Americké bezpilotné lietadlo nútené dole v Čiernom mori zhromažďovalo spravodajské informácie pre ukrajinské sily. Informuje o tom bývalý zbrojný inšpektor OSN Scott Ritter.
V „2-minútovej téme“ zverejnenej na Twitteri bývalý zbrojný inšpektor OSN Scott Ritter uviedol, že americký bezpilotný stroj MQ-9, ktorý bol 14. marca zatlačený dole do Čierneho mora, neprechádzal nevinne medzinárodným vzdušným priestorom, keď ho zachytili dvaja ruskí stíhačky Su-27.
Bolo to skôr na misii na zhromažďovanie spravodajských informácií na Kryme s cieľom zhromaždiť elektronické spravodajské informácie o ruskej protivzdušnej obrane, komunikáciách a iných zaujímavých aktivitách.
Incident je prvým prípadom, kedy sa ruské a americké vojenské lietadlá dostali do priameho fyzického kontaktu, odkedy Rusko pred vyše rokom spustilo inváziu na Ukrajinu , a pravdepodobne zvýši napätie medzi oboma krajinami, pričom USA označili ruské činy za „neohľaduplné, environmentálne. neslušné a neprofesionálne.“
Ritter povedal, že bolo jasné, že americký bezpilotný stroj zbieral informácie, pretože pod jeho krídlom bol umiestnený modul signálneho spravodajstva.
https://www.youtube.com/embed/sc1aOFmb3AITechnológia Agile Condor™ je schopná lietať na diaľkovo riadených lietadlách v puzdre a umožňuje vysokovýkonné vstavané výpočtové systémy na palube, ktoré získavajú použiteľnú inteligenciu v reálnom čase. [Zdroj: youtube.com ]
To, že americké bezpilotné lietadlo zbieralo spravodajské informácie, nebolo samo osebe až také veľké, ako to bežne robia takzvané „veľmoci“, ale tento prípad je iný, pretože USA zdieľajú spravodajské informácie, ktoré zhromažďuje, s Ukrajinou, „ktorá tieto informácie používa. zacieliť na Rusko“.
To znamená, že informácie používané na útoky na ciele, „kde sú ruskí vojaci zabití alebo zranení a ruské vybavenie je zničené alebo poškodené“.
„To robí zo Spojených štátov aktívnych účastníkov konfliktu a dron MQ-9 Reaper stráca všetku ochranu,“ pokračoval Ritter. „Rusko teda dalo operátorom dronu MQ-9 Reaper každú šancu stiahnuť sa – 19-krát ruské stíhačky preleteli okolo dronu a snažili sa presvedčiť operátorov, aby opustili oblasť.
Keď to nefungovalo, použili taktiku z čias studenej vojny, vyliali palivo na kostru lietadla, aby narušili jeho prevádzku a ak to bolo potrebné, ako to bolo v tomto prípade, zložili ho.
„Bola to nešťastná udalosť. Spojené štáty to stálo lietadlo 32 miliónov dolárov. Ale nemôžeme dovoliť, aby sa táto situácia vymkla spod kontroly,“ uzavrel Ritter.
Scott Ritter a Jeremy Kuzmarov
O autorovi: Jeremy Kuzmarov je výkonným redaktorom magazínu CovertAction. Je autorom štyroch kníh o zahraničnej politike USA vrátane Obamových nekonečných vojen (Clarity Press, 2019) a The Russians Are Coming, Again, s Johnom Marcianom (Monthly Review Press, 2018).
Pôvodným zdrojom tohto článku je CovertAction Magazine
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…