Človek žije v dutine elektromagnetického volumetrického rezonátora Zem-ionosféra, v ktorej existujú stojaté vlny (Schumannova rezonancia). Hlavná frekvencia Schumannovej rezonancie je určená obvodom Zeme, rýchlosťou jej rotácie okolo Slnka a jej osi a množstvom ďalších parametrov.
Po početných štúdiách a dvojitých kontrolách bola stanovená základná frekvencia – 7,83 Hz a harmonické – 14,1 Hz, 20,3 Hz, 26,4 Hz, 32,4 Hz, 39…, 43,2 Hz Schumannovej rezonancie.
Predpokladá sa, že Schumannove vlny sa pohybujú rýchlosťou svetla, obiehajú Zem 8-krát za sekundu a majú dĺžku 38 000 km.
V dôsledku mnohých experimentov sa zistilo, že Schumannove vlny ovplyvňujú bioprúdy ľudského mozgu, ktorý riadi dýchanie, krvný obeh, trávenie, vnútornú sekréciu a ďalšie procesy. V roku 1952 nemecký fyzik W. Schumann objavil, že vlna Schumanna s frekvenciami 7,8; 14,1; 20,3 a 24,6 Hz sa prakticky zhodujú (rezonujú) s frekvenciami alfa a beta rytmov mozgu. Sú životne dôležité pre synchronizáciu biologických rytmov. Nemecký lekár G. Koenig v roku 1979 potvrdil, že hlavná frekvencia Schumannovej rezonancie rezonuje s hraničnou frekvenciou theta a alfa rytmov (elektrických kmitov) mozgu – 7,83 Hz a druhá frekvencia je z harmonickej Schumannovej rezonancie. (14,1 Hz) – s hraničnou frekvenciou alfa a beta rytmov (elektrických kmitov) mozgu. Tieto hodnoty boli neskôr potvrdené mnohými štúdiami. Jedným z vedcov, ktorí sa venovali štúdiu Schumannovej rezonancie a jej úlohe v prírode, bol W. Ludwig.
Theta rytmy (4 – 7 hertzov) zodpovedajú stavu ľahkého spánku alebo hlbokej meditácie. Sú spojené s aktívnym stavom hipokampu, orgánu pamäti. Theta rytmy zodpovedajú vysokej úrovni prieniku do podvedomia, pri ktorom dochádza k oslobodeniu od potláčaných emócií a mentálnych blokov.
Alfa rytmy (7 – 14 Hz) zodpovedajú stavu tela medzi spánkom a bdením alebo plytkou meditáciou. Toto sú najprirodzenejšie a najproduktívnejšie rytmy ľudského mozgu. Posilňovanie alfa rytmov vedie k uvoľneniu, pozitívnym emóciám, pocitu pohodlia, harmónie a stavu rozšíreného vedomia so schopnosťou abstraktného myslenia. Kreatívni ľudia nazývajú tento stav inšpiráciou; väčšina vedeckých objavov bola vykonaná, keď mozog pracoval v alfa rytme. Alfa vlny sa tiež používajú v rôznych „vysokorýchlostných“ metódach výučby zvuku a videa, napríklad cudzích jazykov.
Beta rytmy (14 – 30 Hz) zodpovedajú stavu aktívneho bdelosti, kedy musíte veľa a aktívne premýšľať. Prispievajú k veľkému uvoľňovaniu stresových hormónov; Beta vlny ľudského mozgu sú zodpovedné za vedomú činnosť.
Gama rytmy (30 Hz a viac) sú zodpovedné za inšpiráciu a kreativitu a podľa nositeľa Nobelovej ceny Francisa Cricka a niektorých ďalších vedcov idú bok po boku s pojmami „hypervedomie“ a „hyperrealita“.
Frekvencia vibrácií ľudského mozgu, blízka 43 Hz, podľa špecialistov východnej medicíny vedie k osvieteniu a jasnovidným schopnostiam.
V USA (NASA) a Nemecku (M. Planck Institute) sa uskutočnili dlhodobé experimenty, v dôsledku ktorých sa potvrdilo, že Schumannove vlny sú nevyhnutné pre normálnu existenciu všetkých živých bytostí na Zemi.
Pod vplyvom frekvencie 8 Hz (7,83 Hz?) spôsobuje epifýza synchrónnu prácu ľavej a pravej hemisféry, ktorá až v tomto stave začne riadiť produkciu mužských a ženských hormónov. Pri nedostatku tejto frekvencie pracuje prevažne pravá hemisféra, čo vedie k duševným chorobám, depresiám, homosexualite atď. Pod vplyvom frekvencie 8 Hz (7,83 Hz?) produkuje epifýza hormón melatonín, bez ktorého sa u človeka môže vyvinúť rakovina.
V roku 1995 dvaja americkí lekári, U. Piepaoli a U. Regelson, vydali knihu „The Melatonin Miracle“. Uskutočnili sériu experimentov na myšiach, ktorých výsledky ukázali, že „denná dávka melatonínu zastaví, ak nie zvráti, proces starnutia u myší a ľudí“. Uviedli tiež, že melatonín zlepšuje sexuálne funkcie, aj keď existujú aj iné názory na túto záležitosť.
Melatonín je hlavný hormón epifýzy, regulátor cirkadiánnych rytmov. Zvyšuje účinnosť imunitného systému a spomaľuje proces starnutia. S pribúdajúcim vekom klesá výkonnosť žľazy epifýza, ktorá produkuje melatonín a prirodzené maximálne denné hodnoty melatonínu výrazne klesajú (vo veku 60 rokov je maximálna hodnota o polovicu nižšia ako vo veku 20 rokov). Melatonín je teda „spúšťačom“ starnutia – zníženie „hojdania“ melatonínového kyvadla vedie k výraznému zhoršeniu antioxidačnej a imunitnej obrany organizmu.
Schumannove rezonančné frekvencie tiež korelujú s vibračnými frekvenciami 7 energetických centier (čaker) tela. Koreňová čakra Muladhara vibruje na frekvencii 7,83 Hz. Siedma, najvyššia čakra, Sahasrara, vibruje na frekvencii 43,2 Hz. Súbor vibrácií medzi 7,83 a 43,2 Hz zodpovedá zvuku „óm“, ktorý sa bežne používa v meditáciách a tibetských liečebných praktikách.
Schumannove vlny tak majú významný vplyv na ľudský organizmus a ostatné živé bytosti (živočíchy a rastliny), ktoré prijímajú elektromagnetickú energiu zo Zeme a vďaka nej sa môžu samoliečiť. Keď sa frekvencia mozgu presne zhoduje s frekvenciou Schumannovej rezonancie, človek dostáva množstvo ďalších schopností – jasnovidectvo, telekinézu atď.
Atmosféra Zeme je dnes naplnená množstvom elektromagnetických a zvukových vĺn rôznych frekvencií, ktoré sa predtým v prírode nevyskytovali (žiarenie z motorov áut, elektrického vedenia, vysielačov televízneho a rádiového signálu, veží mobilných telefónov atď.). Tento človekom vytvorený „hluk“ značne tlmí a skresľuje prirodzené elektromagnetické pozadie, ktoré existuje v zemskej atmosfére po mnoho tisícročí. V skutočnosti sa v rámci hraníc moderného mesta výskum Schumannovej rezonancie stal nemožným. Preto ju V. Ludwig študoval na otvorenom mori a potom v podzemných baniach.
V dôsledku silného „hluku“ spôsobeného človekom je nedostatok vplyvu Schumannových vĺn na ľudské telo (ako aj na organizmy zvierat a rastlín) a narušenie (nerovnováha) čakier a vyladených orgánov už od narodenia. Existuje nesúlad medzi všetkými funkčnými systémami tela, ktoré by vo svojom prirodzenom prostredí mali fungovať striktne autonómne. Rozvíjajú sa duševné choroby, depresie, onkológia a mnohé ďalšie choroby. Z tohto dôvodu NASA používa generátory vĺn Schumann na zabezpečenie normálneho fungovania svojho personálu.
Okrem toho podľa informácií zverejnených na webovej stránke http://sibved.livejournal.com zariadenia HARP (Aljaška, USA), EISCAT (Tromso, Nórsko), SPEAR (Longyearbyen, Nórsko) sú zariadenia na zmenu frekvencií Schumannovej rezonancii…
Na odstránenie nedostatku vplyvu Schumannových vĺn na ľudský organizmus a narušenie (nerovnováhu) čakier a na ne naladených orgánov od narodenia sa dlhodobo používa zvuková terapia, ktorá je založená na harmonizácii energie (vyrovnanie) tela prostredníctvom vplyvu zvuku určitej frekvencie naň. Jej pôvod sa stráca v indických a čínskych pojednaniach z 2. tisícročia pred Kristom a v pytagorejskej doktríne hudby sfér.
Použitie zvuku na liečbu nedostatku elektromagnetických vĺn sa vysvetľuje spojením nízkofrekvenčných elektromagnetických vĺn s infrazvukovými vlnami, ktoré tvoria infrazvukovú mapu oblasti. Tento vzťah je spôsobený neustálou prítomnosťou nabitých častíc – iónov – v atmosfére (ionosfére) Zeme. Ionizovaný vzduch interaguje s elektromagnetickými vlnami. Ióny vibrujú na Schumannových rezonančných frekvenciách a vytvárajú infrazvukové vlny. Infrazvuk voľne preniká akýmikoľvek biologickými objektmi a má na ne približne rovnaký účinok ako Schumannove vlny.
Nedávno ornitológovia dokázali, že sťahovavé vtáky sa navigujú pomocou infrazvukovej mapy oblasti. Mnohé zvieratá cítia zmeny v infrazvukových poliach, zmeny, ktoré predznamenávajú prírodné katastrofy. Spojenie medzi nízkymi elektromagnetickými a zvukovými vlnami má globálny charakter.
Umelo vytvorené nízkofrekvenčné zvukové vlny dokážu obnoviť správne rytmy fungovania biologických organizmov, na ktoré si počas tisícročí evolúcie zvykli, čím kompenzujú nerovnováhu vznikajúcu v dôsledku rôznych umelých „hlukov“.
Zvuky a podzvukové vibrácie sú vytvárané rôznymi zdrojmi, vrátane plochých zvonov (beatrov), ktoré umožňujú reprodukovať základnú frekvenciu a harmonické Schumannovej rezonancie.
Pri použití vibrácií zodpovedajúcich Schumannovým vlnám a alfa rytmom mozgu sa v priebehu 1 minúty zlepší prekrvenie mozgu o 70 %, regeneračné procesy v tele sa zrýchlia 8 – 10 krát a dôjde k harmonickému prerozdeleniu energie, z ktorých začne voľne cirkulovať po tele. Vo východných praktikách sa to nazýva „otvorenie čakier“.
Podľa výskumu amerického lekára B. Browna aktivujú alfa rytmy liečebné procesy desaťkrát intenzívnejšie ako beta rytmy.
Okrem Schumannových rezonančných frekvencií sú v praxi zvukovej terapie široko používané aj frekvencie 110 Hz a 432 Hz (rovnaký alfa rytmus, len v inej oktáve). Podľa výsledkov výskumníkov z Kalifornskej univerzity pod vedením profesora Dr. R.Jahna a Stredomorského inštitútu starovekých civilizácií pod vedením L. Enneixa je pri frekvencii 110 Hz centrum reči vypnuté, činnosť ľavej hemisféry je výrazne znížená a aktivita pravej hemisféry sa naopak výrazne zvyšuje. Pravý lalok sa spája s empatiou (schopnosť rozpoznávať myšlienky a pocity druhých), intuíciou, nápaditým myslením, schopnosťou porozumieť symbolom, čítať medzi riadkami, riskovať a filozoficky myslieť. Zvyčajne sa zapína v prípadoch, keď je potrebné vyriešiť nový problém (ľavá hemisféra je aktívna, keď je potrebné zapojiť sa do intelektuálnych výpočtov). Vedci neskôr tiež zistili, že vystavenie frekvencii 110 Hz stimuluje prirodzenú produkciu beta-endorfínov, čo následne stimuluje produkciu ľudského rastového hormónu, ktorý má na naše telo omladzujúci a liečivý účinok.
Podľa výpočtov energeticko-informačnej interakcie poznámok o živých organizmoch od V.L. Jaškardina v práci „Vlnová energia a informácie“, odsek 4.2 (http://softelectro.ru), je poznámka A (110 Hz) spojená s maximálnym rastom vo vývoji štruktúry života.
Beta-endorfín je jeden z hormónov mediálnej hypofýzy, produkovaný melanotropnými bunkami hypofýzy z proopiomelanokortínu. Rovnako ako melatonín, zvyšuje účinnosť imunitného systému a spomaľuje proces starnutia, hoci tieto vlastnosti boli preskúmané menej dobre ako melatonín.
Frekvencia 432 Hz (nota „A“ komorného tónu, ktorú používal skladateľ Verdi D. v prirodzenej hudobnej škále) má tiež silný blahodarný vplyv na ľudský organizmus, najmä na srdce; bunky, ktoré tvoria naše telo, začnú vibrovať v harmónii s okolitým svetom; preto sa to nazýva liečebná frekvencia. Najjednoduchšie hudobné nástroje primitívnych kmeňov boli ladené na 432 Hz. To znamená, že frekvencie 110 a 432 Hz tiež maximálne aktivujú biologické procesy spojené s reštrukturalizáciou a obnovou organizmu.
Geologický a archeologický výskum v Ruskej federácii, Turecku, Izraeli, Bulharsku, Španielsku, Jordánsku a na Srí Lanke a prehľad literatúry a fotografií zo Sýrie, Malty, Talianska, Francúzska, Portugalska, Peru, Bolívie, Indie, Číny, Japonska a i. krajín nám umožnilo určiť najstaršie podzemno-zemno-podvodné (alebo skalno-podzemné) megalitické komplexy. Nachádzajú sa takmer na všetkých kontinentoch a na dne oceánov a morí a sú reprezentované rôznymi skalnými a podzemnými mestami a stavbami, ruinami miest z veľkých kamenných blokov a jednotlivými megalitickými stavbami.
Obzvlášť rozšírené sú podzemné stavby, ktoré sa nachádzajú pod povrchom rozsiahlych území stredného Turecka, Sýrie, Izraela, Malty, Talianska, Španielska a ďalších krajín. Podľa literárnych údajov existujú podzemné mestá na Ukrajine a v Rusku – medzi Dnepropetrovským a Azovským morom, na Kryme, na Kaukaze, Urale, v regióne Samara, južnej a juhovýchodnej Ázii (Čína, India, Afganistan a ďalšie krajiny), Južná a Severná Amerika (Peru, Bolívia, Ekvádor, USA a ďalšie krajiny), Afrika (Egypt). V Južnej Amerike sa nachádza celá podzemná krajina, siahajúca od Venezuely a Kolumbie po Argentínu a Čile, ktorá je v indiánskych legendách popisovaná ako podzemné mesto Tulan alebo Chimostoc.
Naša štúdia skalných a podzemných miest a štruktúr umožnila zistiť, že niektoré z nich boli postavené v strednom a neskorom miocéne pred 15,9 – 5,3 miliónmi rokov; ďalšie boli postavené (často na ruinách neogénnych skalných a podzemných miest) na rozhraní pleistocén-holocén (asi pred 11 700 rokmi), s najväčšou pravdepodobnosťou na samom začiatku holocénu. Neogénne podzemné obydlia nesú stopy ťažkej deštrukcie, prenikania vody do nich a ich blízke plochy sú pokryté hrubými kôrami sadzí, čo naznačuje požiare, ktoré zúrili na Zemi. To znamená, že všetci prežili strašnú katastrofu a možno dokonca viac ako jednu.
Dôsledky katastrof, ktoré rekonštruujeme na základe geologických údajov a legiend rôznych národov (zemetrasenia, požiare, povodne, dlhé obdobia tmy a chladu, mokrade po katastrofách), ako aj blízky vek neogénnych horninovo-podzemných štruktúr, aj skamenených, skúmané počas expedícií jamy, studne, hroby a koľaje od kolies áut alebo povozov, ktoré boli vykopané a ponechané vo veľkom množstve v ešte nevyschnutej pôde a skamenené na druhej strane naznačujú, že neogénne podzemné mestá a štruktúry boli použité (pravdepodobne viac ako raz), keď bolo nemožné žiť na povrchu Zeme.
Zdá sa, že preživšie ruiny skalných miest a megalitických miest a stavby z obrovských kamenných blokov predstavujú pozostatky predpotopných osád. Vekom sú blízke neogénnym podzemným štruktúram.
Mnohé (ak nie väčšina) samostatne stojacich megalitických stavieb – menhiry, seidy, kromlechy, dolmeny, tumuli a pod., ako aj podzemné a kupolové hrobky, pyramídy, kamenné sarkofágy a pod., boli s najväčšou pravdepodobnosťou postavené na samom začiatku r. holocénu, bezprostredne po katastrofe, ktorá sa stala pred 11 700 +- 99 rokmi.
Naša štúdia podzemných štruktúr v Izraeli, Turecku, Bulharsku a Španielsku a fotografie podzemných štruktúr v iných regiónoch naznačujú rozšírený výskyt kupolovitých štruktúr medzi nimi (zvonové jaskyne a kupoly podzemných chrámov).
Mnohé z nich majú do stien vytesané pyramídové alebo obdĺžnikové bunky, hore okrúhle otvory a dole menhiry. Podobné pyramídové a pravouhlé výklenky (tzv. kolumbáriá) sa nachádzajú v podzemných štruktúrach pravouhlých, lineárnych a krížových tvarov a skalných výklenkoch. Zvonové jaskyne a klenuté podzemné chrámy majú výbornú akustiku a konajú sa v nich opery (jaskyňa zvonov Bet Gavrin v Izraeli). Zároveň sú na ich povrchu vytesané skalné komplexy s lichobežníkovými priehlbinami (Hluché kamene v Bulharsku), ktoré tlmia zvuk.
Tieto a ďalšie konštrukčné znaky podzemných stavieb nám umožnili vysloviť hypotézu, že zvonové jaskyne, kupolové podzemné chrámy, kupolové hrobky a pravdepodobne aj podzemné stavby iných tvarov boli rezonátormi elektromagnetických alebo akustických vĺn, ktoré sú sa navzájom zásadne nelíšia a rovnako ovplyvňujú ľudí, zvieratá a rastliny.
Naše výpočty rezonančných frekvencií týchto podzemných štruktúr nám umožňujú veriť, že to boli rezonátory buď Schumannových vĺn a im blízkych infrazvukových vĺn, ktoré existovali posledných 11 700 rokov, alebo pred Shumannovými rezonančnými osciláciami, ktoré určovali elektromagnetickú aktivitu Systém Zem-ionosféra pred globálnou katastrofou na prelome pleistocénu a holocénu (pred 11 700 +- 99 rokmi).
Podľa hypotézy V. Jaškardina boli ďalšími rezonátormi Schumannových vĺn a podobných infrazvukových vĺn alebo pred Schumannových rezonančných kmitov podzemné pyramídy (Brú na Bóinne, Newgrange, Lough Crewe atď. v Írsku a Británii), umiestnené v podzemných „hrobkách ” a kamenné sarkofágy a kúpele vytesané v skalných komplexoch (Bol. Yazilikaya v strednom Turecku, Tatul v Bulharsku, Castro Ulaka v Španielsku, Mihintale na Srí Lanke atď.), ako aj rôzne nadzemné megalitické stavby – pyramídy, mohyly, dolmeny, mastaby, nuraghi, seidy, menhiry, kromlechy atď.
Výskum L. Enneixa zo Stredomorského inštitútu starovekých civilizácií (USA) a R. Jahna z Princetonskej univerzity (USA) ukázal, že podzemné kupolovité chrámy na Malte (Hypogeum), podzemné pyramídy v Írsku, Veľkej Británii (Newgrange, Wayland Smithy) a pyramídy v Mexiku (Kukulkánov chrám v Chichen Itzá) – kamenné klenby, steny s výklenkami a stupňovité stropy chrámov a pyramíd – rezonujú s frekvenciou 110 – 111 Hz (Hypogeum), 95 – 120 Hz a 110 Hz. Zároveň sú tvary interiérov chrámov veľmi odlišné: niektoré sú postavené vo forme kríža, niektoré vo forme päťuholníka, niektoré vo forme okvetného lístka.
Tieto geometrické tvary možno považovať za superpozíciu jemnej informačnej štruktúry na vlnovej energii nosnej frekvencie 110 Hz, na ktorú sú tieto kupolové štruktúry naladené. Berúc do úvahy skutočnosť, že frekvencia tónu PL je schopná aktivovať biologické procesy reštrukturalizácie tela, máme právo očakávať, že každý geometrický model štruktúry hral špeciálne určenú úlohu pri obnove alebo transformácii ľudí.
Podľa hypotézy V. Jaškardina umelé generátory infrazvukových vĺn blízkych Schumannovým vlnám, ako aj infrazvukových vĺn blízkych pred schumanskym rezonančným frekvenciám, ktoré určovali elektromagnetickú aktivitu systému Zem-ionosféra pred globálnou katastrofou na prelome r. pleistocén a holocén (pred 11 700 +- 99 rokmi), boli pyramídy.
Pyramídy možno považovať za komplex vysokovýkonných generátorov infrazvukovej energie. Tento komplex zahŕňal pyramídový generátor infrazvuku, zvukové kanály (vlnovody), vysokokvalitné rezonátory a hydroakustické antény.
Veľkoplošné stavby pyramíd (v Egypte, Číne, Mexiku, USA, Bosne a pod.) a využitie, ako aj výstavba väčšiny ďalších podzemných a nadzemných megalitických stavieb – rezonátorov Schumannových vĺn a infrazvukových vĺn blízkych nimi a/alebo pred Schumannovými rezonančnými frekvenciami, ktoré určovali elektromagnetickú aktivitu systému Zem-ionosféra pred globálnou katastrofou na rozhraní pleistocénu a holocénu, sa podľa nášho posledného výskumu v rámci grantu, uskutočnilo bezprostredne po katastrofe v r. hranica pleistocénu a holocénu s cieľom zachrániť ľudí, ktorí katastrofu prežili. Väčšina z nich sa najskôr ukrývala v podzemných úkrytoch a po stáročiach či tisícročiach začali vychádzať na povrch.
Zmeny polohy zemskej osi (posun o 15 – 17 stupňov), charakter orbitálneho pohybu (dĺžka roka sa predĺžila o 75 dní), rýchlosť rotácie a oscilácie zemskej osi (precesia, nutácia) ktorá nastala po katastrofe, viedla k reštrukturalizácii vlastných rezonančných elektromagnetických kmitov a zmene frekvencií Schumannových stojatých vĺn, ktoré sa už nezhodujú s frekvenciami vibrácií mozgu, čakier a iných orgánov ľudí a zvierat, ktorí žili pred r. katastrofy.
To viedlo k potrebe vybudovať umelé žiariče a rezonátory starých (pred schumanovských) elektromagnetických a akustických vĺn im podobných v činnosti.
Podľa výpočtov V. Jaškardina by Cheopsova pyramída mohla generovať široký rozsah infrazvukových frekvencií od 8…16 Hz, prenášaných na hlavnej nosnej frekvencii 12,25 Hz. V skutočnosti boli pyramídy na náhornej plošine v Gíze prototypom modernej hudobnej notácie fungujúcej na infrazvukovej oktáve frekvencií. To im umožnilo mať priamy energetický vplyv na biologický život.
Dolmeny boli postavené na 2 rezonančných frekvenciách v rozsahu 50 – 200 Hz, po pridaní vznikli binaunárne frekvencie v rozsahoch Schumannových vĺn alebo pred Schumannových rezonančných kmitov.
Na Zemi teda rozšírené podzemné a megalitické stavby, ktorých výstavba prebiehala minimálne od stredného miocénu (pred 15 miliónmi rokov) do začiatku holocénu (pred 11 700 rokmi), boli s najväčšou pravdepodobnosťou zdrojmi a rezonátormi pred schumanové elektromagnetické vlny vytvorené Zemou a blízko nich infrazvukové vlny. Boli postavené tak, aby pokryli počet ľudí, ktorí sa v nich ukrývali pri katastrofách (podzemné úkryty) a žijúcich v ich blízkosti po katastrofách (samostatne stojace megalitické stavby) pred schumanových elektromagnetických rezonančných frekvencií, ktoré sa takmer okamžite zmenili po globálnych katastrofách, kým reštrukturalizácia ľudského organizmu a zvierat trvala storočia alebo dokonca tisícročia.
Existuje jasný vzťah medzi pyramídovými komplexmi a inými megalitickými stavbami (mastaby, dolmeny, seidy, mohyly, kupolovité hrobky atď.), ktoré sa nachádzajú po celom svete.
Pomer veľkostí kupolových hrobiek, tumúl, dolmenov, mastab, podzemných zvonových jaskýň a klenieb umožňuje hovoriť o mnohosti (mierke) týchto stavieb k umelým infrazvukovým poliam vytvoreným pyramídovými komplexmi.
Všetky tieto štruktúry obsahujú konštrukčné prvky na nastavenie rezonančnej frekvencie. V pyramídach sú to nastaviteľné akustické kanály pozitívnej spätnej väzby, pohyblivé ventily a výklenky s kremenným pieskom. V dolmenoch je to dlhá kamenná tyč vložená do nastavovacieho otvoru. V kupolových hroboch sú to regulačné studne. Na úpravu rezonancií je tiež bežné používať nerovnú (kockovanú) podlahu a rezonátorové drážky na stenách a stropoch komôr.
Podzemné a nadzemné megalitické stavby postavené v čase, keď sa menila frekvencia Schumannových rezonančných vĺn na Zemi, sa teda dajú naladiť na Schumannove rezonančné frekvencie, ktoré existujú dnes. Vďaka tomu je možné ich použiť ako zosilňovače správneho prirodzeného rytmu vytváraného elektromagnetickými a infrazvukovými poľami vďaka ich vlastným správne naladeným, rezonančným vlastnostiam. To znamená, že aj dnes môžu fungovať ako rezonančné zosilňovače.
Toto je obzvlášť dôležité a aktuálne v našej dobe, keď prírodný zdroj Schumannových rezonančných vĺn môže (môže byť) značne poškodený „elektromagnetickým smogom“, prachom a dymom v atmosfére počas požiarov a „jadrovej zimy“ a z používania geofyzikálnych a klimatických zbraní (napríklad HARP)…
Alexander Koltypin
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…
Incident sa odohral počas amerických náletov, ktorých cieľom sú húsíjskí povstalci v Jemene. Zostrelenie dvoch…