V prípade demisie predsedu vlády Igora Matoviča je minister financií Eduard Heger pripravený prevziať kreslo premiéra, čo potvrdili aj viaceré zdroje z hnutia OĽaNO. Jeho dobré stránky ako je komunikácia s verejnosťou však môže zatieniť náboženský fanatizmus, píše Plus jeden deň.
Jeho meno sa skloňuje čoraz častejšie. Súčasný minister financií a dočasný minister zdravotníctva Eduard Heger je možným nástupcom premiéra Igora Matoviča. „Všetci to automaticky (v OĽaNO, pozn. red.) berieme tak, že to bude Eduard Heger, a nikto to nespochybnil,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď pre TV Markíza.
Viacerí politológovia uznávajú jeho silnú stránku, ktorou je komunikácia s verejnosťou. „Komunikuje uvážlivým, zmierlivým a veľmi odvážnym spôsobom. Vystupuje až v kontraste so spôsobom komunikácie Igora Matoviča,“ poukázal politológ Tomáš Koziak. To však nemusí znamenať, že to tak ostane navždy. „Môže to byť len dočasný stav, keď komunikuje z pozície nádejného predsedu vlády a má nasadené ružové okuliare,“ zdôrazňuje politológ Miroslav Řádek.
Podľa nich však problém nastáva vo chvíli, keď si začneme všímať Hegerove fanatické náboženstvo. Minister financií dokonca pravidelne zverejňoval na sociálnych sieťach videá o viere. „Práve takýmto prichádzaním do svetla a otváraním sa pre Boha má potom priestor Duch svätý, aby prichádzal do nás ako do chrámu a mohol nás inšpirovať skrze myšlienky, ktoré nám bude vnukovať,“ uviedol Heger v jednom zo svojich vlogov so silno veriacou tematikou.
Heger je tiež známy kazateľ v prebudeneckých náboženských kresťanských spoločenstvách, kde sa pestuje náboženský fanatizmus. Hovorí o svojej filozofii, ako treba telepaticky komunikovať s Duchom Svätým a získavať od neho rady. „Jeho viera môže byť pre časť ľudí problém, no v zásade nie je. Na základe nej môžeme napríklad predvídať, ako sa bude správať alebo odhadnúť jeho princípy,“ zdôrazňuje Koziak.
Podľa odborníkov môže byť okrem Hegerovej fanatickej viery jeho slabou stránkou aj prílišná podriadenosť súčasnému premiérovi Igorovi Matovičovi. „Je otázne, či nechá Hegera fungovať bez tlakov a snahy ovplyvňovať ho. Ak takéto tlaky prídu, je otázne, či dokáže vystupovať ako autonómny premiér,“ netajil svoje obavy Koziak. “Skôr alebo neskôr by mohol medzi nimi vzniknúť konflikt,“ zakončil Řádek.
zdroj: hlavný denník
Všetky vojny ľudstva boli v konečnom dôsledku o podrobovaní si iných národov, teritórií a globálnych…
Vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra, šéf Zboru poradcov predsedu vlády SR, europoslanec Erik Kaliňák…
Šéfka holandského ministerstva zdravotníctva Fleur Agema označila pandémiu koronavírusu za vojenskú operáciu NATO s tým, že ju…
Briti presvedčili Zalužného, aby uskutočnil operáciu v Krynkách tým, že na ňu pripravil niekoľko brigád…
Najvýkonnejšie severokórejské delá na tankovom podvozku môžu smerovať na cvičenie severokórejských vojsk v západných oblastiach…
Dnes sa Vladimír Putin “cíti vo veľmi, veľmi silnej pozícii”. Pre denník Neue Zürcher Zeitung…