Premiér Eduard Heger (OĽaNO) prezradil prvé mená, ktoré budú jej súčasťou odbornej pracovnej skupiny.
Reakciou na „mimoriadne znepokojujúci“ vývoj v orgánoch činných v trestnom konaní je vznik odbornej pracovnej skupiny. Riešiť má obnovu dôvery v právny štát. Od pondelka bude nepretržite zasadať. Pre vládu a parlament pripraví návrhy zmien pre zlepšenie fungovania bezpečnostných zložiek.
Premiér Eduard Heger exkluzívne pre TV Markíza prezradil prvé mená, ktoré budú jej súčasťou.
„Mená, ktorá už môžem zverejniť, Ján Hrubala za Špecializovaný trestný súd, za Úrad špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic, za Generálnu prokuratúru Barbora Hubertová a za Radu prokurátorov Stanislav Jakubčík,“ vymenoval Heger.
Vo všeobecnosti budú v skupine zástupcovia súdov, prokuratúry, ministerstiev a ďalších inštitúcií podľa štatútu bezpečnostnej rady. Na celý proces bude dozerať práve predseda vlády. Situáciu však komplikuje postoj koaličnej Sme rodina, ktorá má k vzniku tejto skupiny odmietavý postoj.
Hnutie Sme rodina sa nebude zúčastňovať na pracovnej skupine, ktorá má riešiť obnovu dôvery v právny štát. Vyhlásil to na piatkovej tlačovej konferencii líder hnutia a predseda parlamentu Boris Kollár.
„Máme tu ďalšie obvinenia v policajných kauzách a už nie je normálne, čo sa tu deje. Nebudem podporovať, aby sa tu z jednej mafie vytvorila druhá a nie som ochotný sa na tomto zúčastňovať,“ zdôraznil predseda parlamentu.
Nové vážne obvinenia v kauzách v polícii podľa neho prekračujú všetky hranice. Odvolával sa na uznesenia i odposluchy. Nechce tiež, aby „jednu mafiu vystriedala druhá“. Dodal, že treba bojovať proti tzv. Ficovej mafii, ktorá si podľa neho sprivatizovala spravodlivosť.
„Nebudeme sa zúčastňovať na tejto skupine, nebudeme tam dávať žiadne návrhy. Za takéto niečo nebudeme hlasovať,“ vyhlásil Kollár.
Nové vážne obvinenia v kauzách v polícii podľa neho prekračujú všetky hranice. Odvolával sa na uznesenia i odposluchy. Nechce tiež, aby „jednu mafiu vystriedala druhá“.
Šéf Sme rodina zdôraznil, že bude podporovať právo a spravodlivosť. Dodal, že treba bojovať proti tzv. Ficovej mafii, ktorá si podľa neho sprivatizovala spravodlivosť.
„Nebudem podporovať, aby na druhej strane vznikla nová mafia, môžem ju pokojne nazvať ‚čurillovská‘, a tá bude robiť to isté, len pod nejakým krásnym heslom a transparentom, ale bude zneužívať zákon,“ pripomenul.
„Ale nebudem účelovo meniť zákony len preto, že sa nám nepáči jedno rozhodnutie,“ vyhlásil.
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic vyzval predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina), aby sa ospravedlnil obvinenému vyšetrovateľovi Jánovi Čurillovi a jeho rodine za výroky o „čurillovskej mafii“.
Lipšic na svojom profile na sociálnej sieti zdôraznil, že obvinený vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján Čurilla viedol úspešné vyšetrovanie proti zločineckým skupinám piťovcov a takáčovcov.
„Vyšetrovateľ NAKA podplukovník Ján Čurilla viedol úspešné vyšetrovanie proti zločineckým skupinám Piťovcov a Takáčovcov. Vyšetroval viaceré ťažké prípady brutálnych vrážd – medzi inými prípad mladej ženy, ktorá bola týždeň pred svadbou (a v druhom stave) brutálne znásilnená a zavraždená pred viac ako 20 rokmi pri Trenčíne. Len vďaka jeho presvedčeniu a “tvrdohlavosti” sa podarilo desať rokov po skutku tento ohavný zločin objasniť,“ pokračoval Lipšic s tým, že Ján Čurilla celý svoj profesný život proti mafii bojoval.
„Vďaka Jánovi Čurillovi sú ulice našich miest bezpečnejšie. Verejne vyzývam predsedu Národnej rady Borisa Kollára, aby sa ospravedlnil Jánovi Čurillovi a jeho rodine za výroky o “čurillovskej mafii”. Vyšetrovateľ Ján Čurilla totiž celý svoj profesný život proti mafii bojoval!“ dodal na záver svojho príspevku Lipšic.
Vyšetrovateľ inšpekcie začiatkom týždňa vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.
Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila aj ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA Milana Sabotu a Štefana Mašína zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.
Obvinili tiež dočasného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza, a to zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Všetkých piatich vzal Okresný súd Bratislava III do väzby.
Vyšetrovatelia zo skupiny Apači pôsobiacej v NAKA boli podľa obvinenia v súvislosti s manipuláciami trestných konaní svedkami toho, ako Čurilla a Ďurko marili spravodlivosti aj tým, že prostredníctvom ďalšieho obvineného falošného svedka Petra Petrova alias Tigra zabránili ďalšiemu obvinenému – členovi mafiánskej skupiny takáčovci Martinovi Mikulcovi – vypovedať tým, že mu znemožnili vrátiť sa na Slovensko. (Mikulec sa neskôr údajne sám obesil v českom meste Zlín). Ďurko a Čurilla svoje šokujúce konanie zdôvodnili ešte viac šokujúcim argumentom, že „nemá službu ten správny sudca, teda ten ich sudca, nakoľko 90 percent realizácií robili pri vybraných sudcoch ako je Hrubala“. (Ján Hrubala je v súčasnosti šéfom Špecializovaného trestného súdu.)
Petrov tiež vypovedal, že operatívec Národnej kriminálnej agentúry Branislav Dunčko „mu vravel, ako nosil spisy sudcovi pred každým pojednávaním, osobne chodil za Hrubalom a vysvetľovl mu celú schému a sudca mal vytvorený obraz podľa toho, ako mu to on zreprodukoval.“
Na základe vykonštruovaných a zmanipulovaných svedectiev sa dostal do väzby aj bývalý šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚFS) Ľudovít Makó, ktorý neskôr začal s obvinenými vyšetrovateľmi spolupracovať. Makó neskôr na jeseň roku 2020 krivo obvinil bývalého prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského z príjimania úplatku. Na základe toho poslala sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Pamela Záleská policajného generála Lučanského do väzby, v ktorej mal koncom roka za záhadných okolností spáchať samovraždu. Záleská je dlhodobo zavedená ako expert na kauzy s politickým pozadím.
Vo väzbe po nástupe Matovičovej vlády skončila aj bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská, ktorá sa neskôr psychicky zrútila a zvyšok takmer rok trvajúcej väzby strávila v trenčianskej väzenskej nemocnici. Najvyšší súd ju v marci 2021 prepustil na slobodu. Pred bránou vojenskej nemocnice ju však pre ďalšie obvinenie v kauze trenčianskeho baru Fatima čakal ďalší neslávne známy vyšetrovateľ Peter Juhás.
Juhása za nedôkladné vyšetrovanie vraždy novinára Kuciaka kritizoval nebohý policajný prezident Milan Lučanský. Zosnulý generál sa minulý rok v septembri opýtal, či jeho tútorom počas vyšetrovania vraždy Kuciaka nebol jeden z právnych zástupcov poškodených.
Vo väzbe skončil aj bývalý šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik, ktorého uvoľnenú stoličku na pozícii šéfa špeciálnej prokuratúry zaujal politik a advokát spriaznený so súčasnou garnitúrou a jej predstaviteľmi Daniel Lipšic, ktorý okrem množstva iných známych a medializovaných káuz vystupoval ako právny zástupca rodiny zavraždeného novinára Jána Kuciaka.
Kováčik čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Vo väzbe je od októbra minulého roka z kolúznych a preventívnych dôvodov. Kováčik požiadal začiatkom septembra 2021 o prepustenie z väzby. Argumentoval pri tom novými skutočnosťami. Okrem iného tvrdí, že nové dôkazy majú mať zásadný vplyv na dôveryhodnosť výpovedí svedkov – bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, Mateja Zemana či už zosnulého Františka Böhma. Poukázal pri tom na vyšetrovanie Mateja Zemana a Petra Petrova v súvislosti s krivými výpoveďami. Zdôrazňuje, že Csaba Dömötör je za krivú výpoveď odsúdený.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek reagoval, že vyšetrovanie týchto osôb nesúvisí s prípadom Kováčika.Sudkyňa Záleská zároveň odmietla vykonať dôkazy, ktoré navrhovala obhajoba. Za zarážajúce považuje, že boli predložené písomnosti, ktoré nemajú povahu dôkazu, o čom podľa jej slov súd už opakovane rozhodol. Obhajoba označila prístup sudkyne za selektívny. „Ide o situáciu, keď dôkazy, ktoré sú v prospech obhajoby, nie sú pripúšťané,“ podotkol Kováčikov advokát Erik Magál.
Bývalý premiér Robert Fico (Smer-SD), ktorý po vražde novinára Jána Kuciaka podľahol tlaku korporátnych médií spriaznených s predstaviteľmi vtedajšej opozície a kvôli umelo vyvolaným protivládnym protestom odstúpil z funkcie predsedu vlády v marci roku 2018, vo svojom blogu z mája 2021 uviedol dôkazy na podporu svojich tvrdení o politických zásahoch do fungovania justície.
„Po vyjadreniach, ktoré som mal na adresu kolúznej väzby a sudcov Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), osobitne sudkyne P. Záleskej, táto, jemne povedané, vytvorila tlak na predsedu ŠTS J. Hrubalu, aby zorganizoval tlačovú konferenciu a súd a jeho sudcov bránil. Mimochodom, Pamela Záleská sa preslávila svojím vzťahom k najbohatšej novinárke Monike Tódovej z Denníka N, ktorá bez akýchkoľvek pochybností mala a má v tejto sudkyni výdatný zdroj informácií,“ uviedol Fico.
Dušan Kováčik sa podľa bývalého premiéra Roberta Fica stal obeťou spiknutia a dlhé mesiace sedí nevinne vo výkone väzby.
„Igor Matovič, keď sedel na úrade vlády vedel, že ak chce pozatvárať opozíciu, bez dôkazov, bude na to potrebovať lumpov. Prvého si našiel ministra vnútra. Potreboval však ešte väčšieho lumpa, a to na špeciálnej prokuratúre, pretože tá robí najšpinavšiu robotu vo vzťahu k politickým predstaviteľom a nominantom. Lenže v tom čase sedel na pozícii špeciálneho prokurátora Dušan Kováčik, ktorý mal vysoko odborné renomé. Tak sa bolo treba Dušana Kováčika zbaviť. Ten bol zadržaný, obvinený a vzatý do väzby bez dôkazov len preto, aby Matovič a jeho partia získala pozíciu špeciálneho prokurátora a aby na túto pozíciu mohli posadiť ďalšieho lumpa, pána Lipšica,“ uviedol Fico koncom júla.
„Kto sleduje pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde vidí, že je to fraška. Ako môže súdiť tohto človeka sudkyňa Záleská, kamarátka pani Tódovej, ktorá od rána do večera útočila na Dušana Kováčika a dostávala informácie od Záleskej? Ako v tejto kauze môžu vystupovať sudcovia Kliment a ďalší, ktorí rozhodovali o jeho väzbe? Ako je možné, že na súde nevypočuli Klimenta a Hrubalu, ktorí prepustili Kudličku na slobodu? Okolnosti, ktoré vnímame, nás oprávňujú hovoriť o politickom väzňovi a o spiknutí,“ doplnil šéf Smeru-SD.
Šéf Smeru v tejto súvislosti spomenul aj prípad Mateja Zemana a Petra Petrova, podozrivých z účasti na manipulovaní trestných konaní a ovplyvňovania svedkov. Pripomenul, že prokurátor Ondrej Repa mal univerzálnemu svedkovi „podnikateľovi“ Petrovi Petrovovi – prezývaného Tiger – sľúbiť beztrestnosť za celú sériu ťažkých trestných činov, ak bude správne svedčiť.
Zároveň sa verejne opýtal, ako môžu v justícii pracovať ľudia ako sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment, jeho neslávne známy synovec – prokurátor Ondrej Repa, prokurátor Michal Šúrek, sudkyňa špeciálneho súdu Pamela Záleská (blízka kamarátka redaktorky Denníka N Moniky Tódovej), ktorá poslala do väzby dnes už nebohého policajného exprezidenta Milana Lučanského alebo právoplatne odsúdený šéf Špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic, ale aj dvakrát disciplinárne stíhaný prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel.
Predseda strany Smer pripomenul aj ďalšieho dôležitého človeka v tejto mozaike, podozrivého z korupcie a zneužívania právomoci verejného činiteľa, súčasného ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Pripomenul tiež marenie vyšetrovania kauzy manipulovana trestných konaní a ovplyvňovania svedkov súčasným šéfom Polície SR Petrom Kovaříkom.
Práve Policajný prezident mal zmariť zadržanie dvoch obvinených svedkov tým, že bol vydaný pokyn Mikulcom dočasne menovaným (v súčasnosti obvineným) šéfom policajnej inšpekcie Petrom Scholtzom na odstavenie šéfky tímu vyšetrovateľov Diany Santusovej pracujúcej na vyšetrovaní tejto závažnej kauzy, do ktorej sú zapletení vyšetrovatelia z NAKA, jej operatívci, prokurátori aj sudcovia.
V ďalšej stati obvinenia voči vyšetrovateľom NAKA sa píše, ako prišiel agent do kancelárie vyšetrovateľa Ďurku, ktorý sledoval tlačovú konferenciu predsedu Smeru Roberta Fica ku kauze advokáta Martina Ribára. To bol v minulosti práve Ďurkov prípad.
Ústavný súd sa vtedy zaoberal sťažnosťou advokáta Martina Ribára, ktorá sa dotýkala jeho neodôvodnenej väzby trvajúcej 20 mesiacov. Následne rozhodol, že celá doterajšia väzba bola protizákonná a v náleze publikovanom 14. mája 2021 nariadil Najvyššiemu súdu SR okamžite prepustiť z väzby na slobodu advokáta Martina Ribára, ktorému bolo porušené právo na osobnú slobodu a bezpečnosť.
„Závažné to nie je len kvôli obsahu tohto rozhodnutia, ktoré diskvalifikuje Špecializovaný trestný súd a špeciálnu prokuratúru, ale nám dáva obraz, ako dnes funguje polícia, prokuratúra a súdy pri rozhodovaní o väzbe. Toto rozhodnutie poukazuje, čo za ohavnosti sa páchajú na ľuďoch za posledný rok,“ uviedol vtedy Robert Fico na tlačovke.
„P. Ďurka povedal, že tieto vyjadrenia nezostanú nepotrestané, a že on o chvíľu uvidí, to povedal tak cez zuby smerom k R. Ficovi potichu. Následne agent povedal P. Ďurkovi, že je kok.t, pričom P. Ďurka reagoval s tým, že to by sa na neho aj J. Čurilla hneval, keby to zostalo nepotrestané,“ konštatuje uznesenie o obvinení Čurillu a Ďurka.
Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha 14. 9. 2021 upozornil, že bývalý poradca prezidentky Zuzany Čaputovej Peter Kubina robí advokáta vyšetrovateľom NAKA Čurillovi aj Ďurkovi:
Vyzývam prezidentku Čaputovú, aby verejnosti okamžite vysvetlila prepojenie svojej kancelárie s mafiánskou chobotnicou, ktorá rozleptáva policajné zložky.
1. V opačnom prípade je zrelá na odchod z funkcie hlavy štátu, pretože existuje vážne podozrenie, že je nepriamo zapojená do systému narafičených udavačov, ktorého dôsledkom bola aj smrť Milana Lučanského.
2. Pani prezidentka bude musieť vysvetliť, ako je možné, že jej poradca Peter Kubina robí advokáta Čurillovi aj Ďurkovi, oboch vyšetrovateľov NAKA, ktorých zadržala inšpekcia kvôli manipulácii s výpoveďami udavačov.
3. Meno prezidentkinho poradcu sa objavuje aj pri ďalších kauzách, spojených so systémom narafičených udavačov. Zatupoval Borisa Beňu, ktorý falošne obvinil Vladimíra Pčolinského, ex-šéfa SIS, ktorého nedávno prepustili z väzby.
4. Kubina zastupoval aj Bernarda Slobodníka, ktorý sa vďaka svojim krivým obvineniam dostal na slobodu. Slobodník si navymýšľal obvinenia aj proti Milanovi Lučanskému a za to bol obmenený – Lipšicova prokuratúra mu zabezpečila smiešny trest.
5. V prípade Slobodníka aj Beňu ide o bývalých klientov Daniela Lipšica, ktorý je dnes na čele špeciálnej prokuratúry. Peter Kubina ako Lipšicov dlhoročný kamarát a kolega z právnickej kancelárie Dentons prevzal jeho prípady.
6. V kauze systému narafičených udavačov, kvôli ktorému zomrel Milan Lučanský, teda figurujú mená Daniela Lipšica, Petra Kubinu a Zuzany Čaputovej.
7. Ak sa preukáže priame zapojenie týchto osôb do mafiánskych sietí v bezpečnostných zložkách, potom je národná bezpečnosť na Slovensku v najväčšom ohrození od druhej svetovej vojny.
8. Pýtajme sa spolu. Je náhoda, že Lipšicova prokuratúra vedie džihád proti opozícii aj za pomoci vyšetrovateľov, ktorí boli obvinení z manipulácie výpovedí? Aj za pomoci mafiánov, takáčovcov a narafičených udavačov?
9. Je náhoda, že týchto vyšetrovateľov obhajuje práve Lipšicov blízky priateľ? Je náhoda, že tento istý Lipšicov človek pracuje pre Zuzanu Čaputovú?
10. Je náhoda, že tento istý Kubina zohral kľúčovú úlohu pri likvidácii referenda o predčasných voľbách, ktorých sa Lipšic s Matovičom tak veľmi boja?
11. Je náhoda, že meno Kubina sa objavuje pri viacerých kauzách udavačov, ktoré sa postupne ukazujú ako zmanipulované a narafičené?
12. Je náhoda, že udavač Slobodník, ktorého zastupoval Lišpic a potom Kubina, sa dostal vďaka Lipšicovej prokuratúre na slobodu? A že iný kajúcnik Böhm spáchal kvôli pochybeniu vyšetrovateľov samovraždu?
13. A že Milanovi Lučanskému „samovylupli“ oko? A že Makóovej firme vláda za jeho lži a klamstvá dohodila superkšefty? A že na čele špeciálnej prokuratúry stojí politik, ktorý z duše nenávidí súčasnú opozíciu? Rovnako ako prezidentka?
14. Pýtajme sa ďalej. Je náhoda, že liberálne médiá na čele s Denníkom N a Aktualitami dávajú luxusný priestor Lipšicovi, Čaputovej aj Kubinovi a obhajujú ich postoje na spôsob severokórejskej propagandy?
15. Je náhoda, že Lipšic a Čaputová boli spolužiaci na práve? A že Čaputová s Kubinom už v roku 2016 spolupracovali pri útoku na Právnickú fakultu UK v kauze vrátených medailí?
16. A že Čaputová spoločne s Lipšicom v roku 2018 volali po páde vlády Roberta Fica? Kedy začala vznikať chobotnica, ktorá dnes rozleptáva právny štát na Slovensku? Figuruje v tejto chobotnici Lipšic, Kubina aj Čaputová?
Vážená pani prezidentka, kladiem legitímne otázky a očakávam okamžitú odpoveď:
Do akej miery ste zainteresovaná do systému narafičených udavačov? A do akej miery riadi vašu činnosť Daniel Lipšic a Peter Kubina?
Do akej miery ste spoluzodpovedná za smrť Milana Lučanského? A do akej miery maríte spravodlivosť na Slovensku?
Vážená pani Čaputová,
kým tieto otázky nezodpoviete, nemáte ďalej právo zastávať funkciu hlavy štátu.
Vyberte si nejakú novú garderóbu, vyčešte si vlásky, zavolajte svoj fanklub z liberálnych médií a šup na tlačovú konferenciu vysvetľovať.
Možno ste si kvôli pápežovi nevšimli, ale rodí sa tu škandál, aký nemá obdoby. A vaši ľudia v ňom zohrávajú kľúčovú úlohu.
Z výpovede obvineného Milan Sabotu vyplýva, že 16. júla išiel spolu s Čurillom a Ďurkom do Pezinku na Úrad špeciálnej prokuratúry, kde sa stretli s prokurátormi Danielom Lipšicom, Petrom Kyselom a Ondrejom Repom. V tom čase kolovala informácia o tom, že inšpekcia sa chystá zadržať skupinu 14 policajtov z NAKA aj prokurátorov. Policajtom sa nepáčilo ani, že Santusová zhabala v polovici júna spisy z kauzy Očistec.
„Prokurátori povedali, že sa nebudú robiť žiadne protiopatrenia, že to je hlúposť. Pod pojmom protiopatrenia Sabota vysvetlil, že ako vyplývalo z debaty na porade, tak by sa malo začať trestné stíhanie na základe toho, že si pani Diana Santusová žiadala veci na ktoré nemá nárok,” píše sa v obvinení.
„Napriek skutočnosti, že prokurátori povedali, že sa nebudú robiť protiopatrenia, následne Ing. Sabotovi odovzdal JUDr. Lipšic dokument v obálke, povedali, že treba to dať podpísať poverenému riaditeľovi UIS Scholtzovi.” Ten podľa uznesenia nevedel čo tam bolo, ale obálku zaniesol Scholtzovi, ktorý dokumenty podpísal.
Podľa vyšetrovateľa z úradu policajnej inšpekcie Michala Kulicha odposluchy dokazujú, že sa obvinená štvorica dopustila trestného činu. „Postup obvinených príslušníkov NAKA P PZ, kedy títo vykonštruovali skutkové okolnosti a vymysleli korupčnú a inú trestnú činnosť vo vzťahu k príslušníkov Úradu inšpekčnej služby len preto, aby zdiskreditovali a znemožnili ich prácu, ktorú si títo vykonávajú vo vzťahu k podozreniu z trestnej činnosti príslušníkov NAKA P PZ, je v súčasnom demokratickom právnom štáte absolútne neakceptovateľný a neprijateľný,” zdôvodnil Kulich.
„Pričom táto skutočnosť je o to viac zarážajúca, že takto konajú s vedomím riaditeľa Úradu inšpekčnej služby, nadriadeného príslušníkov Úradu inšpekčnej služby, a to dokonca s údajným vedomím samotného ministra ako vyplýva zo zadovážených zvukových záznamov,” doplnil vyšetrovateľ v uznesení.
Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha informoval o podaní podnetu na generálnu prokuratúru – na disciplinárne a trestné konanie proti Danielovi Lipšicovi. Zároveň označil šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry Daniela Lipšica za hlavu mafie, ktorá tu manipuluje s trestnými konaniami:
1. Lipšic v týchto dvoch dňoch povymetal všetky svoje spriaznené liberálne médiá, kde vyurážal krajskú prokuratúru, generálnu prokuratúru, dokonca aj tajnú službu.
2. Všetci sú vraj mafiáni, len on je lietadlo. Dokonca si kopol aj do sudcu, ktorý poslal Čurillu do väzby – zvláštne, že mu tento sudca nevadil, keď ho súdil za zabitie človeka.
3. Mohol ho za zrazenie na priechode poslať natvrdo do basy, však po tom Lipšic vždy túžil, kým sa to netýkalo jeho. Tento istý sudca mu ale daroval slobodu – vtedy po ňom Lipšic nevrieskal. Teraz odrazu áno.
4. Viete, ako sa povie farizej na šesť? L-i-p-š-i-c… Keď poslali do väzby do Prešova Milana Lučanského, Lipšic si spokojne oblizoval svoje obrie gamby. Keď tam generálovi „samovylupli oko“, držal ústa.
5. Ale teraz, keď sa jedná o jeho vlastných kumpánov z NAKA, tak je vraj Prešov najstrašnejšia väznica. Odrazu. Hovorím, farizej na šesť…
5. Keby na Slovensku fungovali normálne médiá, tak by ho tam moderátor griloval ako malého chlapca. Kričal by po ňom, čo si to dovoľuje obviňovať bez dôkazov. Spochybňovať kolegov prokurátorov. Robiť nenávistnú politiku…
6. Ale Hanzelová tam naňho zaľúbene vykúkala spod náhubku ako také trdielko s bakalárskym titulom. A Závodský dnes na Exprese – to bol výkon hodný severokórejského pioniera. Už tomu chýbala len pusa.
7. Na každú sprostosť, čo Lipšic vypľul, Závodský len hlesol – „šialené“, „neuveriteľné“, „ach“, „šialeno-neuveriteľné“. A tak. Žiadna konfrontácia. Iba súhlasné citoslovcia. Už som len čakal, či ho tam dnes Závodský nepožiada o ruku.
8. Ale takto to funguje. Majú svojich novinárov, ktorí im umožňujú prachsprostú propagandu. Tódová, Hanzelová, Závodský. A ďalší. Však si len zoberte – dlhoročný novinár Aktualít Bariak sa dnes stal poradcom Matoviča.
9. Roky šíril bohapustú nenávisť proti Robertovi Ficovi. A dnes sa ukázalo, koľko má v sebe chlapec „objektivity“. Ide robiť poskoka k Matovičovi, miestnemu psychopatovi. Capo di tutti capi.
10. Sú prepojení ako jedna veľká chobotnica. Aktuality vyslali svojho žoldniera k Matovičovi – vzájomne sa potrebujú. Lipšic má svoju Tódovú, Matovič Bariaka. A tak ďalej. Liberálna mafia.
11. Majú ľudí v médiách, majú ľudí na súdoch. Pamela Záleská sa už nevie dočkať, ako odsúdi Dušana Kováčika v monstrprocese, ktorý postavili na výpovediach nastrčených mafiánskych kajúcnikoch. V porovnaní s týmito bol Stalin iba veselý strýko Joe.
12. Boris Kollár tomu hovorí „čurillovská mafia“. Preliezli prokuratúrou, políciou, politikou aj súdmi. Zohnali si mafiánov, ktorí im podpisujú krivé výpovede. A na základe toho zabili Milana Lučanského a zbavili sa každého, kto im stál v ceste. Vrátane Dušana Kováčika.
13. Karma bude strašná. Za toto im hrozí doživotie. A Lipšic to vie. Preto kope okolo seba. Ako zdochýňajúci kôň. K Čurillovi poslal svojho Kubinu, aby ho strážil. Aby nezačal spievať. Toho sa bojí najviac.
14. Lebo mafia nie je „čurillovská“. Čurilla nie je žiadna hlava, ten je maximálne koleno alebo päta. Hlavou je Lipšic. A vie to každý. Táto mafia je „lipšicovská“. A patria do nej aj vybrané médiá, ktoré takisto stihne spravodlivý trest.
15. Ich čas sa kráti. Hrajú vabank. Všetko si ich to dostihne. Dajú trinásť, dostanú dvadsaťšesť. Dajú Prešov, dostanú Prešov. Karma je zdarma, Daniel. Karma je zdarma.
16. Generálna prokuratúra má možnosť ukázať, že jej ide o spravodlivosť. Maroš Žilinka na rozdiel od Lipšica nie je politik, neslúžil Pente a nezabil človeka. Je to človek, ktorý stráži zákon.
17. Je najvyšší čas konať, pán generálny prokurátor. Snáď môj podnet pomôže. Nenechajte sa od Lipšica urážať, nenechajte sa urážať od mafiánov a gaunerov.
18. Lipšic patrí do basy. Aj celá jeho mafia, vrátane Mikulca a Matoviča. Všetci to vieme. Skôr či neskôr – spravodlivosť zvíťazí.
Zdroj: tvnoviny.sk / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…