Protestujúce Slovensko chce demokraciu, spravodlivosť aj… Aj všetko možné, čo vraj nemá. Ale čo nemá? To, čo tvrdí opozícia?
Že nemáme na nič peniaze, lebo verejné financie rozvrátili vlády Igora Matoviča? Že nemáme demokraciu, ktorú počas Covidu poriadne utláčali opäť vlády Igora Matoviča? Že sa Slovensko zadlžuje iba kvôli tomu, aby sa ľudia mali lepšie, pretože vlády Igora Matoviča sa postarali o drastické zvyšovanie prakticky všetkého? Že sa ide rušiť špeciálna prokuratúra na čele s právoplatne odsúdeným Danielom Lipšicom a odstavujú na mimo službu trestne stíhaní vyšetrovatelia NAKA? Že sa…
Ľudia sú opäť v uliciach, lebo im niekto dokonale zresetoval a vymyl mozgy tvrdením, že ONI to budú robiť oveľa lepšie. A tí oní sú Progresívne Slovensko, ktorého politici hovoria, ako super sa majú naši zbedačení dôchodcovia, to je SaS, ktorá prsty v tom ako Igor Matovič doslova rozhadzoval peniaze plnými priehrštiami, to je KDH, ktorého bývalý predseda Mikuláš Dzurinda predal za babku naše elektrárne? O OĽaNO sa je škoda zmieňovať, pretože tak ako rozhádali Slovensko jeho dve vlády, tak to nedokázal nikto, o ich „odborníkoch“ vo vláde ani nehovoriac.
Takíto ľudia teraz volajú ľudí do ulíc dúfajúc, že Slováci celkom stratili pamäť a pomôžu im dostať sa k moci. „Opozícia za pomoci liberálnych médií a podľa všetkého aj síl zvonka, najmä americkej ambasády, definitívne a bezškrupulózne otvorila Pandorinu skrinku. Vyzerá to tak, že Šimečkovci, Sulíkovci a žiaľ, aj KDH-áci pod vedením Majerského majú plné zuby demokracie a spravodlivosti. Otvorene a špinavo, hoc naoko prodemokraticky, hrajú iba o moc,“ konštatuje v úvode statusu Marián Kéry zo Smeru-SSD, podľa ktorého sú opoziční politici do krvi urazení, pretože prehrali septembrové parlamentné voľby.
A zjavne sú podľa neho odhodlaní nielen hnať ľudí do ulíc, ale aj robiť všetko pre to, aby späť získali moc. „Tá im chutí a chýba. Fico, Pellegrini a Danko sa stali chybou v ich programe. Šimečkovci za pomoci americkej ambasády a liberálnych médií sú pripravení aj na špinavé praktiky, aby aktuálnu vládu vyštvali a sami uchopili moc. Vyzerá to tak, že na splnenie svojich cieľov, ktoré sú všetko, len nie demokratické, chcú použiť všetky prostriedky,“ prízvukuje Kéry. „Kde v demokratickom svete, v štáte, kde nevládne diktátor, je normálne hnať ľudí do ulíc po pár týždňoch existencie novej vlády?“ pýta sa ďalej.
„Na to zneužívajú aj takzvaných aktivistov, umelcov či najnovšie aj arcibiskupa Roberta Bezáka. Do toho opakované zneužívanie mamy zavraždenej Martiny Kušnírovej, ktorá tentokrát tvrdila na kameru, že ,,teraz sa nám treba spojiť”. Iní vraveli o unášaní demokracie, ďalší sú nahnevaní, čo sa tu deje od volieb. To vážne? Po šiestich týždňoch? Kde boli všetci títo nespokojní Slováci v rokoch 2020 či 2021? Prečo nešli do ulíc a neprotestovali, ako unášala demokraciu a slobody ľudí vláda Igora Matoviča?“ kladie Kéry zásadné otázky.
„Za Matoviča, keď sa tu robili kroky proti slobode ľudí, sa nebolo treba spojiť? Prečo vtedy mlčali liberálne médiá? Haló, Denník N, Sme či aktuality.sk! Haló, PS, Saska či KDH! Tri a pol roka tu bol unášaný štát. Kde ste boli? A nie, neumyjete si pilátovsky ruky. Prečo ste neprotestovali v uliciach a nehnali ľudí proti Matovičovej vláde tak, ako teraz proti Ficovi? Ak toto nie je dvojaký meter, čo potom? Nehanbíte sa nerešpektovať výsledky parlamentných volieb?“ pokračuje v kladení otázok nekompromisný Kéry, ktorý sa dotkol aj rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry.
„Že teraz nie je o rušení ÚŠP diskusia? Aj k tomuto zákonu prebehne úplne štandardná diskusia v pléne NR SR. Že nie je dôvod na skrátené legislatívne konanie? Podľa ústavy je ho možné použiť len za mimoriadnych okolností, keď môže napríklad dôjsť k ohrozeniu základných ľudských práv a slobôd. Úrad špeciálnej prokuratúry pod vedením špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica už ohrozil, či zruinoval toľko práv a slobôd nevinných Slovákov (toto netvrdím ja, ale takto znie viacero rozhodnutí Ústavného súdu SR – sám Jaroslav Spišiak z Progresívneho Slovenska pripustil, že tých rozhodnutí ÚS je ,,20, alebo 30”), že ak by sme ho zrušili včera, bolo by to neskoro,“ prízvukuje Kéry, ktorý je zároveň v parlamente predsedom Zahraničného výboru.
Zrušením špeciálnej prokuratúry sa podľa Kéryho vôbec nič nestane, ba neutrpí ani spravodlivosť na Slovensku. „Tento návrh je úplne legitímny. Zrušením špeciálnej prokuratúry prejdú všetky spisy z nej alebo pod generálnu prokuratúru, alebo pod príslušnú krajskú prokuratúru, kde pôsobia relevantní a odborne zdatní prokurátori. Tak načo tieto neúprimné tanečky opozičných politikov? Komu slúžia?“ opäť sa pýta Marián Kéry, podľa ktorého by opoziční politici neakceptovali žiadne výsledky parlamentných volieb, ktoré by sa neskončili v ich prospech. „Také majú noty zo zahraničia. Slovenský národ im však na lep nesadne. Vedia, že ich noty sú falošné,“ dodáva na samý záver.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…