríme?
To všetko bolo krásne a správne, demokratické a inkluzívne. Ale poďme ďalej. Spomínate si, ako na Námestí sv. Petra viali a permanentne vejú v rukách fanúšikov pápeža Františka dúhové LGBT zástavy? Ako ich dokonca často majú v rukách študenti a deti (!) na audienciách u pápeža. Ako pápež dostal od peruánskeho prezidenta Eva Moralesa symbol kosáka a kladiva, na ktorom je v duchu Teológie oslobodenia Ježiš Kristus?
To všetko bolo a je v úplnom poriadku. Len portrét biskupa Stricklanda je na Námestí sv. Petra tabu. (!)
Také tabu, že našim redaktorom nielenže zakázali vstup na námestie, ale ešte im aj zhabali pútač. Potom ich začali legitimovať, akoby sa dopustili nejakého obzvlášť závažného zločinu, pričom v tom istom čase pobehujú tisícky nelegálnych migrantov bez dokladov a identity. Migrantov, ktorých víta pápež František.
Polícia sa však neuspokojila s legitimovaním, pričom naši redaktori sa preukázali tak občianskymi preukazmi, ako aj visačkami, na ktorých bolo uvedené meno a médium, pre ktoré pracujú. Členovia polície im začali vytŕhať z rúk zmienený pútač, a keď ho odmietali odovzdať, pričom sa neustále pýtali, aký zákon prekročili, vzhľadom na to, že na danom námestí sa bežne používajú zástavy (vrátane LGBT, ako sme videli), začala ich polícia obmedzovať na slobode.
Policajti obkľúčili pani Kulanovú a v počte piatich príslušníkov ju začali násilím strkať do pristaveného policajného auta. To všetko pred zrakmi stoviek návštevníkov. Neustále jej opakovali, že musí opustiť námestie, a keď sa pýtala prečo, tak jej to odmietli povedať s tým, že jej to povedia na policajnej stanici. Pri „presviedčaní“, aby nastúpila do auta používali policajti také formy dialógu, že našej redaktorke zostali viditeľné modriny na viacerých miestach po tele.
O nič lepšie sa polícia nezachovala ani k jej manželovi, len s tým rozdielom, že napriek rodovej rovnosti, ktorá v EÚ panuje, sa správali k mužskému prvku tohto páru s trochu výraznejšou brutalitou a rôzne násilné a bolestivé štípance do chrbta, si zrejme vychutnávali, keďže je ťažké inak určiť ich účel.
Keďže sa naša redaktorka bránila a volala na ľudí, čo pôsobilo pre policajtov zrejme krajne nepríjemne, rozhodli sa pre štandardný postup totalitných režimov – zavolali sanitku. Manželovi pani Kulanovej, ktorého držali bokom a neustále usilovne legitimovali začali rozprávať, že jeho pani dostala záchvat, budú jej musieť dať upokojujúcu injekciu. Po príchode sanitky jej udivené osadenstvo zistilo, že pani Kulanová je dokonale pokojná, a keď službukonajúcej zdravotníčke vysvetlila, že ju polícia perzekvuje z ideologických dôvodov, rozhorčené osadenstvo sanitky sa za neustáleho ospravedlňovania policajtov, ktorí ich zavolali zbalilo a odišli aj s vozidlom.
Situácia už zrejme začínala byť pre strážcov politickej korektnosti neúnosná, vzhľadom na množstvo svedkov a tak sa rozhodla konať čo najrýchlejšie a najrazantnejšie. Privolala posily – približne desať mužov na jednu ženu, a naložili našu redaktorku do policajného auta. Rovnako postupovala aj s jej manželom, pričom im zhabala tak pútač, ako aj zástavy, fotoaparáty, mobily a kamery, na ktoré bol celý priebeh akcie zaznamenávaný.
Po šialenej jazde Rímom so zapnutými sirénami a rýchlosťou 170 km/h, takže miestni obyvatelia mohli nadobudnúť dojem, že polícia preváža šéfa neapolskej mafie alebo ďalšieho Mehmeta Ali Ağcu, boli redaktori dopravení na policajnú stanicu. Tá sa nachádzala na rušnej Via Cavour.
Na akékoľvek otázky redaktorov ohľadom legálnosti a príčin zadržania, polícia odmietala odpovedať. Začala sa klasická hra na psychologický nátlak. Odoberanie odtlačkov prstov, napriek predchádzajúcemu legitimovaniu sa, klamanie v zápisnici, neustále striedanie nových a nových policajtov pri výsluchu, ktorí sa vždy znovu čudovali, že už sa legitimovali a dokonca aj odmietanie vody na pitie s poznámkou policajta, že vodu nemajú. Taktiež požiadavka na akútnu návštevu toaliet bola niekoľkokrát odmietnutá s poznámkou „later“.
Polícia odmietla odpovedať na otázky redaktorov ohľadom toho, čoho sa vlastne dopustili, pričom nakoniec jeden z policajtov, ktorému už zrejme dochádzala trpezlivosť uviedol, že ich prehrešok bol „political“. Čiže išlo o klasický – ideozločin. Keď redaktori poukazovali na to, že priamo na námestí mali ľudia rôzne pútače podobnej veľkosti a že dokonca nedávno tam slovenskí veriaci priniesli ešte väčší pútač velebiaci pápeža Františka za to, že vymenoval nového spišského biskupa, tak policajti neustále opakovali, že tento ich transparent je skrátka nevhodný obsahovo.
Policajti sa vyhrážali v štýle stredoškolských učiteliek, že oni majú času dosť a že si ich tam nechajú cez noc. Keď však redaktori spokojne odvetili, že to je výborné, pretože ubytovanie v hoteli im už skončilo, tak zostali príslušníci zmätení, zrejme v spomienke na svoju rodinu pred televízorom a ohriatu pizzu u nich doma.
Po niekoľkých hodinách naťahovania, keď už polícia videla, že bude musieť zhabať usvedčujúci materiál aj bez zmanipulovaných priznaní, vzhľadom na to, že naši redaktori odmietali podpísať protokoly obsahujúce napr. tvrdenie, že sa odmietli legitimovať (!), akcia bola rýchlo ukončená. Bez toho, aby boli zavolaní nejakí vyššie postavení nadriadení policajti, ako sa dožadovali redaktori, a s poslednou otázkou či podpíšu protokol (čo bolo opäť odmietnuté), sa zabuchli za vyšetrujúcim policajtom nahnevané dvere, aby sa dotyčný o pár minút vrátil s informáciou, že majú vypadnúť von, lebo už na nich nemajú čas.
Keď sa redaktori dožadovali svojho majetku: pútača a zástav, bolo im povedané, že nič nedostanú. Záznamy na kamerách a fotoaparátoch boli po vrátení dôkladne vymazané, takže bolo vidieť, že polícia počas tých niekoľkých hodín skutočne nezaháľala. Avšak k možnému sklamaniu hrdinskej talianskej polície sa pokúsia nami oslovení špecialisti záznam obnoviť. Takže bude nakoniec počínanie talianskej polície viditeľné na zázname. Okrem toho nám naši redaktori uviedli, že všetci policajti si zakrývali označenia na uniformách so svojím menom a identifikačným číslom. Skrátka, idylka. Hotová Argentína.
V súvislosti s týmto bezprecedentným postupom talianskej polície sú rozhodnutí naši redaktori podniknúť konkrétne právne kroky, a to tak voči talianskej polícii, ako aj kontaktovaním slovenského veľvyslanectva. Bol im totiž, okrem nehanebného správania polície, zhabaný ich majetok, a to bez akéhokoľvek potvrdenia o odobratí.
Po vyhodení pred policajnú stanicu sa naši redaktori, poučení a obohatení niekoľkohodinovým dialógom, vybrali do Nursie navštíviť sv. Benedikta. Nevieme, či o tom informovali usilovnú taliansku políciu, avšak dúfajme, že nie. Ktovie, čo by z toho nakoniec mohol ešte sv. Benedikt mať?
Zdroj: christianitas.sk / topky.sk / InfoVojna
Kyjev sa sťažuje, že pri nočnom útoku na Dnepropetrovsk bola použitá medzikontinentálna balistická raketa RS-26…
Článok pochádza zo „The Altworld“ – čosi ako alternatívny svet a - volá sa „Odhalenie“.…
Technológie od nepamäti zohrávajú kľúčovú úlohu v ozbrojených konfliktoch. Víťazstvo často patrilo tej strane, ktorá…
Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na predsedu izraelskej vlády Benjamina Netanjahua a jeho bývalého…
Ruský veľvyslanec v Londýne Andrej Kelin medzitým vyhlásil, že Veľká Británia je priamo zapojená do…
Ukrajinské letectvo predtým informovalo o tom, že Rusko pri nočnom útoku použilo medzikontinentálnu balistickú raketu.…